Šta je novo?

Google Autenticator

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,282
Poena
1,425
Posto sam stavio 2-way autentifikaciju koja je vezana za google autenticator na gotovo sve bitnije sajtove (novcanike/menjacnice) gde drzim btc/ltc, interesuje me da li je ikako moguce da odradim restore kodova ukoliko izgubim/neko mi mazne mob?! I da li je moguce vezati autentifikaciju za vise telefona, upravo iz razloga ako izgubim jedan da mogu sa drugim da pristupam svojim "novcima"?!
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva stvar, ali recimo da mi ne odgovara da imam autenticator na kompjuteru vec iskljucivo na mobilnom?!
...i ne znam tacno na koji seacred key mislis, obzirom da sam i btc-e i my btc wallet ubacivao u autenticator skenirajuci onaj bar kod!?
 
Poslednja izmena:
Covjek ocigledno nije sacuvao key (kao i ja ) vec je samo skenirao bar kod.
 
aha, pa trebali ste da sacuvate te kodove. tj. to sto ste skenirali je zapravo key, koji kada uneses u aplikaciju generisu pristupne brojeve.
 
Poslednja izmena:
Eh, pa kasno je sad za to. Jedino sto mogu da urade je da iskljuce autentifikaciju, deinstaliraju app i onda odrade sve to ponovo i da zapamte kodove.
 
Covjek ocigledno nije sacuvao key (kao i ja ) vec je samo skenirao bar kod.
Upravo tako.
aha, pa trebali ste da sacuvate te kodove. tj. to sto ste skenirali je zapravo key, koji kada uneses u aplikaciju generisu pristupne brojeve.
Sve mi je to jasno, ali ja nisam nigde video da ima key tj samo sam preko bar coda isao...videcu ovo Sajberovo resenje da primenim!!
Eh, pa kasno je sad za to. Jedino sto mogu da urade je da iskljuce autentifikaciju, deinstaliraju app i onda odrade sve to ponovo i da zapamte kodove.
Svako resenje koje ce da me spasi od eventualnog problema ukoliko izgubim telefon (citaj: ostanem bez pristupa coinima) je dobrodoslo...videcu da odradim ovo sto si predlozio druze i da obratim vise paznju na kodove ovaj put ;)
 
Postoji mogucnost da se skine mala tablica sa 10 brojeva koju koristite kada nemate telefon pri ruci. Tu tablicu mozete da skinete kad god hocete, odstampajte i cuvajte na sigurnom mestu.
 
To sam odradio odma, ali kontam da se odnosi samo za sam google tj gmail!
 
Sigurnije je onda da imas neki offline lap koji sluzi samo za ovu svrhu.
 
Druze posto nisam http strucnjak, interesuje me koliko je sigurna ova varijanta za generisanje; da li moze da se hakuje i da jos neko ima pristup autentikaciji obzirom da sam online stalno na kompjuteru!?




pa prilično je sigurno. ako si paranoik težak, možeš da enkriptuješ folder u kom se aplikacija nalazi.
 
mene mtgox častio:


Thank you for using MtGox.

We appreciate your presence and would like today to give you

a free Yubikey. Considering recent problems with hacked accounts,

hacked computers and more, we see the Yubikey as a good step

toward better security.
 
Poslednja izmena:
mene mtgox častio:


Thank you for using MtGox.

We appreciate your presence and would like today to give you

a free Yubikey. Considering recent problems with hacked accounts,

hacked computers and more, we see the Yubikey as a good step

toward better security.

E svaka im cast.... i treba.

A ja sam kupio iako sam prosle godine pretupao hiljade btc preko goxa nisu se udostojili da caste :)
 
Tako sam ja ostao bez svog naloga na 50btc, imao sam google autenticator i preinstalirao rom na telefonu, i google autenticator je izgubio sve akaunte.
Pisao sam ovima iz 50btc jedno 20. maila, ni na jedan nisu odgovorili.
 
mene mtgox častio:


Thank you for using MtGox.

We appreciate your presence and would like today to give you

a free Yubikey. Considering recent problems with hacked accounts,

hacked computers and more, we see the Yubikey as a good step

toward better security.

Ja ga dobio dzabe jos pre godinu dana. Tj. Tek sam pocinjao sa btcom na goxu
 
Ja sam jedina budala koja ga je kupila... e pa neka sam ko zna zasto je to dobro...
 
mene mtgox častio:


Thank you for using MtGox.

We appreciate your presence and would like today to give you

a free Yubikey. Considering recent problems with hacked accounts,

hacked computers and more, we see the Yubikey as a good step

toward better security.
Pohvale za potez!! Jel taj yubikey radi i na vircurex-u ili je striktno mt-gox?!
 
Meni bi trebao za vircurex. Ali ako uskoro LTC ode na gox vise mi i ne treba :)

Na vircurexu uvedena gautentikacija pre dva dana tako da ni to nije lose. E sad da se vratimo na moj problem sa pocetka.

Uredno sam svuda raskinuo 2way autentikaciju i obrisao sve iz android google autentikatora.

Krecem redom, prvo stavljam 2-way za google i on mi po samom setupu automatski ubacuje kod u autentikator i ne dobijam nigde kod (ili ja nisam video) koji bi mogao da iskoristim za ovaj win html autentikator sa pocetka; no dobro, imam onih 10 kodova za pomozi boze ako zatreba restore ikad ako izgubim mob, a i kompjuter mi je trusted tako da mi to nije problem.

Vircurex prosao autentikaciju bez ikakvih problema; odma mi ponudio i key (u normalnom, prepoznatljivom) obliku i kod da skeniram, key sam ubacio u html autentikator, kod skenirao sa androidom i sve sljaka na dva mesta super i identicno.

E sad problem mi je btc-e; naime kada odem na stavku add key, dobijem neka dva bolesna koda od po milion karaktera (private key i neki 32bit key) koji ni jedan ne radi kad se unesu u HTML autentikator rucno (tj jednom mi je prvi kod i radio ali to nije to tj bio je pogresan). E sad, kontam da ga mozda treba konvertovati i neki normalan oblik da bi mogao da radi. Bar kod sam takodje dobio i njega sam skenirao da bi na androidu bar mogao da koristim autentikaciju. Kako da nateram i ovaj html da radi?! Napominjem da sam odradio print screen za bar kod (procitao sam na jednom forumu da ti pomaze ako se izgubi telefon, pa se sa drugim samo posle skenira taj isti kod i sve bude reseno), ali ja bih ipak voleo da ga imam i u ovom html autentikatoru jel mi telefon nije uvek pored mene a laptop jeste kad proveravam bitcoin tj lc.

Ako iko ima ideju/resenje hvala unapred, mislim da ce i drugima znaciti!!
 
e i mene interesuje ovo za btc-e, imam isti problem
 
Poslednja izmena:
Druze za ovaj konvertor mi treba diploma harvarda da bi mogao da ga koristim :D

Salu na stranu, ovaj bi konvertor bi verovatno i mogao da da resenje, ali nigde ne mogu da izguglam upravo te parametre (koji idu iu taj base32) i u sta tacno da ga konvertujem (opet sa kojim parametrima). Probao sam na brzinu par kombinacija, ali ni jedna nece da radi (najlogicnije mi je bilo base 32 uppercase to decimal ali jok).

boze zasto nisu dali jednostavno kao ovi sa vircurexa ili mtgox-a :(
 
Nazad
Vrh Dno