Šta je novo?

Google Wallet umesto pravog novčanika

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,144
Poena
1,319
google-wallet.jpg


Google Wallet umesto pravog novčanika​


Google Wallet postaje univerzalni digitalni novčanik, izgleda da ćemo konačno moći da se rešimo fizičkih novčanika i da sve jednostavno prebacimo u telefon

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-i-servisi/google-wallet-umesto-pravog-novcanika/
 
Niti želim da se jednostavno rešim svog novčanika, niti želim da sve jednostavno prebacim u telefon.
 
Ovo mi je jedna od najvećih enigmi modernog sveta. Zaista ne vidim problem za koji je plaćanje telefonom rešenje. Za ID, tu i tamo. Ali i tu je problem što administracija zahteva da poseduješ 16 raziličitih kartica, i na svakoj čip u koji može da stane sve što treba.
 
Zapravo, ne moze bilo koja clanska/loyalty kartica niti bilo koji bar/qr code, vec samo one sa postojece liste.
 
Haha, sad vidim da se hvale i trgovačkim karticama i kartama. Pa već postoji 100 aplikacija za te gluposti, što je i razumljivo jer je postrebno samo fotografisati bar/qr kod i sačuvati ga. Jedino ako se neko baš plaši da mu standardna droid sigurnost nije dovoljna za maxi karticu, ali to je već van teme (i ovoga sveta)
 
Ovo mi je jedna od najvećih enigmi modernog sveta. Zaista ne vidim problem za koji je plaćanje telefonom rešenje. Za ID, tu i tamo. Ali i tu je problem što administracija zahteva da poseduješ 16 raziličitih kartica, i na svakoj čip u koji može da stane sve što treba.
Telefon je uvek uz mene, novčanik sa karticom baš i ne.
Evo jedan primer npr, bio sam u Londonu, tamo možeš da provučeš karticu kad ideš na metro/bus. Tad nije bio Google Pay kod nas još uvek, pa sam koristio fizičku karticu. Cimao sam se stalno jer moraš da vadiš karticu iz novčanika pa da je posle ostaviš u džepu, jer ti treba ceo dan za nešto - a gužvetina stalno oko tebe. 50 puta sam se pipao za džep da proverim da l' mi kartica tu.
Za telefon ne bih morao da se cimam tako.
Isto je kad sam u prodavnici, telefon mi je uvek pri ruci, karticu moram da vadim i da vraćam u novčanik..

Ja bih prebacio sve kartice na telefon da mogu, a ne da ih držim 10 u novčaniku i da me policija kažnjava ako nisam poneo sa sobom ličnu kartu..
 
Telefon je uvek uz mene, novčanik sa karticom baš i ne.
Evo jedan primer npr, bio sam u Londonu, tamo možeš da provučeš karticu kad ideš na metro/bus. Tad nije bio Google Pay kod nas još uvek, pa sam koristio fizičku karticu. Cimao sam se stalno jer moraš da vadiš karticu iz novčanika pa da je posle ostaviš u džepu, jer ti treba ceo dan za nešto - a gužvetina stalno oko tebe. 50 puta sam se pipao za džep da proverim da l' mi kartica tu.
Za telefon ne bih morao da se cimam tako.
Zašto se ne bi cimao isto tako i za telefon? Ne vredi manje od kartice. Ko bi ti ukrao karticu/novčanik, ukrašće ti i telefon
Isto je kad sam u prodavnici, telefon mi je uvek pri ruci, karticu moram da vadim i da vraćam u novčanik..
I telefon i kartica su u džepovima, isto mi se hvata šta ću izvaditi. Pri tom postoje i futrole za telefon sa slotovim za kartice. Ili mali novčanici taman za 2 kartice i 2 novčanice. Manji od telefona svakako. Ima i maski sa slotom za karticu sa zadnje strane. A zapravo može i da se ubaci u najobičniji silikonski bumper.
Ja bih prebacio sve kartice na telefon da mogu, a ne da ih držim 10 u novčaniku i da me policija kažnjava ako nisam poneo sa sobom ličnu kartu..
To je, kao što rekoh administrativni problem, pošto ih ništa ne sprečava da izdaju jedan dokument koji će služiti za sve (LK, vozačka, zdravstvena, venčani list..)
 
Zašto se ne bi cimao isto tako i za telefon? Ne vredi manje od kartice. Ko bi ti ukrao karticu/novčanik, ukrašće ti i telefon

Karticu mogu da ispustim i izgubim vrlo lako, a i može neko da ti je izvuče iz džepa a da ne primetiš.
Telefon ne može.
Ne vidim potrebu nošenja kartice ako je već telefon uz mene, mislim samo još jedna stvar o kojoj treba da razmišljam
 
Niti želim da se jednostavno rešim svog novčanika, niti želim da sve jednostavno prebacim u telefon.
Zašto novčanik?
Zato što ne mogu svuda da plaćam bezgotovinski.
Zato što je dobro da imam keš kod sebe, ako bezgotovinsko plaćanje krene po zlu.
Zato što volim da imam novčanik.

Zašto kartica?
Zato što telefon može da mi ispadne i razbije se, a onda mogu da se slikam.
Zato što telefon može da pobrljavi nakon nekog update-a, a onda isto tako mogu da se slikam.
Zato što telefon mogu lakše da mi ukradu, jer se koristi za više stvari, ne samo za plaćanje, pa je češće "na izvolte".
Zato što telefon ne radi uvek sa svim terminalima, kartica taj problem nema.
Zato što sa karticom na više mesta mogu da podignem keš.
 
Nazad
Vrh Dno