Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

060 - A1
061 - A1
062 - Telenor
063 - Telenor
064 - mts
065 - mts
066 - mts
0677 - Globaltel
0678 - Vectone Mobile (ugasen)
068 - A1 (koristio se za njihove MAXI kartice, trenutno ga ne koriste aktivno)
069 - Telenor
 
Što znači da su Globaltel brojevi uglavnom šestocifreni, ali je pozivni sa 4 cifre.
U svakom slučaju, virtuelni broj ima cifru više nego što većina ljudi očekuje.
 
Da, moja greška u pisanju.
Moj Globaltel broj je 0677/123456, a
A1 broj je 060/1234567
Tako da, ukupno po 10 cifara imaju oba, to sam hteo da kažem.
 
Zdravo, imamo isti odgovor kao i za Lazara pronađi na mobilnom aplikaciju SIM toolkit (STK; SIM alati), nacrtana je SIM kartica. Nakon toga odaberi ručno biranje mreže, kad se povežeš na mrežu, vrati na automatsko biranje mreže. :)
Хвала, прорадило. Мало компликовано за просечног корисника. Нема кредита (има неких 460 минута), али ви још нисте укинули роаминг као озбиљне мреже. 😀
Кредит му не ме могу уплатити из Црне Горе, да мољакам неког, смешно ми. Ја ћу да му дам интернет из МТС-а који без проблема користим у Црној Гори, јер за МТС нема роаминг, па нек се чује са другарима преко вибера.
 
Хвала, прорадило. Мало компликовано за просечног корисника. Нема кредита (има неких 460 минута), али ви још нисте укинули роаминг као озбиљне мреже. 😀
Кредит му не ме могу уплатити из Црне Горе, да мољакам неког, смешно ми. Ја ћу да му дам интернет из МТС-а који без проблема користим у Црној Гори, јер за МТС нема роаминг, па нек се чује са другарима преко вибера.
Zdravo, roming je ukinut, ali je potrebno da je broj registrovan kako bi se trošio saobraćaj iz paketa. :) Kredit možeš uplatiti platnom karticom putem sajta ili aplikacije.
 
jel moguce sa jednog globaltel broja prebaciti kredit na drugi? kao sto je moguce kod npr mts?
 
Idem danas za grcku, pa da se pripremim za svaki slucaj, jer sam video da je bilo problema sa roamingom.

Imam S10+, planiram da uzmem roaming paket pre polaska da tamo ne bih jurio wifi samo da bi kupio paket.

Sinoc sam podesio i APN na globaltel.

Video sam da se cesto pominje Sim toolkit za prebacivanje na manuelno biranje mreze, ali ja to nemam tako, pa pretpostavljam da je to kod mene ova opcija u "connections > mobile networks > network operators"?
Screenshot_20210722-101433_Call settings.jpg

Ako se dobro secam, kad stignem u grcku, ako mi se automatski ne nakaci na Vodafone, treba da podesim manuelno biranje, da izaberem Vodafone i onda vratim na automatsko?

Da li je to to, da li treba jos nesto da uradim ili uzmem u obzir i da li sam mozda nesto pogresno shvatio?

Takodje, imam dve kartice u telefonu, da li to moze da pravi problem, da li da uzmem u obzir da mozda ostavim samo jednu ako nece da radi?

Hvala 😊
 
SIM toolkit menja profil na samoj SIM kartici, tako da, ako ga nema, verovatno ta konkretna SIM kartica i nema vise od jednog profila...
@Globaltel Support pitanje za vas, da li svaka Globaltel SIM kartica ima vise profila u sebi i da li svaka ima omogucen SIM toolkit?
 
moja greska... ja sam sve vreme mislio da je sim toolkit neka opcija u podesavanjima, sad sam skontao da je to u stvari aplikacija...

Sad sam otvorio i vidim da imam Globaltel opciju u koju kad udjem imam:

*Home
Roaming

Kao sto sam naznacio u spisku, Home ima zvezdicu ispred.

Jel treba ovde nesto da podesavam i sta konkretno? Znam da je pisano o tome ranije, ali sada bas nemam vremena da pretrazujem temu.

Hvala

EDIT: evo sada sam cisto probe radi kliknuo na Roaming, izasla mi je "refreshing sim data" poruka. Nakon sto se zavrsilo osvezavanje, usao sam u Globaltel opciju gde stoji isti onaj spisak sa zvezdicom kod Home.

EDIT2: Nadjoh sada na brzaka ovaj odgovor,
Zdravo, pronađi na mobilnom aplikaciju SIM toolkit (STK; SIM alati), nacrtana je SIM kartica. Nakon toga odaberi ručno biranje mreže, kad se povežeš na mrežu, vrati na automatsko biranje mreže.
ali mi nije jasno to "nadji sim toolkit, pa stavi manuleno podesavanje", kada uopste takve opcije nema u toj aplikaciji, vec u connection podesavanjima koja sam spomenuo iznad.

Naravno, pretpostavljam da se manuelno bira u tim podesavanjima o kojima ja pricam, ali ne razumem cemu onda poenta nalazenja SIM toolkita?

Izvanjavam se ako nesto ocigledno propustam.
 
Poslednja izmena:
EDIT2: Nadjoh sada na brzaka ovaj odgovor,

ali mi nije jasno to "nadji sim toolkit, pa stavi manuleno podesavanje", kada uopste takve opcije nema u toj aplikaciji, vec u connection podesavanjima koja sam spomenuo iznad.

Naravno, pretpostavljam da se manuelno bira u tim podesavanjima o kojima ja pricam, ali ne razumem cemu onda poenta nalazenja SIM toolkita?

Izvanjavam se ako nesto ocigledno propustam.

Na prvim karticama nije uopšte bilo sim toolkita.

U sledećoj verziji kartica, u sim toolkit opcijama je bilo da se odabere ili Automatic ili Manual, tako da se taj odgovor odnosio na to.

U nekom trenutku je @Globaltel Support predloženo da se navedene opcije preimenuju u Home i Roaming po ugledu na druge MVNO, što su ubrzo usvoji, pa se sada na najnovijim karticama u sim toolkit bira upravo izeđu Home i Roaming (što je prethodno bilo Automatic i Manual). Nadam se da je sada jasnije. Ti treba samo da odabereš Roaming i da čekaš da se poveže na mrežu. Ako je sve kako treba, ne bi trebalo da ima potrebe za ručnom pretragom i odabirom mreže.
 
Da potvrdim nečije reči odavde iz Grčke, brzina roaming neta je daj bože kao 3g, a u dosta slučajeva više liči na 2g. :)
 
Na prvim karticama nije uopšte bilo sim toolkita.

U sledećoj verziji kartica, u sim toolkit opcijama je bilo da se odabere ili Automatic ili Manual, tako da se taj odgovor odnosio na to.

U nekom trenutku je @Globaltel Support predloženo da se navedene opcije preimenuju u Home i Roaming po ugledu na druge MVNO, što su ubrzo usvoji, pa se sada na najnovijim karticama u sim toolkit bira upravo izeđu Home i Roaming (što je prethodno bilo Automatic i Manual). Nadam se da je sada jasnije. Ti treba samo da odabereš Roaming i da čekaš da se poveže na mrežu. Ako je sve kako treba, ne bi trebalo da ima potrebe za ručnom pretragom i odabirom mreže.
Hvala, sada je sve jasno.

@Gulftown znaci postoji dobra sansa da cu tamo kupiti Sim karticu 😄
 
Cosmote sim lepo, neograničen net do kraja avgusta, akcija je. I dovidjenja...
 
moja greska... ja sam sve vreme mislio da je sim toolkit neka opcija u podesavanjima, sad sam skontao da je to u stvari aplikacija...

Sad sam otvorio i vidim da imam Globaltel opciju u koju kad udjem imam:

*Home
Roaming

Kao sto sam naznacio u spisku, Home ima zvezdicu ispred.

Jel treba ovde nesto da podesavam i sta konkretno? Znam da je pisano o tome ranije, ali sada bas nemam vremena da pretrazujem temu.

Hvala

EDIT: evo sada sam cisto probe radi kliknuo na Roaming, izasla mi je "refreshing sim data" poruka. Nakon sto se zavrsilo osvezavanje, usao sam u Globaltel opciju gde stoji isti onaj spisak sa zvezdicom kod Home.

EDIT2: Nadjoh sada na brzaka ovaj odgovor,

ali mi nije jasno to "nadji sim toolkit, pa stavi manuleno podesavanje", kada uopste takve opcije nema u toj aplikaciji, vec u connection podesavanjima koja sam spomenuo iznad.

Naravno, pretpostavljam da se manuelno bira u tim podesavanjima o kojima ja pricam, ali ne razumem cemu onda poenta nalazenja SIM toolkita?

Izvanjavam se ako nesto ocigledno propustam.
SIM Toolkit, SIM Tools, STK tools (alati) je aplikacija koja se instalira prilikom ubacivanja naše kartice u uređaj. Znači u pitanju je aplikacija, ne podešavanje, i možeš je pronaći u app drawer ili na ekranu u zavisnosti od opertivnog sistema.
 
SIM toolkit menja profil na samoj SIM kartici, tako da, ako ga nema, verovatno ta konkretna SIM kartica i nema vise od jednog profila...
@Globaltel Support pitanje za vas, da li svaka Globaltel SIM kartica ima vise profila u sebi i da li svaka ima omogucen SIM toolkit?
Svaka kartica ima više profila u sebi, samo prva serija SIM kartica nema Sim Toolkit.
 
