Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Opet kažem, Globaltel je sjajna ideja, ali nije korisnicima da rešavaju rutiranje sms korisnicima provajderu
 
Zdravo svima. Želeli bismo da se izvinimo za pogrešnu informaciju vezanu za Xiaomi servisne poruke, nažalost problem nije još uvek rešen za sve korisnike, ali kolege rade na tome. U kontaktu smo sa predstavnicima Xiaomi-ja, kako bismo uklonili problem koji se odražava na određene brojeve i to ne samo iz naše mreže već i iz drugih. Nadamo se da ćemo uskoro imati rešenje za sve korisnike, i još jednom se izvinjavamo na čekanju. :)
 
Interesantna stvar, hteo sam da promenim broj za tasta (da bude četvrti u nizu, pošto već imamo 3, svaki za po jedan veći od prethodnog- 0677xxxxx1, 0677xxxxx2, 067xxxxx3), i sajt Globaltela traži 2500 din. Broj inače nije ništa posebno interesantan, da ne mislite da košta zbog toga.

Odabrao sam drugi, besplatan broj.
 
Interesantna stvar, hteo sam da promenim broj za tasta (da bude četvrti u nizu, pošto već imamo 3, svaki za po jedan veći od prethodnog- 0677xxxxx1, 0677xxxxx2, 067xxxxx3), i sajt Globaltela traži 2500 din. Broj inače nije ništa posebno interesantan, da ne mislite da košta zbog toga.

Odabrao sam drugi, besplatan broj.
Kombinacija koju si izabrao sigurno potpada pod specijalne brojeve i zato je koštao 2500RSD. :)
 
Ako niste specijalne brojeve naplaćivali u početku kada se moglo izabrati lepih brojeva, tek sada nema smisla kada je sve probrano, ali dobro vi znate najbolje kako (ako) ostvariti dodatni prihod.
 
Kombinacija koju si izabrao sigurno potpada pod specijalne brojeve i zato je koštao 2500RSD. :)
Prethodna 3 koja se razlikuju za po jedan, bili su besplatni. Može da potpada pod specijalne brojeve samo iz razloga što su prethodna 3 zauzeta ;).

No da me ne shvatite pogrešno, ne žalim se. Samo mi je bilo smešno što bih morao da platim sledeći broj. :ROFLMAO:
 
Da pohvalim Globaltel support, ponudili su mi da mi daju broj koji sam tražio. Hvala još jednom i ovde. ;)
 
Jako negativno iskustvo sa prenosom broja. Podnet zahtev 08.03., juče zvali da kažu da je odobren prenos i da će biti u toku noći prebačen i da ako eventualno ne bude da se pozove korisnički centar. Jutros je nestao signal mts-a, ubačena globaltel kartica, ali broj nije bio prebačen. Posle poziva oko 13h, iz korisničkog servisa su rekli da će biti za sat, dva. Naravno prošla su dva sata tj. i više od dva sata i ništa, i dalje nije prebačen. Posle novog poziva, sada su promenili priču da mts ne dozvoljava prenos i da će možda sutra biti prebačen broj. Veoma sam razočaran, zato što ja taj koji je preporučio da se broj prenese. Iskreno posle ovoga nikome ne bih preporučio da koristi ovu mrežu. Džaba njima sve povoljnosti kada su amateri.
 
Jako negativno iskustvo sa prenosom broja. Podnet zahtev 08.03., juče zvali da kažu da je odobren prenos i da će biti u toku noći prebačen i da ako eventualno ne bude da se pozove korisnički centar. Jutros je nestao signal mts-a, ubačena globaltel kartica, ali broj nije bio prebačen. Posle posiva oko 13h, iz korisničkog servisa su rekli da će biti za sat, dva. Naravno prošla su dva sata tj. i više od dva sata i ništa, i dalje nije prebačen. Posle novog poziva, sada su promenili priču da mts ne dozvoljava prenos i da će možda sutra biti prebačen broj. Veoma sam razočaran, zato što ja taj koji je preporučio da se broj prenese. Iskreno posle ovoga nikome ne bih preporučio da koristi ovu mrežu. Džaba njima sve povoljnosti kada su amateri.
Ovo se desilo sa 4 broja koja sam ja prenosio. Svaki put ista priča. Ako to uspeš da istrpiš, posle manje više sve normalno funkcioniše (u granicama loših mogućnosti vip mreže, koja se u poslednje vreme raspada gde god da krenem).
Naravno, tu su i potpuno nepredvidivi SMS servisi, koji više ne rade nego što rade.
Sve u svemu, za drugi broj odlično rešenje. Kao primarni, od kojeg zavisi posao i sl, zaobići.
 
Kod mene je proslo sve ok.Doduse broj do 10h ujutro nije bio dodeljen bio je i dalje privremeni.Ali mi je sam sms stigao od njih da je uspesan prenos pa sam ugasio i upalio telefon i sve je ok.
U petak javili da odobren prenos u ponedeljak prenet broj.
Pozdrav.
 
Samo da javim da je završen prenos. Stigla je poruka hvala što ste prešli u našu mrežu i posle restarta probam i vidim da je prebačen broj. U svakom slučaju trebalo bi da urade nešto kako se ovo ne bi više dešavalo, pošto vidim da nije jedinstven slučaj.
 
Problem je što oni sve te prenose (kako mi se čini iz dosadašnjeg iskustva) rade ručno, a programeri ne rade noćnu smenu. I tako operater kojeg napuštaš isključi broj u 4-5 ujutru, a oni se probude tek tamo oko podne.
 
Uz redovnu obnovu freepaid paketa dobija se duplo više neta + 100GB za prenos broja.
900 dinara - 2GB
1000 dinara - 8GB
1300 dinara - 20GB
 
Sve je to lepo, samo neki od nas više ne mogu da se oslone ni na obične, a kamoli na duple gigabajte.

U drugoj temi sam postavio rezultate večerašnjeg funkcionisanja Globaltel mreže, na lokaciji gde je sve bilo besprekorno do pre nekih 2 meseca.
Od tada potpuna agonija.

Najnoviji rekord u brzini interneta Globaltel/Vip mreže na lokaciji gde je nekada bez problema išlo i ~100/60

Prvi pokušaj večeras

Pogledajte prilog 301929

Drugi pokušaj

Pogledajte prilog 301930

Uredno 4G+ na Samsungu S7
 
Sve je to lepo, samo neki od nas više ne mogu da se oslone ni na obične, a kamoli na duple gigabajte.

U drugoj temi sam postavio rezultate večerašnjeg funkcionisanja Globaltel mreže, na lokaciji gde je sve bilo besprekorno do pre nekih 2 meseca.
Od tada potpuna agonija.
Nazalost signal katastrofa
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2021-03-26 at 23.54.49.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-26 at 23.54.49.jpeg
    64 KB · Pregleda: 30
Moram priznati da mi je drago što nisam jedini ludak koji se žali na kvalitet mreže, a detaljno sam testirao pre nego što sam preneo broj.
Možda je vreme za @Globaltel Support da prihvati pritužbe na funkcionisanje mreže i pritisne operatera od koga iznajmljuje infrastrukturuda sredi probleme, ili da razmisli o promeni domaćina (što bi bilo idealno).
 
VIP je sam po sebi krš mreža. Pogotovo sad kad su uveli ove šatro NEO net pakete. Sta onda očekujete od virtuelnog provajdera koji koristi njihove bazne stanice. Meni globaltel koristi kao druga kartica (za oglase, spamere i slično) i za inostranstvo (kao virtuelni broj) za šta je izvrstan. Na žalost, zadnjih godinu dana, mrtva kapa za putovanja...
 
VIP odlican,iamm njega i Globaltel,evo muku mucim,nece da se aktivira aplikacija.
 
Kako naša mreža raste, tako se i mi trudimo da budemo bolji, kako bi svaki korisnik bio zadovoljan. Trudićemo se da uradimo sve što je u našoj moći da signal bude još bolji. Hvala vam na poverenju. :)
Post automatically merged:

VIP odlican,iamm njega i Globaltel,evo muku mucim,nece da se aktivira aplikacija.
Ukoliko još uvek imaš problema sa aplikacijom, pošalji nam u inbox tvoj broj telefona, kako bismo proverili o čemu je reč. :)
 
VIP je sam po sebi krš mreža. Pogotovo sad kad su uveli ove šatro NEO net pakete. Sta onda očekujete od virtuelnog provajdera koji koristi njihove bazne stanice. Meni globaltel koristi kao druga kartica (za oglase, spamere i slično) i za inostranstvo (kao virtuelni broj) za šta je izvrstan. Na žalost, zadnjih godinu dana, mrtva kapa za putovanja...
Možeš isto reći za MTS i Telenor. Drugim rečima, ne postoji dobar mobilni operater kod nas.
 
i ja sam uzeo global ima više od godine kao treći broj čisto radi dopune gigabajta, i mogu vam reći da je pokrivenost signala očajan. ispočetka sam se žalio i mogu vam reći da su se operateri veoma zdali da reše problem..testovi, ali ništa..
pokrivenost je prvi problem (priznali su mi lično operateri).
živim u gradu gde je 4g+ pokrivenost verovatno 100% (na svim mrežama), a na mestu koje je udaljeno 2km, signal bude mizeran..
 
Ja sve telefone do sada držim isključivo na 2G za razgovore i zbog mreže a i trajanja baterije. Net palim po potrebi tako da mi Viber nije non stop online. Kad mi zatreba net prebacim na 4g ili 3g zavisno od lokacije. Sa 2g na stend baju nemam problema sa mrežom nigde.
 
Ja sve telefone do sada držim isključivo na 2G za razgovore i zbog mreže a i trajanja baterije. Net palim po potrebi tako da mi Viber nije non stop online. Kad mi zatreba net prebacim na 4g ili 3g zavisno od lokacije. Sa 2g na stend baju nemam problema sa mrežom nigde.
To je jedini način da radi bez problema, ali zamorno je svaki čas prebacivati
 
I u Sloveniji je ludilo sa internetom preko HoT operatera koji koristi A1 mrezu.

Implementacija 4G+ im izgleda stvara gadne muke....
 
To je jedini način da radi bez problema, ali zamorno je svaki čas prebacivati
Tako je bilo i kod nas u Pirotu i okolini kada su 2019. uvodili 3CA na Vip 4G mreži.
Nedelju - dve pre toga su promenili potpuno konfiguraciju mreže pa je bar 10ak dana bio veliki problem sa prebacivanjem telefona sa 4G na 3G ili 2G prilikom dolaznih poziva.
Tek 10ak dana kasnije se problem polako smirivao, danas skoro i da nema problema. Desi se u par dana po neki neuspešan poziv, ali izuzetno retko. Ovde na jugu Srbije Vip mreža radi odlično na mestima gde imaju 3CA 4G, a to je većina puteva i gradova - u Leskovcu imaju čak i 4CA na Vip 4G mreži i brzine su ogromne. (100+Mbps).
Kod mene kući je sledeće stanje:
mts 4G ima 2CA - brzine su zavisi - oko 20Mbps dl i 3Mbps UL. Slab je signal, al zato 3G i 2G se raspadaju na mtsu konstantno ispada telefon iz mreže. Ali to je ovde istočno od grada u Pirotskoj kotlini generalna boljka mts mreže.
Telenor ima 4G 800MHz - brzine su od 4 do 20Mbps dl i 7-10Mbps UL. Signal je jak, ali je samo 800MHz, 3G i 2G su odlični na Telenoru tu nema problema.
Vip, samim tim i Globaltel ima 4G 800MHz - brzine su od 1 do 12-15-20Mbps dl i od 0.5 do 5-6Mbps upload, za nijansu je slabiji signal od Telenora. 3G na Vipu i Globaltelu ne postoji uopšte ovde a 2G radi sasvim solidno, opet za nijansu slabiji od Telenora.

Koristim aktivno Vip (postpaid paket) i Globaltel za dodatni net u drugom slotu, i još koristim aplikaciju za pozive preko wifi mreže, nekad mi to odgovara.

