Šta je novo?

Google calendar - obaveštenja ne rade

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,419
Poena
390
Imam svoj google nalog, preko koga imam pristup share-ovanom kalendaru druge osobe. Sta god ta osoba upise u kalendar, meni se to pojavljuje kao obaveza. Medjutim zvucna obavestenja koje ta osoba upise u okviru svojih obaveza, meni ne zvone. Dakle ako ta druga osoba upise obavezu,r ecimo u ponedeljak u 15h - ZUBAR i stavi alarm na 1 dan ranije, meni izadje ZUBAR u kalendaru, ali bez alarma. Ne samo sto se alarm ne cuje, nego uopste ne postoji u okviru obaveze, kada editujem obavezu. Takodje, pop-up notifikacije takodje ne izlaze. Govorim o notifikacijama, koje bi trebalo da se pojave uz alarm, na lock screen-u telefona.

Koristim iPhone, odnosno iOS sistem.

Ovo ne funkcionise ni kada ta osoba upise obavezu u svoj kalendar, ali ni kada ja upisem obavezu u kalendar te osobe, u njen kalendar, samo sada njoj ne izlaze obavestenja, a meni da.

Kada upisujem obaveze u svoj google kalendar, sve radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim Google Calendar ali sam imao isti problem sa zvucnim notifikacijama nekih drugih aplikacija pocev od iOS 10. Neko je u iOS 10 temi pisao da se resava resetovanjem podesavanja notifikacija za svaku aplikaciju pojedinacno i zatim hard restart, kod mene je proradilo nakon toga.
 
Nije to u pitanju. Notifikacije mi rade dobro. Izgleda da je bukvalno google tako to zamislio, sto je po meni skroz bezvezno. Znam po tome sto kada upisem obavezu, i pogledam je na uredjaju ove druge osobe, uopste u toj obavezi ne stoji alarm, dok kod mene stoji. I obrnuto. Cackao sam nesto po google podesavanjima u kalendaru, ali ne mogu nista da nadjem, da to podesim. Ovako mi je skroz bezveze. Ako delim sa nekim kalendar, onda valjda treba i da delim te podsetnike. Ovako, ta druga osoba upsie obavezu i ja ako je slucajno ne nadjem u kalendaru, ne znam ni da je uneta. Dakle za mene skroz beskorisno.
 
Dobro je, znaci nisam jedini. :)
Its a feature not a bug. :d
 
Vrh Dno