Šta je novo?

glitch preko Gsync

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,752
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Letos dok su bile velike vrucine u toku igranja imao sam neke glicheve na milisekund u npr forza horizon 5, diablo 4 i AC odyssey kad sve napucam na max grafiku vsync off (kad smanjim malo podesavanja nije se desavalo).Pratio sam i tada temperature nisu bile kriticne gpu temp tipa max 68 hot spot 78 memory 76. Trenutno se ne desava uopste kako su poceli hladniji dani. Sad do cega ovo moze biti? Snimio sam i jedan video da vidite (mozda bolje da se smanji playback speed da se bolje uoci)
Sekunde na koje obratiti paznju: 16, 49, 57, 1:31



mod: izdvojeno iz ove teme
 
Poslednja izmena od urednika:
To može do monitora ili kabla isto biti. Nemoj direkt grafiku optuživati. :)
 
Predpostavio sam da je grafika jer se desavalo i na starom Dell 24" monitoru 165hz. I kad smanjim podesavanja u igrama sve je normalno, samo letos je bio problem dok je bilo pakleno vruce.
 
^ sigurno pasta i termalni padovi su ti oštećeni. Ima lik na KP koji to menja za tipa 1500din ako ne znaš sam.
 
@Lemaja Grafa je u garanciji jos. Jedino da ne diram nista dok ne istekne.
 
^ to je nešto drugo. Najviše ti zavisi temperatura u sobi. Ako je tu velika normalno je da će i grafika da imati veću temperaturu. A 3000 serija je poznata po većoj temperaturi. Jedino da odradiš leti undervolt.
 
Letos dok su bile velike vrucine u toku igranja imao sam neke glicheve na milisekund u npr forza horizon 5, diablo 4 i AC odyssey kad sve napucam na max grafiku vsync off (kad smanjim malo podesavanja nije se desavalo).Pratio sam i tada temperature nisu bile kriticne gpu temp tipa max 68 hot spot 78 memory 76. Trenutno se ne desava uopste kako su poceli hladniji dani. Sad do cega ovo moze biti? Snimio sam i jedan video da vidite (mozda bolje da se smanji playback speed da se bolje uoci)
Sekunde na koje obratiti paznju: 16, 49, 57, 1:31

Saga se nastavlja, nova grafa isto se desava, upalim sad malo witchera kad sam video bag nesto me sasece u stomaku.
Gde traziti krivca, monitor?

 
@pilauda Znaci sa dva monitora i dve grafe se desava isto? Prvo bih zamenio DP/HDMI kablove
 
@pilauda Znaci sa dva monitora i dve grafe se desava isto? Prvo bih zamenio DP/HDMI kablove
Sad nesto vracam film, i ne bi mogao u opkladu da kazem da se desavalo na dellu 24. Prvo sto sam radio menjao sam kablove i druge portove. Videcu da uzmem neki drugi monitor 27 cisto da istestiram da nije nesto drugo (mada sumnjam da je ploca, proc, mem). Sad kako ce oni da istestiraju u servisu jer se desava samo u igrama nemam pojma. Jos cu probati da stavim 144hz da nije samo kad je na 240hz koliko je trenutno. Bas sam se smorio...
 
Vrati za pocetak na 144Hz, kod tebe je sa strujom bio neki problem koliko se secam ? ...klima?
 
Igrao sam neki pola sata i nije se desavalo. Klima nije ukljucena odavno. Nego sad nesto razmisljam da li sam ja toliki mentol, naime kad sam kupio ovaj novi dell 240hz ja nisam uzeo njegov kabl dp nego od starog 24 165hz a onaj spakovao decku i prodao. Jel moguce da ovaj kabl (nemam pojma ni koji je dal je 1.4 ili 2.0 dp)ne moze ni da gura 240hz ili on ne bi ni davao sliku. Sad nesto gledam na linustips neki kalkulator gde pise za 1.4dp. A drugi kabl koji sam narucio iz Nemacke dp narucim dp 1.4 i on je bagovao isto. Znaci meni izgleda treba dp 2.0? Sta reci...
DisplayPort 1.3–1.4 (HBR3)max 205.7 Hz
edit: Mada sad vidim u specifikacijama monitora pise Connectivity: DisplayPort 1.4

Nisam vise pametan...
 
Poslednja izmena:
Kupio sam jutros dp 1.4, za sada je ok jer izgleda da su oba kabla koje sam koristio su bila dp 1.2 (jedan od starog 24" drugi uzeo od komsije imao visak). Sta reci a ne zaplakati. Bar sad mogu grafu da prodam na miru znajuci da je snjom sve u redu.
 
Kupio sam jutros dp 1.4, za sada je ok jer izgleda da su oba kabla koje sam koristio su bila dp 1.2 (jedan od starog 24" drugi uzeo od komsije imao visak). Sta reci a ne zaplakati. Bar sad mogu grafu da prodam na miru znajuci da je snjom sve u redu.

Uh , kablovi .... Skoro sam uzeo LG 27GP850P-B
rezolucija 2k@165Hz, izaberem 10bit paletu pa na to i hdr i onaj njegov fabricki kabl :( to sve ne moze da izgura kako treba.

Potom sam kupio : VENTION HCCBG Cotton Braided DP HD kabl 8K i trt HDR je retko kad prihvatio ,
potom sam narucio :
CLUB3D 2m CAC-2068 2k@165hz@10bit i za sad radi manje/vise ok , gura i hdr ali to drzim iskljuceno jer od ovog monitora i HDR nista :(
Tako da mi se club3d pokazao kao ok.

E sad kod mene mozda postoji i hardwerski problem koji jos nisam ustanovio jer i na prethodnom monitoru reeetko kad na momenat kao da blinkne ekran delic sekunde i to samo u windows desktop okruzenju nikad u gejmingu.

Ono sto mi nikad nije pravilo problem sa club3d kablom je 2k@144Hz , 10bit...
 
Bas sam danas testirao sve moguce, popalio HDR 10bit 240hz nije pokazivao problem. Nadam se da se ovde prica zavrsava, trebalo mi je nesto manje od godinu dana da provalim ali avaj, idemo dalje :D
 
Nazalost prerano sam poceo da se radujem. Problem sa glitchom je i dalje tu i sa novim 1.4 displayport kablom. Malo sam dubulje kopao po netu i nasao par problema istih koje su ljudi imali sa aw2723df i neki lik sa M27Q-X 240hz. I koliko vidim po komentarima i sam koliko sam juce i danas testirao problem se javlja kada je gsync ukljucen (kad se ugasi gsync nema anomalija) :( Koliko vidim sansa da se ovo sredi softverski je minimalna i izgleda da cu morati da reklamiram jer ne vidim drugo resenje sem drzati gsync iskljucen ili vratiti na 144hz sto je suludo za monitor koji kosta ovoliko. Bas nemam srece sa dellom, prvi 24" ode dzojstik ovaj drugi baguje gsync. A muke sa tehnomediom mogu da pocnu :D Wish me luck
 
Cudno da imas problem sa G-syncom, na nVidia sajtu lepo stoji da je tvoj model zvanicno sertifikovan za G-Sync.

Nisam ispratio tvoj problem od samog pocetka, da li si uradio firmware update monitora na poslednju verziju?
 
Cudno ali ne i neverovatno. Kompatibilan gsync da, mozda je neki bag u softwareu monitora nemam pojma. Nisam stavio poslednji firmware jer mi malo nije jasno ono objasnjenje sa dellovog sajta
Da li sme da je zakacen dp kabl za monitor posto nigde ne vidim kabl na njihovoj dole slici, samo usb upstream. Pise da je najbolje sa leptopom ali trenutno nemam isti.

Ukratko problem ako te ne mrzi baci pogled ovde


Hvala adminu za novu temu.
 
Poslednja izmena:
Update firmware-a radis tako sto povezes usb sa monitorom i kucistem (pozeljno je da povezes na usb od same maticne ploce koje se nalaze pozadi). Tako barem ja radim sa svojim Dell G3223Q monitorom. Skines njihov softver za update, skines poslednji firmware, ispratis proceduru i nema greske.

Probaj, ne moze da skodi. Ono sto ti takodje preporucujem je da nakon toga resetujes na monitoru sva podesavanja na default i iskljucis skroz monitor iz struje na 15 sekundi. Ume Dell nekad da se zaglupi dok mu skroz ne prekines struju, tada se zapravo ‘skroz’ resetuje.
 
Update firmware-a radis tako sto povezes usb sa monitorom i kucistem (pozeljno je da povezes na usb od same maticne ploce koje se nalaze pozadi). Tako barem ja radim sa svojim Dell G3223Q monitorom. Skines njihov softver za update, skines poslednji firmware, ispratis proceduru i nema greske.

Probaj, ne moze da skodi. Ono sto ti takodje preporucujem je da nakon toga resetujes na monitoru sva podesavanja na default i iskljucis skroz monitor iz struje na 15 sekundi. Ume Dell nekad da se zaglupi dok mu skroz ne prekines struju, tada se zapravo ‘skroz’ resetuje.
Odradio sam sve kako si rekao. Jos je rano da bilo sta pricam, praticu neko vreme pa cemo da vidimo. Za sada na primer mi se ne pojavljuje glich gde se uvek javljao (ulazak/izlazak iz stale za konje u RDR2).
 
Nazad
Vrh Dno