Šta je novo?

Glupe IP kamere (iliti privatne kamere)

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Upravo sam kupio Wansview W5 IP kameru:


Na papiru je dobra (jedino PoE nedostaje), uživo je iznenađujuće dobro napravljenja, pogotovo ako se uzme u obzir cena od 30tak evra...

Šta je problem?

Problem je što kamera mora da se aktivira preko mobilne aplikacije, ...što mora da se napravi nalog, ...što tehnička podrška kaže da se video ne šalje na njihove servere dok im u "Privacy Policy" stoji:

"Video Transmission. The primary mode of transmission of video from our Wansview camera products to our Wansview Apps is through a point-to-point direct connection. When encountering unreliable point-to-point network conditions, the Wansview camera product may opt to relay videos through our servers to the mobile app to achieve optimal viewing experience. In each scenario, both videos and the transmission channel are securely encrypted. The role of our servers is only to act as a relay agent, and they do not store video content transmitted to or through them in connection with our provision of Wansview Services."

---

Voleo bih da ovu temu iskoristimo za kamere koje ne traže aplikaciju, registraciju... i po mogućnosti da provereno ne šalju video trećim stranama jer koliko sam do sada video, sve ove nove "Smart" IP kamere traže konekciju na tuđe servere.

btw
Da li je omogućeno na ovom novom XenForo editovati prvi post u temi (kako bih ažurirao listu kamera u prvom postu na osnovu ostalih postova iz teme...)?
 
postoji odgovarajuća tema:

 
Možda je bolje da ovo ide u zasebnu temu


@kovacm
Koju aplikaciju koristi ta kamera?
Zvuči kao da si opisao prosečnu kinesku kameru
 
hah...ja mislim da ne postoje
bar za IP ne znam takve
 
Hvala na odgovorima!

@momsab pogledacu svakako i tu temu koju si linkovao. Molim te reci mi da li može da se omogući autoru teme da edituje prvi post?

@bakara koristi njihovu aplikaciju, i to pazi sad:
starije njihove kamere koriste:
Shenzhen Smarteye Digital Electronics Co., Ltd. - Wansview

dok novije, kao što je ova W5, koristi:
Ajcloud Labs Inc. - Wansview Cloud

Dakle čak je i developer aplikacije različit od proizvođača kamere sad.
Za taj model W5 kažu da je napravljen bolje nego prethodne Wansview kamere; i stvarno kamera izgleda daleko skuplje od 30e-tak evra za koliko se prodaje.

Takođe postoji njihova aplikacija i za Windows i za Mac OS ali sve traže registraciju.

Podržava ONVIF (planirao sam da je koristim sa Synologijem) ali je on po defaultu isključen! Moraš da ga uključiš pomoću aplikacije. Njihove prethodne kamere su imale web interfejs, na ovoj je onemogućen (error 403). Jedino što sam našao je da ima API kojem možeš da pristupiš tako da ću probati tako da uključim ONVIF.

@poolmaker hvala! Pogledaću i taj link.

U međuvremenu sam pitao i Ctronics u vezi njihovih kamera: nisu mi baš najkonkretnije odgovorili ali izgleda da one ne zahtevaju registraciju pa ću najverovatnije kupiti jednu njihovu da probam...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno