Šta je novo?

GOIP preko GSM

zemun1234

Poznat
Učlanjen(a)
06.08.2021
Poruke
49
Poena
25
Prestao da radi Globaltel pa mi treba pomoc da sastavim neki GOIP koji ce raditi preko GSM (recimo, SIM kattica u Srbiji).

Jel ima neko da se razume u sve ovo i da je uradio slicno a ako projekat bude uspesan (citaj: sve proradi) spreman sam da platim necije vreme.

Druga opcija je po sistemu 'kljuc u ruke' - sve se uradi i ostane meni da kupim SIM karticu i probam.

Javite se na postu ako vec necete da talasate ovde.

Pozdrav
S.
 
Potrazi - Kako da sami napravite GSM na VoIP gateway
 
Potrazi - Kako da sami napravite GSM na VoIP gateway
Jel moze neki konkretan link ...Video sam nesto za konfiguraciju na uredjaju ali ne shvatam deo koji se odnosti na podesavanje na 'asteriksu' (PBX server)

Verujem da to dosta ljudi ima ali ne znam u cemu je tajnovitost :)
Ако хоћеш да плаћаш ево ти готово решење:

Taj deo kupovine uredjaja sam savladao ...Narucicu uredjaj nez problema ali ono sto mi treba pomoc je konfiguracija uredjaja. Ima tu par podesavanja koje se rade samo 1x a sada ne bih da postajem expert za tu oblast. Zelim da to radi kao da je Globaltel aplikacija - pozivi, SMS poruke itd.

Ako ima znanja i zelje da se pomogne slobodno se javite a za uspesnu konfiguraciju cu platiti nekome to vreme. Ne verujem da tu ima previse posla ali mora da se zna sta treba da se uradi.
 
Poslednja izmena:
Hoce da brlja sms na freepbx ja to nisam uspeo da namestim.Kod mene rade 2 linije sa 2 modema na rpi.samo pozivi.Planiram da uzmem drugi pc kao hw gde cu ponovo da prepodesavam.Inace imam jos 2 modema koja bih dodao u sistem kad prebacim u pc pa da napravim 4 ulazne izlazne linije odjednom sad imam 2 aktivne i to radi ok.
 
Hoce da brlja sms na freepbx ja to nisam uspeo da namestim.Kod mene rade 2 linije sa 2 modema na rpi.samo pozivi.Planiram da uzmem drugi pc kao hw gde cu ponovo da prepodesavam.Inace imam jos 2 modema koja bih dodao u sistem kad prebacim u pc pa da napravim 4 ulazne izlazne linije odjednom sad imam 2 aktivne i to radi ok.
Jel imas kakavu preporuku od uređaja. Iskreno svi pišu da radi ko sat sve ali dosta softvera daleko od istine bude na kraju.
 
Jel imas kakavu preporuku od uređaja. Iskreno svi pišu da radi ko sat sve ali dosta softvera daleko od istine bude na kraju.
Ja sam koristio RPi sa raspbian pbx i 3g modeme sa otkljucanim voice.
 
Prestao da radi Globaltel pa mi treba pomoc da sastavim neki GOIP koji ce raditi preko GSM (recimo, SIM kattica u Srbiji).

Jel ima neko da se razume u sve ovo i da je uradio slicno a ako projekat bude uspesan (citaj: sve proradi) spreman sam da platim necije vreme.

Druga opcija je po sistemu 'kljuc u ruke' - sve se uradi i ostane meni da kupim SIM karticu i probam.

Javite se na postu ako vec necete da talasate ovde.

Pozdrav
S.
Koja cena otuda Vibera i Skype , kad budem otiso u IT probacu Viber i Skype da ubacim kredit
 
Koja cena otuda Vibera i Skype , kad budem otiso u IT probacu Viber i Skype da ubacim kredit
Pitanje nema smisla ( ni skype, ni viber ) nemaju opcije "otuda" oni imaju samo "Od svuda" Ako mislis Od bilo kuda za Srbiju to vec ima smisla... Tipa za Ameriku od bilo kuda ( ako imas internet ) je oko 2 eura neograniceni pozivi ka fiksnim i mobilnim.
A za nas je od 10-20 dinara po minutu fixni/mobilni u zavisnosti od paketa.
Zato i pricamo ovde o GSM IP Gateway-u Jer on omogucava da bude fizicki sim bilo gde u srbiji gde ima (internet, struja, i signal doticne mreze ) te da se preko "interneta" vrsi relejna veza za pozive i poruke (nije savrseno zbog dodatnog Kasnjenja u zavisnosti koliko si daleko i kuda se rutuje veza i postoji veca mogucnost na dva inerneta da stuca negde konekcija ) Ali opet mnogo efikasno resenje ko zeli da ima vezu a da ne placa troskove roaminga koji su abnormalni...
 
ja sam ovaj diy koristio na relaciji srbija tunis i radio je bez problema doduse sve kroz vpn konekciju
Imao sam i situacije samo krene da stuca prekinem vezu i pomerim se sa plaze tamo bila opterecena bs i sve je radilo bez problema posle
Pozdrav
IMG_20231119_003221.jpg
 
Pitanje nema smisla ( ni skype, ni viber ) nemaju opcije "otuda" oni imaju samo "Od svuda" Ako mislis Od bilo kuda za Srbiju to vec ima smisla... Tipa za Ameriku od bilo kuda ( ako imas internet ) je oko 2 eura neograniceni pozivi ka fiksnim i mobilnim.
A za nas je od 10-20 dinara po minutu fixni/mobilni u zavisnosti od paketa.
Zato i pricamo ovde o GSM IP Gateway-u Jer on omogucava da bude fizicki sim bilo gde u srbiji gde ima (internet, struja, i signal doticne mreze ) te da se preko "interneta" vrsi relejna veza za pozive i poruke (nije savrseno zbog dodatnog Kasnjenja u zavisnosti koliko si daleko i kuda se rutuje veza i postoji veca mogucnost na dva inerneta da stuca negde konekcija ) Ali opet mnogo efikasno resenje ko zeli da ima vezu a da ne placa troskove roaminga koji su abnormalni...
Kapiram sad, To sam i gledo koja razlika Amerika i Srbija neverovatno
 
Ukoliko nekome trebaju virtuelni brojevi, mogu da vam pošaljem kontakt i web stranicu od likova sa kojima saradjujem. Odlični su
 
Pošalji ako nije problem u pp
 
Svakako nisu virtuelni brojevi ali rade supstituciju virtuelnog broja...
To je najbolje ako imaju one uredjaje sa 16 antena i onda samo dodaju sim kartice. I korisnici odrzavaju i placaju godišnju lezarinu ili tako neka fora...
Btw zar je toliko strog forum. Da ne mozemo znati direknto o cemu se radi?
Ok ako neko naplati svoj rad. Ali zar usluga mora da se krije?
 
Nazad
Vrh Dno