Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Žalio mi se prijatelj da me često tek iz 5-og puta dobije a pre toga ga izbacuje iz veze ili kaze da je ugašen telefon.
ima neko sličan problem?
Standardna priča za Vip, odnosno za Globaltel u poslednjih nekoliko meseci, samo ne žele da priznaju. Ili nedostupnost, ili problem da jedna strana čuje, a druga ne.
 
Žalio mi se prijatelj da me često tek iz 5-og puta dobije a pre toga ga izbacuje iz veze ili kaze da je ugašen telefon.
ima neko sličan problem?
Idi u Sim Toolkit meni, promeni na manual, pa vrati na automatic.
 
Nema to veze sa tim, već sa lošim kvalitetom Vip mreže, odnosno sa preopterećenošću baznih stanica, što se najviše ogleda u pozivima preko 3G mreže. Na 2G je daleko bolja situacija i ne javljaju se navedeni problemi.
 
Interesuje me sledece:
Mogu doci do jedne mts prepaid gde je kredit istekao a sama sim vazi jos par meseci iskoristio bi taj broj za prenos u freepaid nije registrovan ali imam original plastiku sa pin i puk jer moze taj broj da se prenese ili moram da dopunim kredit kod prethodnog operatera.Broj je prepaid-Neregistrovan.
Pozdrav
Ukoliko imate i PIN i PUK i kartica je aktivna možete broj prebaciti u Globaltel, nije potrebno da dopunjavate kredit.
 
Od prelaska sa mts na globaltel imam problem sa xiaomi telefonom da ne moze da mi verifikuje sim karticu (radi backup-a poziva i poruka).
Da li globaltel blokira inostrane sms-ove ili je nesto drugo u pitanju?
Koliko sam primetio pri svakom pokusaju aktivacije sim kartice, skine mi se odredjeni iznos sa racuna a dobijam poruku "Can't activate SIM card"
 
Od prelaska sa mts na globaltel imam problem sa xiaomi telefonom da ne moze da mi verifikuje sim karticu (radi backup-a poziva i poruka).
Da li globaltel blokira inostrane sms-ove ili je nesto drugo u pitanju?
Koliko sam primetio pri svakom pokusaju aktivacije sim kartice, skine mi se odredjeni iznos sa racuna a dobijam poruku "Can't activate SIM card"
Imam identican problem. Posalje internacionalni sms, skine pare i nista od aktivacije. Svaki restart telefona po 10 dindzi :D
 
Kažu jedino kod njih nema vezivanja,ništa skriveno,nema psiholoških fora kao kod ostalih a upravo te sa ovih 100 GB vežu da moraš obnavljati paket.
 
Slažem se da te time vezuju da redovno uplaćuješ, ali ne moraš svaki put freepaid, možeš i samo internet za 300 din mesečno, ili neku od kombinacija za 450-500 din.
 
Obećavam da neču više da kvarim iznenađenja.

Može i u privatnoj poruci potvrda da će 100 GB alcija važiti do 23. marta. :)
Eh sad, ne možemo baš uvek da unapred otkrivamo sve. :D

Kažu jedino kod njih nema vezivanja,ništa skriveno,nema psiholoških fora kao kod ostalih a upravo te sa ovih 100 GB vežu da moraš obnavljati paket.
Baš tako, nema vezivanja, ako želiš da preneseš dodatnih 100GB, odnosno nepotrošeni saobraćaj u naredni mesec možeš da obnoviš Freepaid paket, ako ne želiš ne moraš. 100GB su poklon, a ne deo paketa i nisi primoran da obnovaljaš paket, niti si vezan ugovorom da ga plaćaš ukoliko to ne želiš. :)
 
Od prelaska sa mts na globaltel imam problem sa xiaomi telefonom da ne moze da mi verifikuje sim karticu (radi backup-a poziva i poruka).
Da li globaltel blokira inostrane sms-ove ili je nesto drugo u pitanju?
Koliko sam primetio pri svakom pokusaju aktivacije sim kartice, skine mi se odredjeni iznos sa racuna a dobijam poruku "Can't activate SIM card"
Ćao, pošalji nam broj telefona u inbox i prosledićemo kolegama iz podrške da provere o čemu je reč. :)
Post automatically merged:

