Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Ja sam vama već pisao 100X. Mora se korisnicima sve omogućiti, od VAS servisa pa do svih sms poruka, ne ide ovako da narod večito postavlja pitanja tipa " Ja sam u toj i toj banci, da li rade poruke" pa sve do sms verifikacija od raznih sajtova itd bez da vas pitaju. To je već maltretiranje korisnika. Morate krenuti žestoko u akciju ovako ne ide. Lepo ste krenuli, lično predložio prijateljima globaltel i poslušali me. Morate se uozbiljiti. Ako ovako nastavite sa jednim te istim reklamama nikakvim akcijama vidim lošu budućnost po vas jer narod neće da gubi vreme i da vodi ljubav sa kol centrima, podrškama i slično.
 
Trenutno na Zvezdari u Bg nemoguće uspostaviti vezu preko Globaltel/Vip mreže.
 
Jel preko aplikacije pokušavaš ili preko sim-a direktno, meni se dešavalo kad zovem preko aplikacije. Onda ugasim pa upalim telefon i radi normalno.
Preko sim kartice, bukvalno okreneš broj, ništa se ne dešava i posle 30 sekundi prekine.
Prebacio na 2G i radi. Znači Vip mreža u totalnom raspadu.
 
Nije vip, odgovorno tvrdim, ja sam vip korisnik i savršeno radi. Pre će biti Globaltel neke smetnje.
 
Još jedan globaltel, isti slučaj, ostalo mts telenor. Gurao karticu i u druge telefone, i ne može da uspostavi vezu dok ne prebacim na 2G.
Verovatno je trenutno problem na ovoj lokaciji.
 
Još jedan globaltel, isti slučaj, ostalo mts telenor. Gurao karticu i u druge telefone, i ne može da uspostavi vezu dok ne prebacim na 2G.
Verovatno je trenutno problem na ovoj lokaciji.
Moguće do predajnika na kom ste povezani ne postoji drugi razlog, pošto si sve varijante probao, jedino je to razlog onda.
 
Pozivi iz aplikacije preko 4G mreže kristalno jasni.
Valjda će uskoro popraviti tu BS.
 
Da, to je ogromna prednost, zbog toga i zbog pripejda vredi istrpeti povremene ispade.
 
Još jedan globaltel, isti slučaj, ostalo mts telenor. Gurao karticu i u druge telefone, i ne može da uspostavi vezu dok ne prebacim na 2G.
Verovatno je trenutno problem na ovoj lokaciji.
Tako je i kod nas na jugu Srbije imao probleme Vip, prebacuju verovatno frekvencije baznih stanica kako bi uveli Lean GSM tehnologiju u tvom podrucju, i na taj nacin "zgurali" sve zive GSM stanice na 900MHz, kako bi dodali jos mesta na 1800 za 3CA i kasnije 4CA. Na taj nacin bi trebalo da dobijete vece brzine 4G mreze, i to im je jedini nacin da se izbore sa kolicinom saobracaja na mrezi. Kod nas na jugu u Pirotu, Nisu, Leskovcu, brzine od 100 do 200Mbps su sasvim normalne od kako su nam smanjili GSM i time dodali jos kapaciteta za 4G.

Problemi su trajali i po par dana, ali ima efekta.
 
Tako je i kod nas na jugu Srbije imao probleme Vip, prebacuju verovatno frekvencije baznih stanica kako bi uveli Lean GSM tehnologiju u tvom podrucju, i na taj nacin "zgurali" sve zive GSM stanice na 900MHz, kako bi dodali jos mesta na 1800 za 3CA i kasnije 4CA. Na taj nacin bi trebalo da dobijete vece brzine 4G mreze, i to im je jedini nacin da se izbore sa kolicinom saobracaja na mrezi. Kod nas na jugu u Pirotu, Nisu, Leskovcu, brzine od 100 do 200Mbps su sasvim normalne od kako su nam smanjili GSM i time dodali jos kapaciteta za 4G.

Problemi su trajali i po par dana, ali ima efekta.
Ovo onda skroz ima smisla. Samo da ne potraje, jer je ceo dan baš iritirajuće. Danas je bukvalno bilo nemoguće uspostaviti vezu, a večeras sam primetio da više ne prelazi sa 4G na H, već ide direkt na 2G mrežu.

Verovatno su isključili taj 3G predajnik koji je pravio probleme, ali definitivno su radovi koje si naveo u pitanju.

I kažeš kad su ispomerali frekvencije, više nije bilo sličnih problema?
 
Krajnja ideja je da Vip mreža u budućnosti funkcioniše na sledeći način, pišem download opsege:
2G GSM: 935.1MHz do 939.3MHz - ukupno 4.2MHz za celokupnu GSM mrežu u celoj Srbiji - jer su u raspodeli dobili duplo manje parče spektra na 900MHz u odnosu na mts i Telenor. Ovo će postići upotrebom LeanGSM tehnologije - koja omogućava dinamičku dodelu resursa na GSM ćelijama. Ovo omogućuje da ostave GSM mrežu za stare telefone i neku M2M komunikaciju, a da dobiju deo spektra za novije tehnologije.
3G UMTS: 2150MHz do 2155MHz - ukupno 5MHz za 3G mrežu, što će obezbediti brzine do oko 6-7Mbps na 3G mreži, i CSD pozive preko 3G mreže za korisnike koji nemaju VoLTE, a i ovde se deo spektra oslobađa za novije standarde,
4G LTE / 5G NR*:
811MHz - 821MHz (Band 20) + 1845MHz - 1865MHz (Band 3) + 1865MHz - 1875MHz (Band 3) + 2140MHz - 2150MHz (Band 1) - konfiguracija 4CA,a ukupno:
10MHz + 20MHz + 10MHz + 10MHz = 50MHz za 4G LTE / 5G NR*

* 5G NR - dynamic spectrum sharing izmedju 4G LTE i 5G NR - slično načinu na koji rade prvu implementaciju 5G mreže na A1 mreži u Bugarskoj.

Poenta je u smanjenju kapaciteta starih tehnologija - uz izbegavanja potpunog gašenja istih, a oslobađanje ogromnog dela dostupnog RF spektra za 4G i 5G.
 
Jel nadjeno rešenje za xiaomi sim card activation?
I da li je normalno da mi i dalje stižu poruke iz vipa nakon što sam preneo broj?
 
Poslednja izmena:
@Globaltel Support: Da li smanjujete brzinu interneta kada se telefon koristi kao WiFi hotspot?
 
Nisam siguran... Na speed testu a telefonu downolad mi je 50Mbit/s, a na laptopu 0.5 Mbit/s
Post automatically merged:

Ok, bilo je samo nešto privremeno. Izgleda da ipak ne smanjuju.
 
Inače, na koliko je ograničena brzina kada se potroši tih 40GB?
 
Da, da... ali na koliko se smanjuje brzina nakon potrošenih 40GB?
 
@Globaltel Support
Možda je već bilo na temi, u android aplikaciji, ne vidim sms poruke poslate kroz aplikaciju već samo svoje. Stižu, ali vidljive u sms aplikaciji pa moram da stavim obe u split screen što je malo nezgodno.

O čemu se radi? Bug ili bih nešto mogao da uradim nekim podešavanjem? Android 10 je u pitanju.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno