Šta je novo?

Gigabyte X58-USB3 F2 3 chanel memory

Adanos

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2006
Poruke
535
Poena
320
Posto me trenutnih 6GB (3x2GB Kingston HyperX 1600MHz) trenutno ogranicava za vece rendere interesuje me da li bih izgubio nesto ukoliko bih umesto 3 slota iskoristio 2x8GB recimo Kingston HyperX fury Black CL11? Posto bas i nisam rad trenutno da bacim 20k na memoriju.
Takodje sta CL znaci i da li bi bilo konflikata sa mojom plocom ukoliko je CL11.
Procesor je Intel I7 930, ploca Gygabyte X58 f2.
Hvala unapred

Takodje da li postoje ogranicenja sa kacenjem nekog ssd-a na ovu plocu? Posto planiram i ovu stavku.
 
Jesi siguran da ta ploča uopšte podržava 8GB module?

Koliko znam i7-930 zvanično podržava maksimalno 24GB ram i to kao 6 modula po 4GB, ne sećam se da su ti procesori uopšte hteli da rade sa 8GB modulima.

Verovatno ti je jeftinije da nađeš 3 polovna DDR3-1600 modula po 4GB i da ih dodaš u slobodne slotove.
 
Rade 8Gb moduli bez problema, ja ih imam dva trenutno. U donosu na triple channel, gubis mooozda 5-10% memorijskog protoka sto je opet primetno samo u sintetickim testovima.
Sa druge strame, masina ce ti prodisati sa vecom kolicinom memorije tako da nisi na nikakvom gubitku :)
 
Hmm hvala mnogo, ali izgleda da je mighty 78 u pravu, podrzava samo 24GB memorije, i po mnogim komentarima 6*4GB :( Nista idem da trazim onda 3x4GB. Moraju li i ti moduli biti triple chanell ili mogu tri ista posebno da se uzmu?
 
8Gb moduli nisu na listi podrzanih iz razloga sto su u vreme pojavljivanja x58 platforme bili jako retki i skupi.
Imas na netu primere gde su ljudi uspeli za stave citavih 48Gb ;) Nadji od nekog par modula i probaj, nista te ne kosta.
Ako se vec odlucis za 3x4gb, ne moras da juris striktno uparene module, 3 ista ce raditi bez problema (ponekad rade upareni i od razlicitih proizvodjaca)
 
Nazad
Vrh Dno