Imam identican problem. Posalje internacionalni sms, skine pare i nista od aktivacije. Svaki restart telefona po 10 dindzi :D
Ćao, pošalji nam broj telefona u inbox i prosledićemo kolegama iz podrške da provere o čemu je reč. :)
 
Ja imam problem sa pristupom payoneer-u, posto sam imao ukljucen OTP dok sam bio u MTSu, to je normalno radilo. Ali sada jednostavno mi ne stizu OTP poruke pri logovanju tj. verifikaciji, zvao korisnicu sluzbu, uputili me na tehnicku sluzbu. Tehnicka sluzba mi je odgovorila da nemaju tu opciju. I sta sada?
 
Jel podržava Globaltel mreža VAS servise? Slao sam neki kod za neku nagradnu igru i vraćala mi se poruka da servis nije podržan. Kontaktirao sam organizatora i obavestili su me da globaltel ne podržava VAS servise, pa da proverim da li je to istina.
 
Jel podržava Globaltel mreža VAS servise? Slao sam neki kod za neku nagradnu igru i vraćala mi se poruka da servis nije podržan. Kontaktirao sam organizatora i obavestili su me da globaltel ne podržava VAS servise, pa da proverim da li je to istina.
Da li možeš da nam kažeš koji VAS servis je u pitanju, odnosno koja nagradna igra. :) Možeš nam poslati i u inbox.
 
A od Master kartice vise nema, vec tri meseca rade na neko sredjivanje
 
A od Master kartice vise nema, vec tri meseca rade na neko sredjivanje
Šta se mlatite ukoliko vam treba virtuelna kartica "Ipay" sajt posetite i za 10 min. sve rešite, bez da ih moljakate tu. Ionako je to ta usluga. Ima i android aplikacija.
Ne mogu da preprave dve ikonice za dva tv kanala, krenuli odlično al ga na kraju ufitiljili.
 
^

Ipay Virtuelne MC platne kartice (Ipay, Vip) funkcionišu regularno, Globaltel tu nešto kao da neće ili ne može.

A za sve Ipay kartice se zahteva lična potvrda identifikacije, Ipay kartice u (jedinoj) kancelariji Ipay na Banovom brdu, Vip kartice u bilo kom Vip centru.
 
^

Ipay Virtuelne MC platne kartice (Ipay, Vip) funkcionišu regularno, Globaltel tu nešto kao da neće ili ne može.

A za sve Ipay kartice se zahteva lična potvrda identifikacije, Ipay kartice u (jedinoj) kancelariji Ipay na Banovom brdu, Vip kartice u bilo kom Vip centru.
Nisam znao za vip. el to isto Globaltel , Vip , Ipay i sta bolje
ima par meseca kako cekam zovem i nista sve jedno isto, Globaltel lakse za dopunu Ipay mora da juris vaucer za vip neznam
 
Sve je to isti servis (iPay).
Ne moraš da juriš vaučere, može i običnom uplatom na iPay tekući uz odgovorajući poziv na broj.
 
Vip:
Dve virtualne kartice, (mogu se stare brisati, dodavati nove) + BESPLATNO izdavanje VIŠE plastičnik kartica i beskontaktnih stikera.

IPay:

Jedna nepromenljiva virtuelna kartica, a plastičnA kartica se naplaćuje 690 RSD.


Do pre neki dan IPay je omogućavao online dopunu Globaltel brojeva minimalnim iznosom od 100 dinara. Sada to više nije moguće, minimalna dopuna je 200 dinara.

Globaltel je RANIJE bio jedini koji je omogućavao dopunu e-novčanika/Mastercard kartice iz postojećeg kredita, ali uz 10% proviziju.
 
Standardna priča za Vip, odnosno za Globaltel u poslednjih nekoliko meseci, samo ne žele da priznaju. Ili nedostupnost, ili problem da jedna strana čuje, a druga ne.

Il je do lokacije, ili samog telefona.. Ja bas koristim (cak u dual sim telefonu) i nisam primetio nista slicno :)
 
Nema VoLTE usluge na Globaltelu.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Nazad
Vrh Dno