Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Apsolutno. Ja to merim od 2018-19, stoji na terasi, ne gasi se nikad. Mada predveče me nos ne vara, osetim čim pređe 50.
 
Super spravica. Meri tu gde si planirao da trčiš. Ako je narandžasta a baš si zapeo da treniraš onda neka laganica, Zona 2 i tako to. Ako je crvena ne trčim, eventualno ako nađem drugo mesto pa možda. Uglavnom, jake intervale isključivo ako je zelena. Upoređivao sam merenja sa profi prečišćivačima i baš je precizna spravica. Na nekom Garmin forumu, gde su ljudi pisali šta bi voleli da novi satovi imaju ja sam predložio neki takav senzor. Koliko koštaju ti satovi, red bi i bio.
 
Nema šanse. Prevelik je senzor, ima ventilator, zahteva optički merač, itd.

Meni je ova spravica na terasi već 4-5 godina, a tu ispred i trčim. Danas upravo kreće eskalacija smrada.

Ovo je jedino tad bilo prihvatljivo cenovno na AliE i dobro se drži s obzirom da se ne gasi. Crkao je senzor vlage samo, ali on je i nebitan. Prikazuje oko trećinu više nego Xiaomi.
IMG_20231124_172632.jpg
 
Ovo je neki pocket size model?
Jel ima to negde kod nas da se kupi?

Ili oznaka nekog modela koji se preporučuje?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €17.44 31%OFF | Smartmi PM2.5 Air Detector Mini Portable Sensitive Air quality Monitor for home office hotel LED screen
Ja sam ga kupio čini mi se sve ukupno sa shipingom za 24 evra. Oni sad tu nešto muljaju, dižu cene... U svakom slučaju, to je ta sprava.
 
Tvoj je ovaj Smartmi? On je i dalje toliko....25, zapravo...., samo što ga nema na stanju. Radije bih kupio lokalno, ako ima. Našao sam na KP neke modele. Pitaću u temi o prečistačima vazduha.
 
Naručuj slobodni sa AliE te sitne stvari. Sve ređe otvaraju pakete.
 
Ne brinem za otvaranje, nego kad mogu da uzmem lokalno, lakše mi je da platim malo više, da ne čekam.
 
Zna li neko kako da na mapama imam što manje detalja? Mislim, ima gomilu opcija u setovanjima, tehnički sam podkovan ali nekako sa mapama na satu se ne snalazim iz razloga što ih slabo koristim. Kad rešim da ih koristim, tad sam već krenuo da trčim i nemam živaca da klikćem na licu mesta. Što manje detalja, što preglednije to bolje naravno. U pitanju je 955.
 
Gledam ovu novu Telekonj seriju i glavni junak nosi ultru, samo sto ga jos nijednom nije punio, impresivno trajanje baterije ;)
 
Koliko plaćamo patike, satove, trake... 25 - 30 evra stvarno nije mnogo za tako bitnu informaciju u real time-u.
 
@nidza respect za današnju polutku, ispod 1:45 😎
Samo da udje u zapisnik, da sam poslednjih 18 sekundi trčao brži pace od tebe! 😂
 
Tnx!

Peh sa čarapom i žulj na tabanu, dobro završih trku uopšte.

Malo o opremi u skladu sa temom:
Vertix sa 19% započeo dan, završava sa 16%. Jako tačno je pogađao markere, 10km za korak ranije, posle je počelo malo da se razlikuje, ali jako blizu. Zakačeni su bili H10 i Coros Pod, ANT+ i BT.

Sve u svemu, nikad po gorem vremenu nisam trčao. Ekipa jaka, baš puno spremnih ljudi.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Vreme je, zapravo, bilo idealno :)
Hladno, ali ne toliko da je vazduh nenormalno suv.
Mene je bilo strah najavljenog vetra up to 10m/s, ali ga praktično nije ni bilo.

Što se markera na stazama tiče, na BG Maraton je za merenje zadužen Garmin, moj Garmin uglavnom pišti neki metar pre markera, ali kao po definiciji, poslednje kilometre produži, pa na kraju bude oko 2% više.

Svuda bude duže. Osim u NS, tamo bude kraće :)
 
21.2km, +0,5% Coros.

Oni verovatno izmere najkraću teoretsku trasu (nagađam zdravom logikom), kojom niko ne istrči, tako da je očekivano da bude više.

