Šta je novo?

gmail preko outlooka nece

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
pokusavam da otvorim nalog koji imam na gmailu da mi radi preko outlooka, ali nikako ne uspevam, bilo da probam automatski ili rucno, nece, uvek mi izbaci error sa porukom gde me upucuje na gmail support i deo gde treba da IMAP enablujem, sto sam i uradio, ali i dalje isto nece i ista poruka.....
u outlooku vec ima jedan gmail nalog uvezen od koleginice, i on normalno radi, definitivno nemam pojma sta da radim i da li negde gresim?
ako vam sta pada na pamet da probam, dajte neki savet?
hvala
 
da nije ukljucen two step verification ili slicno? jednom sam pokusao isto preko outlooka ali je to bio problem pa sam batalio i instalirao neki drugi mail client. inace su mail client aplikacije za windows ocaj.
 
nije ukljucen 2 steps verfctn...
sad sam probao na MAC-u, samo dodam google nalog u podesavanjima, i u mail klijentu mi najnormalnije otvara taj mail na gmailu....
evo probam i na drugom kompu u outlooku, ista greska opet.....
a morao bi preko outlooka, zbog politike firme, i sad nemam pojma sta da radim..... a od koleginice njen gmail u tom istom outlooku najnormalnije radi..... gledao podesavanja kod nje, sve isto, a kod mene nece i nece...
 
meni nikako neće da uradi gmail nalog na windows 10 mail aplikaciji...kako god sam pokušao izbacivao je neku grešku...

u outlook 2016 je napravio nalog iz prve, ništa posebno nisam podešavao...pošto sam imao problem sa memorijom na novom računaru posle nekliko dana sam morao sve ponovo i ponovo je iz prve prihvatio gmail nalog u outlook 2016...

a inače se slažem s kolegom, očaj su obe aplikacije...neprežaljeni outlook express :)
 
na prvom kompu u firmi je win10 outlook, i nece, a na ovom drugom sam probao u office 2007 na win7, i bukvalno iste greske prijavljuje....
a na MAC-u, opet kazem, iz prve sve proslo....
 
nesto se zaglupelo ali treba izvaliti sta. glupo je sto si zbog politike firme vezan za nesto. ja na macOS-u koristim odavno Airmail 3 a na windowsu neki Mailspring koji je free i nekako je najmanje zlo.

outlook nisam nikad koristio kuci, probao sam jednom, dobio gresku i da moram da gasim two step pa je odleteo sa masine.
 
secam se i ove opcije za Less Secure podesavanja ali mi se svakako nista od toga nije svidelo...
izvinjavam se za off.
 
Мислим да је проблем што је gmail у једном тренутку одлучио да поједини програми тј клијенти нису безбедни и не прихвата да ради на њима. Онда је потребно да се у подешавањима дозволи да се користе и такви и проради. Мени је неколико пута одбијао да ради на Thunderbirdu, као није му безбедан али је дао неко упутство како да се превазиђе.
 
U principu, preporuka je drzati 2-step verification ukljucen. To bi mogao da ti bude prvi korak.
Posle toga ces dobiti mogucnost da generises app password za taj outlook. Taj pasword mozes jednom iskoristiti, ako budes povezivao outlook na nekom drugom racunaru moras kreirati novi app password (mozes da ih imas koliko zelis). Jednom kada povezes tako outlook sve dok ne obrises nalog to ce raditi i nece traziti novo logovanje.
 
Poz!
I ja pokušavam da podesim gmail na outlooku, ne na officeovom outlooku nego na outlooku što ide uz windows 11 umesto aplikacije pošta, neće.
Dođem do onoga prijavljivanje pomoću google-a, odobrim mu sve, neće.
Traži ponovo.
Probao da uključim verifikaciju u dva koraka,
neće.
Da li nešto radim krivo?
 
@milancedjukanovic Isti slučaj i kod mene.😉
Džaba se mučiš, New Outlook ne radi. Prevrnuo sam ceo internet tražeći rešenje i nisam uspeo, pa sam na njega podesio yahoo nalog, a na Office-ov outlook gmail (povezao se za nekoliko sekundi). I mene baš zanima da li je neko uspeo.🙂
Da, pokušavaš da koristiš windows 11 outlook smeće.
Smeće, ne smeće, navika ti je čudo.🙂
 
Previše sam mator, nema svrhe.🤣
 
Thunderbird.
 
Koristim legalni Office 365, jednogodišnja pretplata u familiji na macOS Sequoia i nemam ama baš nikakav problem, a nisam ga imao ni sa prethodnim verzijama Outlook-a i macOS-a, čak i dok nisam bio legalan.
 
Ma meni nije problem, radi mi gmail u outlook-u (iz Office paketa), ali me kopka zašto ne radi u outlook (new) windows-ovom, što spomenu @milancedjukanovic.
Ne treba mi ni zašta, ali poginuh da rešim problem.🤔 Jednostavno, iritira me.😤
A i gmail mi ide na…
 
Nazad
Vrh Dno