Šta je novo?

[GLOBALTEL] Reciklomati - plastična ambalaža u zamenu za kredit

^mogu to da rese mobilnom ekipom koja bi obilazila ove automate.
Neka kupe jedno elektricno vozilo za te potrebe :)
 
Reciklomat Grawe "pojede" ambalažu, sve normalno prođe, unese se broj telefona, ali kredit ne uplati :confused:
 
^mogu to da rese mobilnom ekipom koja bi obilazila ove automate.
Neka kupe jedno elektricno vozilo za te potrebe :)
Pošto su i sami naveli da im nije cilj ovolika reciklaža, možda namerno prazne reciklomate 1x u 24h, i time štite sebe od prevelike štete, jer znaju da reciklomat prima 300 ambalaža i to je to za 24h. A to je četvoro, petoro ljudi sa 50ak ambalaža.
 
odem prvi put posle više od nedelju dana do taša, mašina zelena, traka ne radi...
 
Pošto su i sami naveli da im nije cilj ovolika reciklaža, možda namerno prazne reciklomate 1x u 24h, i time štite sebe od prevelike štete, jer znaju da reciklomat prima 300 ambalaža i to je to za 24h. A to je četvoro, petoro ljudi sa 50ak ambalaža.
Cilj nam je da što više korisnika reciklira, što samim tim znači i da se što više reciklira, ali nažalost ne možemo da utičemo na to da korisnici donose velike količine otpada i na taj način neposredno onemoguće druge korisnike u recikliranju. Svakako kolege rade na tome da se unapredi sistem pražnjenja Reciklomata.
odem prvi put posle više od nedelju dana do taša, mašina zelena, traka ne radi...
Prosleđeno kolegama iz održavanja.
 
Pošto su i sami naveli da im nije cilj ovolika reciklaža, možda namerno prazne reciklomate 1x u 24h, i time štite sebe od prevelike štete, jer znaju da reciklomat prima 300 ambalaža i to je to za 24h. A to je četvoro, petoro ljudi sa 50ak ambalaža.

~ 300 L je zapremina suda/džaka koji prihvata ambalažu (pogrešna informacija je na sajtu da digitalizovani kontejner za sakupljanje ambalažnog otpada prima 300 komada).
 
Huawei Face recognition & Fingerprint ID, da sprečimo "biznis" i devalvaciju Globaltel kredita :)

Skoro da sam sasvim ozbiljan, jer svašta ljudi rade:
Radnik Tempa u kolicima donosi ambalažu iz obližnjeg kontejnera za pet ambalažu i restorana, ali i prijavljuje Globaltelu svaku potencijalnu konkurenciju.
Radnica restorana u Bulevaru gotovo svakodnevno puni reciklomat ambalažom koja bi inače otišla regularnim reciklažnim putem,
"Profesionalni" sakupljači limenki i PET flaša odavno preusmeravaju deo aktivnosti na Bus Plus dopune, sada već i na Globaltel kredit....

Primera ima još mnogo.
 
Poslednja izmena:
^ to je vec ozbiljnija regulativa. Nije ovo Kina da snimas kad, gde i koga hoces.
U pitanju je privatna kompanija, nije policija.
 
Kada je ambalaža male zapremine (0,3 L) stane i 800 komada. PROVERENO na tri reciklomata. I večina ambalaže koja se ubacuje je 0,3 L i 0,5 L.
kako si uspeo na 3 recikloma da doneses po 800 limenki? 2500 limenki ? :) kako je krenulo ljudi ce prodavati globaltel kredit ispod cene? :) ako sam dobro razumeo uzeo si 25.000 din kredita za ovo. meni bi trebalo godine da to potrosim..barem 3 godine :)
 
Ništa limenke, isključivo PET posude, čaše i flašice 0,3-0,5 L.
Poznanica radi u ketering agenciji i nakon jedne proslave su mi dovezli ~3500 komada. Raspoređeno je na 6 brojeva i nije sve iskorišćeno.


Prvo testiranje kapaciteta reciklomata u Bulevaru Oslobođenja, ujutru, odmah nakon ekipe za koja ga je ispraznila (od njih sam i dobio informaciju da je džak 300 L).
Ubacivanje 600 komada je trajalo više od 3 sata. Zamoljen da napravim pauzu, pustio sam dve osobe (ubacile su ukupno 180 limenki) i posle njih sam završio svoje.
Nakon 780 ubačenih komada reciklomat još uvek bio u radu, nije prijavljivao da je pun.


Par dana nakon toga smo u reciklomat kod Tempa/MEGA Maxi u rano popodne ubacili 300 komada i kasno popodne još 300.
Reciklomat nije pražnjen, a drugi ljudi su ga punili pre nas, u međuvremenu, a i posle nas.


Poznanica je u društvu kolega sa posla jedno prepodne zauzela reciklomat na Ceraku - 750 komada su ubacili i nisu ga napunili, radio je i dalje.
 
Poslednja izmena:
što bi narod rekao ja se time ne bih hvalio...zbog toga ćemo dobiti novu krilaticu: kontejner je zakon...a uskoro i neredi oko reciklomata reciklo gangova ako se ovako nastavi...💪 cerak bottles vs čukarička padina pet boys...vidim već se smeši novi rijaliti program...
 
Po meni da ne dolazi do zloupotrebe treba ograničiti na 10-20 flaša dnevno po broju/busplus kartici. Budimo realni ni jedno domaćinstvo u nekim normalnim uslovima ne može da ima dnevno više od 20 flaša.
 
po meni jedna ili dve vožnje dnevno je plafon...ali onda bi dolazili sa stotinama kartica, mada ne znam koliko bi im se tada isplatilo...prošlog puta me jedna devojka pita dok sam ubacivao svoijih bednih 5 flašica jel se tu zaista dobija neki novac...jeste, rekoh, ovde ubaciš flašice a ovde izlaze pare...stvarno, kaže ona...ma da, ovo je zapravo bankomat...:rolleyes:
 
po meni jedna ili dve vožnje dnevno je plafon...ali onda bi dolazili sa stotinama kartica, mada ne znam koliko bi im se tada isplatilo...prošlog puta me jedna devojka pita dok sam ubacivao svoijih bednih 5 flašica jel se tu zaista dobija neki novac...jeste, rekoh, ovde ubaciš flašice a ovde izlaze pare...stvarno, kaže ona...ma da, ovo je zapravo bankomat...:rolleyes:
ttrebao si da je zoves na kafu a ne tako :D da joj potanko sve objasnis :D :D
 
@Globaltel Support
Kakve su sanse da se otvori mesto za prikupljanje vecih kolicina ambalaze direktno bez reciklomata ili mobilna ekipa za prikupljanje uz najavu?
Vidim iz postova da ima ljudi koji mogu da prikupe vece kolicine pa bi to bila obostrana korist.
 
Reciklomat Knez, progutao mi je upravo sada 10 ambalaža. Molim vas da budem obeštećen, i da popravite bug. Unapred zahvalan. Imate snimak sa kamere, snimio sam i ja svojim telefonom.
 
Zar nema na automatu neki call center broj, kada morate ovde prijavljivati?
 
Da li reciklomati imaju presu za sabijanje ( guzvanje ) ambalaze ?
 
Mogli bi da organizujete neki fast call support za reciklomate, email i call center a pogotovo tema na Benchu to sigurno nisu.
Mislim, to je vama u interesu, ne?
 
Nazad
Vrh Dno