Šta je novo?

[GLOBALTEL] Reciklomati - plastična ambalaža u zamenu za kredit

Jel ima neko iskustvo, da li se dobija ovih 100 din bonusa za busplus ako je dopuna 900+ din?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210929-063242.jpg
    Screenshot_20210929-063242.jpg
    116.6 KB · Pregleda: 41
@Globaltel Support Imam jedan predlog za vas website.

Mislim da bi bilo dobro kada bi se u sekciji nalazilo par filtera i opcija za sortiranje.

Konkretno sto se tice filtera, mislim da bi bilo veoma korisno imati filter za prikaz reciklomata "u radu", tj svi "zeleni" reciklomati. Naravno, ovde moze sad vise nekih opcija da se postavi.
Takodje, bi bilo dobro da moze da se filtrira po krajevima grada, naravno neki multiselect bi bio dobar izbor u ovom slucaju sa predlozenim svim krajevima grada koji su trenutno u sistemu.

Sto se sortiranja tice, ono sto sam shvatio da bi mi znacilo je da moze da se sortira po broju artikala u reciklomatu. Mnogo je bolje tako, nego da idem kroz celu listu kako bih nasao najmanje popunjene reciklomate.

Nadam se da cete usvojiti ove predloge, mislim da bi dosta znacilo korisnicima pri pregledu trenutne situacije po pitanju popunjenosti i slicno.
Ja mislim da je generalna zamisao da ti koristiš jedan reciklomat - koji je najbliži tvojoj lokaciji ili supermarketu u koji ideš a ne da juriš po gradu reciklomat koji je najmanje napunjen da bi u njega šuknuo 300 flaša iz kafića.
 
Ja mislim da je generalna zamisao da ti koristiš jedan reciklomat - koji je najbliži tvojoj lokaciji ili supermarketu u koji ideš a ne da juriš po gradu reciklomat koji je najmanje napunjen da bi u njega šuknuo 300 flaša iz kafića.
Slazem se, ali sad ti meni objasni kako da to uradim kad je u 98% slucajeva kad pogledam, taj isti popunjen, a ja ne nosim sa sobom ambalaze non stop? Takodje cu radije sakupiti malo vise ambalaza (svakako ne 300 iz kafica), nego da idem svakih 2-3 dana da bih ubacio 5-10 komada. Opet, da je redovnije ispraznjen, sigurno bih cesce to radio nego sto sad radim, ali sa druge strane opet imam i drugih obaveza koliko hoces, a ne samo da jurim po reciklomatima (mahom bezuspesno). Meni je samo jedan udaljen na manje od kilometar, svi ostali solidno dalje.

Zato su ljudi i postavili informaciju na sajtu da se ne bismo uzaludno setali do reciklomata i nazad s obzirom da ih jos uvek nema bas na svakom cosku. Jasno je da to neki ljudi "zloupotrebljavaju", ali na kraju krajeva je poenta da se reciklira, nebitno dal su ambalaze donete iz necije kuce ili iz kafica.

Opcija za koju sam dao predlog bi mi odgovarala jer evo koliko pratim, reciklimati se veoma brzo pune i onda posto cu nositi sa sobom mozda 50-100 komada, gledam gde je koliko toliko prazan (sto prazniji), a da mi nije daleko, da ne bih obilazio 3 lokacije, vec da sve zavrsim na jednoj. Vise puta mi se desilo da je "u radu", dok dodjem reciklomat pocrveneo.

P.S. Ne radim u kaficu, niti bilo kom ugostiteljskom objektu ;)
 
Ne piše na sajtu, osim da isplaćuju do 15 dinara, što mislim da nije istina.

Na netu sam našao da daju 5 din za plastiku, 4 za staklo.... kad se uplaćuje busplus, a 10 za Globaltel kredit, ako je to tačno, nema šanse da ubacim 200 flaša za dopunu, i dalje ću da se švercujem, ovo za kredit možda nije loše, ali ako prenesem broj, ako mi Mts ne ponudi neki dil.
 
Pa mislio sam da pitas za standardnu dopunu. Verujem da kod globaltela nema taj bonus. Ali i tako je nemoguce ubaciti odjednom 200 flasa..ja ubacim po 10tak u jednoj turi cak i kad imam vise jer reciklomat hoce da blokira nekad, da ne da busplus dopunu nekad , da se restaetuje i sl... Desava se.
A tako je bysplys od 3 do 5 dinara po ambalazi. Plus 10 din dopuna
 
Ne piše na sajtu, osim da isplaćuju do 15 dinara, što mislim da nije istina.

Na netu sam našao da daju 5 din za plastiku, 4 za staklo.... kad se uplaćuje busplus, a 10 za Globaltel kredit, ako je to tačno, nema šanse da ubacim 200 flaša za dopunu, i dalje ću da se švercujem, ovo za kredit možda nije loše, ali ako prenesem broj, ako mi Mts ne ponudi neki dil.
Nismo sigurni da razumemo pitanje. :) Za reciklažu se dobija do 15 dinara po ambalaži, tj. 10 dinara na Globaltel kredit i do 5 dinara za BusPlus u zavisnosti od ambalaže.
 
Ako ja dobro razumem, od 1 plastične flaše dobija se 10din kredita za Globaltel+ 5din za busplus?
 
Od subote ,pa evo do sad (ponedeljak) ,ne radi reciklomat kod grawe osiguranja na Novom Beogradu.
 
izgleda da se menja politika
uskoro će se personalizovane BusPlus kartice dopunjavati sa 5din/ambalaži a nepersonalizovane samo sa 1din/ambalaži

takav plakat je zalepljen na reciklomatu na NBGD köd Studenjaka
 
Reciklomat u prekidu na Novom Beogradu kod Grawe osiguranja dva dana vec! (134 ambalaze...) hocete li ga vec jednom nastelovati na taj 1 dinar po ambalazi?
 
Mislim da je akcija izgubila smisao osim mozda ko koristi global tel. Ko je nosio zbog dopune bus plusa vise nema smisla to da radi.
Ja sam jos u pocetku odustao zbog sporosti i zastoja automata i vratio se na klasicnu reciklazu jer srecom u mom kraju postoje kantejneri za razlicit otpad.
Jedina korist od ove akcije je to sto je bar malo podignuta svest o reciklazi.
 
Mogli bi neki i u Rakovici da postave, s obzirom da neke opštine imaju i 3+.
 
Zezaju reciklomati i dalje.
Čak i sada kad su smanjili iznose za dopunu BusPlus na samo 1 din, i kad može da se obavi samo jedna dopuna: ili Globaltel kredit, ili BusPlus ili humanitarna donacija.

Danas u 10:20 sam na reciklomatu u Nikolaja Ostrovskog u Zemunu ubacio 17 ambalaža, izabrao dopunu kredita za Globaltel karticu, a sistem mi javio da "servis ne radi" iako je normalno žmigao zeleno i svu ambalažu regularno progutao.
 
I ako nije, ostatak baciti u prvi kontejner.
 
Zezaju reciklomati i dalje.
Čak i sada kad su smanjili iznose za dopunu BusPlus na samo 1 din, i kad može da se obavi samo jedna dopuna: ili Globaltel kredit, ili BusPlus ili humanitarna donacija.

Danas u 10:20 sam na reciklomatu u Nikolaja Ostrovskog u Zemunu ubacio 17 ambalaža, izabrao dopunu kredita za Globaltel karticu, a sistem mi javio da "servis ne radi" iako je normalno žmigao zeleno i svu ambalažu regularno progutao.
Са закашњењем од 20 сати, уплаћено 170- кредита на Глобалтел број који сам нео банкомату.
 
Nazad
Vrh Dno