Šta je novo?

Grandstream GWN7660

joca89

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2009
Poruke
4,904
Poena
355
Treba mi pomoć oko ap. Naručio sam jedan Grandstream GWN7660 ali nisam siguran da li će pokrivati dovoljnu površinu. Interesije me kada bih hteo dodatni ap naknadno da ubacim kao slave da li moram da dovedem lan kabal od rutera do drugog PoE injector ili ne? Mogu li wireless da komuniciraju master i slave slično kao na wireless backhaul mesh? Da li se gubi dosta na brzini i kvalitetu signala u toj soluciji?
 
Master - slave konfiguracija podrazumeva LAN kabl do oba. Mesh, ne. Koliko će dobro raditi taj mesh, zavisi od međusobne udaljenosti. Ja kod mene ne koristim ni jedno ni drugo. Sva 4 rade kao nezavisni masteri koji su zakačeni na managed PoE switch i u istom su subnetu.
 
Znači mesh može bez LAN kabla na drugom ap.
Koliku površinu pokriva jedan ap? Vidim da su naveli oko 175 metara. Koliko je to realno u praksi?
 
Znači mesh može bez LAN kabla na drugom ap.
Da. Kod Grandstream WiFi uređaja to se zove Client Bridge mode.

1700940158026.png
Koliku površinu pokriva jedan ap? Vidim da su naveli oko 175 metara. Koliko je to realno u praksi?
To je 175m na otvorenom.

Evo ti moj primer. Kada je signal na 2.4 Ghz band-u podešen na max, jedan uređaj bez problema probija 3 prostorije beton/cigla i pokriva solidan deo dvorišta. To je nekih 15 do 20m ukupne udaljenosti gde dobijam stabilnih 140Mbps od mogućih 300. Kada se koriste sva 4 uređaja, signal je toliko jak da sam morao da ga spustim sa 33 dBm na 17dBm jer nema potrebe.

1700940799022.png
 
Imam trenutno tenda ac1200 kao ap ali on ide do max 300 mbps. Na mts ruteru isključen mi je wifi jer je očajan signal. Paket mi je 500-150 mbps ako bude slična pokrivenost biće super.
 
Poslednja izmena:
Nećeš imati nikakav problem i bez problema ćeš izvući tih 500Mbps na 2.4Ghz.
 
Nazad
Vrh Dno