Na vreme sam mislio u smislu da je trebalo naći kompromis u odevanju za čekanje na startu i trku posle. Možda bih drugacije doživeo bez žulja.
 
  • Like
Reagovanja: PJ

Meri krvni pritisak, ali ima pumpicu koja naduva narukvicu.
 
Ukljucio sam veca slova, stvarno su veca :)
 
Novi update, Nap registruje, ali stavi sve đuture sa spavanjem od preko noći, kakav pomak, jbt . Buđenje u toku spavanja i dalje je nesposoban da izbroji.
Kad uporedim Huawei GT2, koji se kupuje za 50-100€..i njegov algoritam za praćenje sna, sa ovim Epix 2 Pro, od 1200€, e stvarno ne znam ko koga tu hekla u mozak.
 
Meni broji budjenja tokom spavanja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231130_122641_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20231130_122641_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20231130_122636_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20231130_122636_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    58 KB · Pregleda: 24
Broji i meni, ali pogrešno registruje. Pola izbroji, pola ne ume.
 
Ja sam ih na svim satovima imao do sad više nego što sam svestan. Nisam doduše nikad imao Garmin, nikako da ubodu sat za mene.
 
Samo da javim da sam u Lidlu kupio baš dobru jaknu za trčanje. Za 20 evra jakna ko zmaj. Pretpostavljam da ima među vama i ljutih profesionalaca koji neće da čuju za Crivit al je stvarno dobra. Jedva čekam da je isprobam. Imam neke njihove majice dugih rukava, sa gumiranim okovratnikom sa unutrašnje strane. Dušu im izvadi godinama i dalje su udobne, lako se suše, dobro izgledaju... Doduše, to je sve sintetika, i da hoćeš ne možeš da izakaš 😁
 
Novi update, Nap registruje, ali stavi sve đuture sa spavanjem od preko noći, kakav pomak, jbt . Buđenje u toku spavanja i dalje je nesposoban da izbroji.
Kad uporedim Huawei GT2, koji se kupuje za 50-100€..i njegov algoritam za praćenje sna, sa ovim Epix 2 Pro, od 1200€, e stvarno ne znam ko koga tu hekla u mozak.
Već sam pisao o tome. Ne postoji sat koji toliko dobro meri san kao GT2. Prosto mi je neverovatno da tako dobro udari presek kada sam zaspao, kada sam se probudio, noćna buđenja je merio u minut.
Na Garmin sam prestao to i da gledam, da ne idem sada sa besmislenim primerima. U odnsou na GT2, skoro da je beskorisno.
 
Sad će da se javi neko pametan, kao što se već javljao i da kaže kako praćenje sna nije bitna stavka, jer je Garmin sat namenjen za vežbanje i da je to tehnički sat.
Ja stvarno ne mogu da shvatim da nekome radi mozak na toj rezonanci, da ne može da sastavi da je san sastavni deo tracking-a, vežbanja, jednom račju,.. zdravog života.
Toliko o Garminu.
 
Naravno da je san važan, verovatno je i praćenje istog bitno, ali kad si već na forumu, važno je i da čitaš šta ti ljudi pišu. Ima i ona poruka gde ti poredim tu funkciju između FR945 i Huawei GT2. E sad, ako si mislio da je Epix bolji od FR945, jer je 945 plastičan,...

Uleteo si u taj sat bez posebnog razloga, u svakoj poruci navedeš njegovu cenu, a od samog starta si nezadovoljan.

Garmin i pracenje sna.JPG
 
Imam pravo da iznesem nezadovoljstvo, jer sam ga kupio upravo čitajući tvoje komentare na forumu, dok ti nosiš sat od 300€.
Namera mi je da upozorim potencijalne kupce, bar ovog modela Fenix /Epix koji ja imam, da ništa neće dobiti osim mase bespotrennih tracking aplikacija.. Epix nije u stanju da precizno izmeri Open Water GPS rutu, a popaljeno mu je All+Multi band..
Jedino što zna da izmeri precizno , to je kada šetaš pod vedrim nebom, na otvorenom prostoru, tu baš fino iscrtava kuda si išao. Ako zađeš negde u urbanu sredinu, tu nastaju problemi, crta rutu šetanja, ali sa velikim odstupanjima i abormalnim greškama.
To isto se dešavalo u na jeftinim satovima poput Huawei GT2 i sl. Zbog toga sam kupio Garmin lisleču da ću nešto dobiti.
Mućak.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno