Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Neki air plane ili DND mod da se upali ugasi?
 
Posumnjao i na to, ali kad se pojavio na BT listi, bilo je jasno da nema veze sa tim.

Anyway, hard reset sata je rešio problem, ali inicijalno pokretanje sata i sync sa telefona na sat su potrajalo preko 20 minuta.

Sad mi se slošilo kada sam shvatio koliko sam stvari tokom vremena promenio u odnosu na default podešavanja
 
Da li je neko imao problem sa povezivanjem Redmi Buds 3 Pro na Garmin sat?

Udjem u ono Connect headphones, otvorim kutijicu, ali ih sat ne vidi.

Slušalice koristim kao hands-free, a juče sam bezveze stavio obe i sve vreme sam čuo notifikacije za aktivnost pokrenutu na satu (ali mi je i telefon bio u džepu). Danas koristio samo jednu slušalicu, kao i uvek, nije bilo voice notifikacija.
 
Da li zna neko, jel 245 podrzava uparivanje sa chest strapom?
Da li je normalno da Garmin 245 (nov) može da košta 150€ na kp? Sumnjam da ima takva kopija a malo mi cena nerealno niska?
 
U uputstvu za upotrebu ima pairing sekciju za te uređaje, trebalo bi da podržava.

Što se strapa tiče, dosta ljudi insistira da je to jedini pouzdan način merenja pulsa.
Prelistaj stare poruke u ovoj temi, probao sam na jednu ruku FR945, na drugu Huawei GT2, na grudi elektrode i pustili EKG. Sonda odradio malo čunjeva i sklekova, pa ponovili. Oba sata su merila gotovo identično kao EKG (i rest i posle opterećenja), jedino su imali blagi lag, neku sekundu.

Drugar je nekoliko treninga nosio pojas i shvatio da pojas i Fenix 6 mere skoro identično. Odustao od pojasa.

Možda nekim vrhunskim trkačima to znači. Nama rekreativcima, satovi na zglobu mere sasvim dovoljno.

Što se 245 modela tiče, obrati pažnju da postoji 245 i 245 music. Drugi je dosta skuplji.

Ako misliš na prodavca Dacholino ili tako nekako, tip je baš aktivan na trkačkoj berzi. Da prodaje falš satove, naduvali bi ga ljudi tamo.
Mislim da je pre neki dan kačio da je neka boja 140eur.
Ne poznajem čoveka, ne znam nikoga ko je kod njega kupovao, ali stalno je tu...
 
Da li zna neko, jel 245 podrzava uparivanje sa chest strapom?
Da li je normalno da Garmin 245 (nov) može da košta 150€ na kp? Sumnjam da ima takva kopija a malo mi cena nerealno niska?
moze, koristim ga ja sa Garmin HRM Pro (preko ant+)
normalno je, nije toliko skup sat (znaj samo da nema altimeter pa ne mozes da uparis recimo power meter senzore)
 
vau, hvala puno na brzinskim odgovorima.
Onda je kupljen.
 
Ako misliš na prodavca Dacholino ili tako nekako, tip je baš aktivan na trkačkoj berzi. Da prodaje falš satove, naduvali bi ga ljudi tamo.
Mislim da je pre neki dan kačio da je neka boja 140eur.
Ne poznajem čoveka, ne znam nikoga ko je kod njega kupovao, ali stalno je tu...
Dacha Dacha, ja sam kod njega kupio 245 pre dve godine, radi evo kao i tada bez ikakvih problema :)
 
Koja je priča sa Dachom? Jel daje bar nekakvu garanciju? Vidim da za dosta uređaja ima niže cene od "madjara" švercera.
 
ne znam, ima cena sa kutijom i bez :) nisam pitao za garanciju, ali kontam da nema, inace ne bi bilo duplo jeftinije od sata u radnji :)
vidim da ima FR945 za 360eur
 
Ja sam kod Dače kupio Fenix 5 plus pre dve godine za pola para od cene u prodavnici,sat u kutiji ne otvaran.Garancije naravno nema kome treba plati mnogo skuplje.Sat radi perfektno već 2 godine svaka preporuka za prodavca jeftinije nećeš naći nigde.
 
Koja je priča sa Dachom? Jel daje bar nekakvu garanciju? Vidim da za dosta uređaja ima niže cene od "madjara" švercera.
rekao mi je da kupuje u dechatlonu u inostranstvu. Sat je bio na rumunskom jeziku. Verovatno bude neka akcija + povrat pdv-a mada i dalje ne znam kako izadje toliko jeftino.
U meniju ima dosta dostupnih jezika, tako da mislim da je ipak ROW verzija. Kutija je samo na engleskom.
 