@Globaltel Support upravo sam tražio po gradu (Pirot) kartice na više kioska "moj kiosk" nemaju ih, našao sam jednu jedinu karticu u pošti.

Poradite malo na dostupnosti kartica.

Inače uzeo sam novu zbog povoljnog roaming interneta u Bugarskoj i Hrvatskoj. Javiću utiske svakako.

Hvala na odgovoru vezano za SIM profile.
 
Svaka kartica ima više profila u sebi, samo prva serija SIM kartica nema Sim Toolkit.
Da li možete da pojasnite šta ja treba da izaberem kad sam u roming. Imam iphone 11 pro max s esim a supruga iphone 11 s običnim SIM. Kad kod se povežemo negde u romingu iskače taj toolkit em manual em automatik i nikako da se povežemo na mrežu u HR i BIH. Sada oba nekako rade iz neke lude sreće a na primer ni na jednom nemam više podešavanje za APN. Hvala unapred
 
Da li možete da pojasnite šta ja treba da izaberem kad sam u roming. Imam iphone 11 pro max s esim a supruga iphone 11 s običnim SIM. Kad kod se povežemo negde u romingu iskače taj toolkit em manual em automatik i nikako da se povežemo na mrežu u HR i BIH. Sada oba nekako rade iz neke lude sreće a na primer ni na jednom nemam više podešavanje za APN. Hvala unapred
Ako se kartica u romingu ne poveže na mrežu, potrebno je da klikneš na "Settings", potom na "Mobile data/Cellular data" i klikni na "SIM applications".
Nakon potrebno je da klikneš na "Connect to network manual". Prikazaće se poruka "Switching network" i opcije "Accept" i "Decline" ali ne treba kliknuti ni na jednu, već sačekati da se telefon sam poveže. Nakon toga prebaciti na "Automatic network mode". Ovo su podešavanja za iOS.
 
Ako se kartica u romingu ne poveže na mrežu, potrebno je da klikneš na "Settings", potom na "Mobile data/Cellular data" i klikni na "SIM applications".
Nakon potrebno je da klikneš na "Connect to network manual". Prikazaće se poruka "Switching network" i opcije "Accept" i "Decline" ali ne treba kliknuti ni na jednu, već sačekati da se telefon sam poveže. Nakon toga prebaciti na "Automatic network mode". Ovo su podešavanja za iOS.
Da li možete da mi potpuno izbacite taj toolkit , i kad izaberem manual pa ništa ne diram opet sutra na oba telefona opet pita. Hteo bih da je automatik i gotovo …
 
@ Globaltel Support

Da li imate podatak koji aktuelni modeli telefona imaju najbolju primopredaju signala ?

Iako A1 mapa pokrivenosti prikazuje 4G i 3G pokrivenost , jednostavno to u praksi nije tako
 
Svaka kartica ima više profila u sebi, samo prva serija SIM kartica nema Sim Toolkit.
Ako na kartici nemam SIM Toolkit da li mogu ocekivati da mi roaming internet radi i bez njega. Probao sam u vise Android telefona karticu, kao i u jednom iPhone-u, nigde nema SIM Toolkit / Applications.
 
Ako na kartici nemam SIM Toolkit da li mogu ocekivati da mi roaming internet radi i bez njega. Probao sam u vise Android telefona karticu, kao i u jednom iPhone-u, nigde nema SIM Toolkit / Applications.
Meni samo se instaliralo
 

Prilozi

  • viber_image_2021-07-26_11-32-24-667.jpg
    viber_image_2021-07-26_11-32-24-667.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 44
Ako na kartici nemam SIM Toolkit da li mogu ocekivati da mi roaming internet radi i bez njega. Probao sam u vise Android telefona karticu, kao i u jednom iPhone-u, nigde nema SIM Toolkit / Applications.
Ukoliko si iz Beograda možeš nas posetiti u Makenzijevoj 24 i zamenićemo ti karticu za novu koja u sebi ima SIM Toolkit. Ukoliko nisi pošalji nam email na [email protected] sa slikom sim kartice koju je potrebno zameniti. :)
 
Pozdrav svima. Koristim Globaltel skoro godinu dana i u Srbiji sam bio prezadovoljan. Juče sam sa ženom došao na Kipar i ni ona ni ja nemamo mrežu (ja koristim iPhone, a ona Xiaomi). Korisnici svih drugih mreža ovde imaju mrežu bez problema koliko sam video. Slao sam mejl podršci sa oznakom hitno i niko mi nije odgovorio. Da li neko zna u čemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno