Šta je novo?

Grafička karta - Upit

KideX

Poznat
Učlanjen(a)
03.11.2019
Poruke
17
Poena
45
Zdravo drugari,
Postavio sam novu grafičku u svoj PC, pa me zanima sta je ovo beličasto sto se uhvatilo po rešetkicama ne znam kako se tačno zove taj deo grafike.. al neka budu rešetke 😂😂
mozda je bezveze sto ovo pitam nesto me strah da nije nesto osteceno, a sve sam pazljivo radio ili je to tako fabrički ? Vidim po videima da pretezno imaju to grafike neke manje, a neke više..

Hvala!

9763D255-AEEC-45E1-8441-391E1262C1ED.jpeg
 
Loše se vidi, ali obično je to manje nagnječenje (ne smeta) ili ostatak paste (ne smeta). Mislim ipak da je ovo prvo, jer liči tako sa fotke, plus je šansa za pastu da bude na tom mestu ređa.
 
Fabrički može biti ali malo verovatno. Ako je polovna, pre će biti da je tip od kojeg si kupio malo obrisao termalnu pastu sa prstima, ili serviser ako je refabrikovana. Može biti i pasta od procesora, ako si menjao, ili predhodni vlasnik, tako ne mora biti da grafička čačkana.
 
Poslednja izmena:
Fabrički može biti ali malo verovatno. Ako je polovna, pre će biti da je tip od kojeg si kupio malo obrisao termalnu pastu sa prstima, ili serviser ako je refabrikovana. Može biti i pasta od procesora, ako si menjao, ili predhodni vlasnik, tako ne mora biti da grafička čačkana.
Nije polovna grafika, nego je nova fabriciki zapakovana u kutiji je bila i izvadio sam je iz one kese, a serviser je ugradio u kućište.
Da li to ista moze da utiče na rad ?
 
To ti je samo kozmetički. Neće ništa da joj bude.
Ali ja bih svakako poslao sliku serviseru čisto da zna koliko je aljkav. Mada moguće da je neko u fabrici zakačio. Nije ni to isključeno.
 
To ti je samo kozmetički. Neće ništa da joj bude.
Ali ja bih svakako poslao sliku serviseru čisto da zna koliko je aljkav. Mada moguće da je neko u fabrici zakačio. Nije ni to isključeno.
Hmm, 🤔 razmisljam cim bi mogla biti zamazana ako je uopste “zamazivanje” u pitanju,
serviser je samo stavljao graficku i napajanje.. jer samo to dvoje menjao.. ostale komponente su vec bile ugradjene prije toga bas davno 😅
 
Moguće da je serviser menjao i pastu od procesora, ili nije očistio prste od prednodnog posla. Ako sve radio kao treba ne smeta, malo prebrišeš alkoholom i nestaće.
 
Moguće da je serviser menjao i pastu od procesora, ili nije očistio prste od prednodnog posla. Ako sve radio kao treba ne smeta, malo prebrišeš alkoholom i nestaće.
Hvala na savetu, opipao sam taj deo ravno je pod prstima kao i onaj čisti, to je defitnitivno nečim zamazano.. alkoholom i tuferom cu pokusati skinuti, nadam se da će moći…
 
Lakše će ići sa medicinskim benzinom ako je pasta.
 
Nazad
Vrh Dno