Šta je novo?

Gigabyte rtx 3060ti problem

alczaty

Poštovan
Učlanjen(a)
13.09.2015
Poruke
784
Poena
80
Pozdrav,
Imam 2 karte gigabyte 3060ti, nove su u pitanju skinuti celofani s njih.
Namijenjene su bile za rudarenje medjutim ne prepoznaje ih rig.
Ubacim ih u pc dje je inace neka rx 570 ali samo se cuje od mb beep 4 ili 5x i to je to.
Ventilatori uopste nece da vrte, a grafika ima onu svoju boju i svijetli.

Kupljene su preko tako da mi je zadnja opcija da vracem tamo.
Sta jos da pokusam, probam?
 
Osim update BIOSa, probaj i da odradis clear CMOS. Prespoj pinove ili izvadi bateriju pa vidi slucajno da se ne probude.
Pominje se takodje da se CSM opcija iskljuci ako se javlja ta 4 beep-a.
 
Brzi gugl nudi i da problem može biti i do display port/hdmi kabla. S toga, promeni kabl. :)
 
Ovako, najbolje je, kao što je kolega rekao, da probaš i na drugom PCu ako vec nisi probao šta smo predložili.

Takođe, najbitnije za dijagnostiku bilo kog problema je da napišeš detalje o konfiguraciji, a posebno koje je napajanje u pitanju u ovom slučaju.

Bez tih nekih detalja je malo pucanje u mraku, što bi rekli Ameri.
 
Jasn
Ovako, najbolje je, kao što je kolega rekao, da probaš i na drugom PCu ako vec nisi probao šta smo predložili.

Takođe, najbitnije za dijagnostiku bilo kog problema je da napišeš detalje o konfiguraciji, a posebno koje je napajanje u pitanju u ovom slučaju.

Bez tih nekih detalja je malo pucanje u mraku, što bi rekli Ameri.
Jasno jasno...
Napajanje chiftec smart series 600w.
I5 7500.
8gb ddr4.

Buni me sto npr rx 570 radi sve ok, ove cak nece ni da se 'prime' da zavrte. Samo svijetle.
Treba li 12 pin da nakacim ili je dovoljan 8pin ?
 
Koje konektore imas na kartici? 8+6pin ili imas adapter na 12 pin? Razlikuju se modeli.

Takodje, to napajanje ti je bas neki minimum za tu kartu, za pojedine 3060ti preporucuju i 650W.
 
Koje konektore imas na kartici? 8+6pin ili imas adapter na 12 pin? Razlikuju se modeli.

Takodje, to napajanje ti je bas neki minimum za tu kartu, za pojedine 3060ti preporucuju i 650W.
8+6 je konektor nije 12pin.
Znam, samo ocu potvrdu da su ispravne da onda gledam na rigu sta je problem.
 
Onda iskoristi 8i6 pin konektore. Ukucaj na YouTube za pomoc za instalaciju ako imas nedoumica, tako ce ti biti lakše.
 
Druže mislim da ti je najjednostavnije da komp i grafičke odneseš u neki servis ili nekom ko zna šta radi, pa ako ni on ne uspe uvek ih možeš poslati na reklamaciju.
 
Druže mislim da ti je najjednostavnije da komp i grafičke odneseš u neki servis ili nekom ko zna šta radi, pa ako ni on ne uspe uvek ih možeš poslati na reklamaciju.
Ja bi ih sad odmah poslao na reklamaciju da mi je tako jednostavno.
Kupljene su u eu-njemacka.
A i nisam toliki pocetnik oko ovoga, nego jednostavno ne mogu da vjerujem da sam ili nesto zajebao ili da su nove a crkle da nisu radile jedan jedini minut
 
Nemoj pogrešno da shvatiš @Čika_Kure ali s obzirom na povratne informacije koje smo dobili, svašta tu nešto može da bude. Ne znamo ni kako si ih povezao, dal si na kraju uradio clear cmos ili bios update, itd.

Takođe, i slike bi pomogle, detaljne info, itd. Sumnjam da obe nove karte ne rade. Prvo sam sumnjao na napajanje, ali ako si sve povezao kako treba, mora da radi.
 
Rijesen problem sto se jedne tice(promijenio slot i dodao jos +6 za pcie). Sad cu na rigu da je probam.
Hvala svima na savjetima.
Nego jos jedno pitanje, za 8+6 konektor za rig da li smijem sa istog kabla da stavim ili moram 2 pcie kabla ?
 
Bolje 2, zbog raspodele (jačine) struja.
 
Rijesen problem sto se jedne tice(promijenio slot i dodao jos +6 za pcie). Sad cu na rigu da je probam.
Hvala svima na savjetima.
Nego jos jedno pitanje, za 8+6 konektor za rig da li smijem sa istog kabla da stavim ili moram 2 pcie kabla ?

Kad kazes da si dodao +6 za pcie, mislis na to da si samo u startu na grafu priakcio 8pin sa napajanja?
 
Nije imala struje, zato sam posumnjao u startu da napajanje ne valja, kad ono.. 😁
 
Nazad
Vrh Dno