Globaltel je ok za sekundarnu karticu, još ne smem da se usudim da prebacim glavni broj, iako je jeftiniji od svih, ova ponuda sa 20GB plus neoganičeni razgovori i SMS za 1300 dinara je stvarno dobra, ali sam iz drugih razloga (usluge preusmeravanja poziva, SMS servisa itd...) ipak na Vipu a ne na Globaltelu.
 
Tako je bilo i kod nas u Pirotu i okolini kada su 2019. uvodili 3CA na Vip 4G mreži.
Nedelju - dve pre toga su promenili potpuno konfiguraciju mreže pa je bar 10ak dana bio veliki problem sa prebacivanjem telefona sa 4G na 3G ili 2G prilikom dolaznih poziva.
Tek 10ak dana kasnije se problem polako smirivao, danas skoro i da nema problema. Desi se u par dana po neki neuspešan poziv, ali izuzetno retko. Ovde na jugu Srbije Vip mreža radi odlično na mestima gde imaju 3CA 4G, a to je većina puteva i gradova - u Leskovcu imaju čak i 4CA na Vip 4G mreži i brzine su ogromne. (100+Mbps).
Kod mene kući je sledeće stanje:
mts 4G ima 2CA - brzine su zavisi - oko 20Mbps dl i 3Mbps UL. Slab je signal, al zato 3G i 2G se raspadaju na mtsu konstantno ispada telefon iz mreže. Ali to je ovde istočno od grada u Pirotskoj kotlini generalna boljka mts mreže.
Telenor ima 4G 800MHz - brzine su od 4 do 20Mbps dl i 7-10Mbps UL. Signal je jak, ali je samo 800MHz, 3G i 2G su odlični na Telenoru tu nema problema.
Vip, samim tim i Globaltel ima 4G 800MHz - brzine su od 1 do 12-15-20Mbps dl i od 0.5 do 5-6Mbps upload, za nijansu je slabiji signal od Telenora. 3G na Vipu i Globaltelu ne postoji uopšte ovde a 2G radi sasvim solidno, opet za nijansu slabiji od Telenora.

Koristim aktivno Vip (postpaid paket) i Globaltel za dodatni net u drugom slotu, i još koristim aplikaciju za pozive preko wifi mreže, nekad mi to odgovara.

Globaltel je ok za sekundarnu karticu, još ne smem da se usudim da prebacim glavni broj, iako je jeftiniji od svih, ova ponuda sa 20GB plus neoganičeni razgovori i SMS za 1300 dinara je stvarno dobra, ali sam iz drugih razloga (usluge preusmeravanja poziva, SMS servisa itd...) ipak na Vipu a ne na Globaltelu.

Upravo to je situacija koju primećujem već neko vreme gde god krenem. 3G mreža Vipa ne postoji, 4G+ ne radi. Evo speedtest od malopre.

Screenshot_20210329-162318_Speedtest.jpg

Svuda uradim poneki test iz radoznalosti, ali ne uspeva da postigne ni blizu brzine koje su nekada bile.

Što se tiče preusmeravanja, Globaltel radi bez greške, tako sam rešio problem nedostupnosti.

Jedino za te SMS servise ostaje utisak da nikada neće biti pouzdani.

I u Sloveniji je ludilo sa internetom preko HoT operatera koji koristi A1 mrezu.

Implementacija 4G+ im izgleda stvara gadne muke....

To je izgleda problem sa svim Vodafone ćerkama. Već sam pominjao grčki Vodafone, katastrofa je blaga reč.
 
Vip 4G+ u Pirotu 3CA ovog trenutka.
 

Prilozi

  • 2021_03_29 16_59 Office Lens.jpg
    2021_03_29 16_59 Office Lens.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 18
  • 2021_03_29 16_59 Office Lens.jpg
    2021_03_29 16_59 Office Lens.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 17
Ovo pišem jer očekujem da kada završe 4G+ 3CA integraciju da će tako raditi i u drugim delovima Srbije, ja i u Nišu ne vidim slabije brzine od ovoga ovde.
 
IMG-20210329-172205.jpg


IMG-20210329-172341.jpg


evo ti test vip telenoru
upravo sada
 
Nazad
Vrh Dno