Da li moze neko da proveri da li fenix 6 sa novim update-om ima e-bike activity i da lepo exportuje u stravu kao e-bike voznja?
Poceo sam da commute-ujem e-bike i venu 1 ima samo bike activity a nema e-bike i tako exportuje u stravu, pa moram svaku voznju rucno da editujem u stravi :/
 
rekao mi je da kupuje u dechatlonu u inostranstvu. Sat je bio na rumunskom jeziku. Verovatno bude neka akcija + povrat pdv-a mada i dalje ne znam kako izadje toliko jeftino.
U meniju ima dosta dostupnih jezika, tako da mislim da je ipak ROW verzija. Kutija je samo na engleskom.
Pre će biti da dekatlon kupuje od njega :)
 
Da li moze neko da proveri da li fenix 6 sa novim update-om ima e-bike activity i da lepo exportuje u stravu kao e-bike voznja?
Poceo sam da commute-ujem e-bike i venu 1 ima samo bike activity a nema e-bike i tako exportuje u stravu, pa moram svaku voznju rucno da editujem u stravi :/
Pozdrav.Ako ti nesto znaci ja sam danas nabavio feniks 6 i ima poslednji apdejt,a u spisku vezbi postoji i e-bike aktivnost.E sada da li eksportuje tako u stravi ne znam,ja uglavnom preferiram brzi hod i biciklizam.
 
Pozdrav
nov sam na forumu tako da mi ne zamerite ako nesto nije po propisu. Dobio sam Garmin felix 6s i nikako da nadem opciju za paljenje sata na pokret ruke pa me interesuje dal mi mozete pomoci. Hvala unapred
 
Šta treba da se upali na pokret ruke verovatno misliš na svetlo obzirom da je dsiplej stalno upaljen.Uđeš u postavke zatim sistem(sastav) zatim pozadinsko osvetljenje.Tu imaš pozadinsko osvetljenje tokom aktivnosti i bez aktivnosti.U oba imaš Tipke nakon zalaska sunca i pokret nakon zalaska sunca.Oba aktiviraš i kada padne mrak sat će na pokret ili tipku da pali svetlo.Ima i opcija da u sumrak pali svetlo tj pola sata ranije.naravno kao što je PJ rekao kada se aktivira vreme spavanja tada se svetlo ne aktivira.
 
Bio sam nekoliko puta na bazenu ovog meseca sa garmin venu i razocarao se :)
Automatska funkcija je neupotrebliva posto opusteno dodaje metre dok se odmaram. A manuelna onako, moze da prodje, alinekako jako sporavkrece iz pauze na brojanje, kad ukljucim pauzu ne vidi se puls i ogranicili su venu na dva podatka pri plivanju.
 
Sasvim moguće.
Zašto nemam tu notifikaciju na telefonu? Već isključivo na satu?
 
Malo je staro ali da prokomentarisem...

Što se strapa tiče, dosta ljudi insistira da je to jedini pouzdan način merenja pulsa.
Prelistaj stare poruke u ovoj temi, probao sam na jednu ruku FR945, na drugu Huawei GT2, na grudi elektrode i pustili EKG. Sonda odradio malo čunjeva i sklekova, pa ponovili. Oba sata su merila gotovo identično kao EKG (i rest i posle opterećenja), jedino su imali blagi lag, neku sekundu.

Drugar je nekoliko treninga nosio pojas i shvatio da pojas i Fenix 6 mere skoro identično. Odustao od pojasa.

Možda nekim vrhunskim trkačima to znači. Nama rekreativcima, satovi na zglobu mere sasvim dovoljno.
Optički merenje je relativno pouzdano do nekih stotinak otkucaja, a onda počinje netačno merenje.

Tako da je takvo merenje za iole aktivnijeg sportistu vrlo nepouzdano jer čim se zagreje puls bude preko 100, i tu samo traka dobro meri.
 
Ako se dobro sećam, na gornjem testu sam puls digao na 115. Tako da zaista nisam probao pod većim opterećenjem.

Nisam probao traku. Drugar jeste, ne nosi je više, razlika je zaista zanemarljiva.
Ponudio je da probam, ali nešto ne osećam potrebu.

Traku je kupio, jer mu nije bio realno da mu puls ide na 200+ već posle minut na pace ispod 5. I najbolje je što se on ne oseća loše u tom tenutku. Išao je na test opterećenja i zaključio da kada sat pokaže 200, mora da se usporava.

Meni nije bitno koliki mi je zaista puls, već referenca. Shvatio sam da kada sat pokaže 180+, nije prijatno. Što za moje godine ima smisla.
Kada trčim intervale, zonu 5 gadjam tako da mi bude "izdržljivo neprijatno", evo sad sam pogledao poslednja 3 treninga tog tipa, maks puls je bio 174, 176, 177, ali u 30s intervalima. Ja sam se osećao odlično. Sa tim pulsom mi je pace ispod 4.30, što je brže od moje najveće ambicije.

Potražio sam i jednu desetku iz marta, za koju se sećam da je pretposlednji kilometar bio baš težak, penjanje na most, kojim nikada pre toga nisam prošao, pa me je prevario uspon, imao sam nekoliko minuta na 178-179.

Verujem da je traka na ozbiljnijem testu pouzdanija, ali za moje potrebe, veće mi je cimanje da je nosim, kačim, perem, nego što bi bila korist od preciznog merenja.
 
Ja isto mislim da je garmin sa optickim senzorom sasvim dovoljan za hr za rekreativce za trcanje ili biciklizam. Kod vecih opterecenja ima malo zakasnjenje, tipa kad naglo podignes hr sa 120 na 170 (odnosno max) oklevace par sekundi dok ne prikaze 170 (odnosno max) i isto tako usporavanje, koji su mozda aktivnom sportisti bitni, ali rekreativcu nisu.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ne znam koliko vi to imate godina kada imate puls 200 i racunate da vam je to tacno?

Garmin za max puls obicno uzima 220 - br. godina i to je opsteprihvacena formula koja se uzima za referencu,

tako da ili imate do 20 godina ili nadprosecno srce ili ipak nesto nije u redu sa merenjem.

Po mom iskustvu traka je daleko ispred bilo kog merenja na zglobu gde meri relativno OK dok ne pocne intenzivno znojenje, i onda mu smetaju i dlake i znoj i jednostavno izgubi koeizistentne vrednosti u merenju.

Za neke umerene aktivnosti zglob je ok i sasvim koristan ali za intenzivna opterecenja skoro pa neupotrebljivo ako su vam iole bitni tacni brojevi
 
Ja teram do 160-170 sto je ok za 47.g. i garmin venu sasvim ok meri.
Za neko intenzivnije koriscenje bi morao biti zdraviji i mladji... ali i tada mi deluje ono sta sam probao da ok meri osim sto ima mali lag.

Ne znam koji ti garmin sat imas?
 
Ja ne znam sto pravite veliku diskusiju oko toga, kao sto kolega iznad reče, za veliku većinu rekreativaca, noviji senzori za zglob su dosta napredovali, i završavaju posao. Za ove koji nisu rekreativci, prvo, ne znam sta su, da su profesionalci, morali bi da žive od toga, ako nisu, a hoće ultra precizno merenje, kao i za svaki drugi kapric, mora da se plati...
Ja koristim Fenix 6 pro, dakle nije u pitanju najnovija serija senzora, ali sam i dalje jako zadovoljan. Recimo maks puls koji mi je izmerio ove sezone je 178 sto je u skladu i sa najjačim tempom koji sam imao tog dana, za mojih 44god, sasvim odgovarajuće nekim procenama. Sva ostala merenja su takođe u skladu sa percipiranim naporom, meni dovoljno. I, konačno, najbitnije je i koristiti isti merač, isto zatezati narukvicu (malo jače) i fokusirati se na uočene promene, jer bi bilo kakva greska merenja u istim uslovima, trebala biti identična, te je razlika zaista relevantna...
 
Ne znam koliko vi to imate godina kada imate puls 200 i racunate da vam je to tacno?

Garmin za max puls obicno uzima 220 - br. godina i to je opsteprihvacena formula koja se uzima za referencu,

Godine su 40+, a isto mu meri i Fenix i traka oko grudi. I toliki puls nemamo MI, već jedna osoba.

Napisao sam da kada meni postane neprijatno, sat je u tom trenutku 180+.
Sebi sam odredio zone treninga na način da ne udjem u neprijatnu zonu i naveo sam pulseve koje je sat merio. Sve je ispod 180.

Potrebno je da narukvica bude dobro dotegnuta i sat na adekvatnom mestu. I opet kažem, nije mi bitno da li je merenje apsolutno tačno, već ukoliko osetim poteškoće, da imam kontrolnu tačku, da znam da sam ispao iz zone komfora i da se zato osećam neprijatno. Na 160+ mogu i sam sebi da merim puls sa minimalnim odstupanjem, samo što moram da stanem.

Recimo, meni vise smeta kada se barometar zaglupi, pa pokaže neke besmislene vrednosti. Jer nadmorska visina je nadmorska visina, fiksna za manje vise svaku tačku na planeti. Ali moram da priznam da sam ga poslednjih meseci uhvatio maks nekoliko puta da slaže (za mesta gde znam visinu).
Evo trenutno laže 1m, što je fantastično i ne brojim da je greška.

I spratova je počeo odlično da meri. Prvih 2 meseca sam imao totalni disbalansa up/down (ne koristim lift), a sada bukvalno imam koliko up, toliko down, osim kada se napravi razlika zbog preseka u ponoć.
 
Nazad
Vrh Dno