Šta je novo?

Gigabyte-ove revizije svega i svačega

sam633

Slavan
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poruke
5,899
Poena
385
Same po sebi, revizije ne moraju da znače nešto loše. Mogu da budu i vrlo pozitivne i korisne. Međutim, u ovom domenu, to je dosta retko.

Ako se i tu umeša ljudska glupost, onda je smeh zagarantovan. S druge strane, to može biti smeh novčanika nekada.

Poslednje u nizu revizija od Gigabyte-a, možda ćemo dobiti i revizije samih kutija u koju stavljaju proizvodi: (recimo, kutija V2)

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B460M-DS3H-V2-rev-10

EsU7-0EUwAUMbIZ.jpg
Tema nije zamišljena za blaćenje, ipak kao što sam napisao, revizije mogu biti i pozitivne.

Ne želim da ovo bude vezano isključivo samo za Gigabyte, niti je to namera. Ali je toliko već postalo očigledno, da je gotovo interesantno.

Ako može, dajte i neke druge primere revizije bilo čega.

Doduše, mogu ja biti u krivu, da su stvarno stavili H470 i pogrešili oznaku na PCB-ju. Ili su pak pogodili?
 
Gigabyte je to radio i ranije. Trenutno imam GA-990XA-UD3 (rev. 1.1) sa FX 6350 @4.9GHz, druga mi je bila GA-990XA-UD5 (rev. 3) i ne samo da su filteri za zvuk bili izbačeni nego nije htela da tera drugi 6350 ni blizu zbog loših kondenzatora na VRM-u i svuda drugo. Ne sećam se šta sve još ali je izgledala čudno.
 
@sam633

Baš zbog tih silnih revizija sam počeo pre par godina da ih izbegavam. Nikada nisam znao na čemu sam.
 
Najmanje su problem kod Gigabyte-a same revizije. Evo ako uzmemo tu B460M DS3H V2, ima mnoga korisna unapređenja, npr. Q-Flash Plus Update BIOS without Installing the CPU、Memory and Graphics Card, odlično je da neki proizvođač kod jeftinih ploča stavlja tu opciju.

Veći je problem ažuriranje sajta, npr kod mnogih ploča fali uputstvo npr kod ove gore pomenute, u uputstvu za Q-Flash Plus piše pročitaj Unique Features na sajtu, koje je postavljeno na sajt samo kod malog broja ploča i to onih skupljih npr X570-AORUS-MASTER.

Moguće da zbog tih revizija ne stignu da ažuriraju sajt, ali je veoma neprofesionalno. Mada po meni sajtovi i drugih nisu baš na nivou na kojem bi trebali biti, naročito taj deo za podršku.
 
Poslednja izmena:
neću tajvanca, hoću pouzdan kompjuter !
 
@Rick manje im je bitno da budu profesionalni na najvecoj meri. Kljuc je ko je ciljana demografija, i kakvi su novi zaposleni. Nove generacije su generalno povrsnije, i nije im toliko bitno (a oni upravo postaju osnova radne i upravljacke snage sveta). Ako se dovoljno ljudi pozali na reddit-u ili negde dovoljno bitnim da neko dovoljno bitan vidi to, taj neko ce primetiti i pokrenuti da se promeni, a ako se dovoljno ljudi ne pozali-nebitno je i kao da se nije ni desilo.
 
Poslednja izmena:
Hehe. Super tema. Moja GA ploča je Z68X-UD3H-B3 rev 1.3. Matora, ali radi. :)
 
Sećam se početka rudarenja i grafičkih Gigabyte 7950 WF3, bila je revizija 1.0 koja je radila kao zmaj, svi naponi otključani, moglo je da se podesi u sitna crevca sve što treba i sve je to lepo funkcionisalo.

E onda se Gigabyte setio da može da napravi 7950 WF3 rev 2.0, gde su zaključali sve napone, i radila je pod ogromnim opterećenjem, grejala se, i crkavala ako je pogrešno pogledaš, kasnije su se javili biosi gde je bio debeo undervolt, ali i dalje nije bilo to to (valjda nije radio hdmi ako se flešuje modovan bios, ne sećam se baš tih detalja).

Da ne pričam o leš ventilatorima koji su se razlokali posle godinu dana upotrebe.
 
Poslednja izmena:
Bas lepa najava za x570 Aorus Master rev 1.2 koji ocekujem da mi stigne :D Jos insistirao na 1.2 ubedjen da se novijom verzijom samo isprave problemi iz prethodne :D
 
Danak neiskustvu :)
 
Jaoo, a ja baš ujutru čekam da mi stigne B460M DS3H v1

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Jao jeste, svojevremeno sam i ja imao neku sa DS2H v.nešto u nazivu, muka živa sa temepraturama northbridge-a, te neke verzije prikazuju lažno temp iz biosa neke ne, pa menjaj bios, menjaj drajvere... užas, nikad više GB.
 
Malo da dodam, u sledećem videu čovek je skoro uništio ploču zbog loše verzije biosa zakačene na sajt:



Sad dolazimo do revizija, njegova ploča je 1.0 i na sajtu je bilo izlistano rev 1.0. Na sajtu sada stoji 1.x verovatno se odnosi na 1.0, 1.1, 1.2 itd. ili ko zna? Što je gore više nema izlistanih problematičnih biosa na sajtu veća samo dva poslednja. Što znači ako imaš reviziju 1.0 i probaš ažuriranje, skoro sigurno prolaziš kao na videu. Umesto da su popravili oni su pobrisali.
 
Poslednja izmena:
Da ne bude sve loše o njima. Njihova kancelarija veoma korektno radi kod nas. Sećam se da su menjali neke grafičke karte kada uvoznici nisu hteli.
 
Dobih rev 1 sa "ispravnom" kutijom :)
39b38cda06794188a796aed6e70a3aab.jpg
c67ce1c4db182ec064de0da2553f1f5e.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Zato ja ne menjam moju Giga rev1.0 ko zna kakve su ove nove..:d
 

Prilozi

  • DSC00871.JPG
    DSC00871.JPG
    910.3 KB · Pregleda: 84
Gigabyte je to radio i ranije. Trenutno imam GA-990XA-UD3 (rev. 1.1) sa FX 6350 @4.9GHz, druga mi je bila GA-990XA-UD5 (rev. 3) i ne samo da su filteri za zvuk bili izbačeni nego nije htela da tera drugi 6350 ni blizu zbog loših kondenzatora na VRM-u i svuda drugo. Ne sećam se šta sve još ali je izgledala čudno.

Upravo to g.... od ploče mi je spalilo svojevremeno Seasonic X seriju napajanja, tj naponski konektor a mislim da je i napajanje nešto pošašavilo posle toga i odbili su mi reklamaciju iako sam dokumentovao i slikao potvrđene slučajeve sa interneta kako su ljudi rešavali hlađenje krševitog VRMa na problematičnim revizijama. Pod opterećenjem je ploča šetala procesor 0-100% na svakih nekoliko sec dok nije konektor izgoreo.

'Ajde ploča što je vrisnula, nego napravila i štetu na napajanju koje je koštalo x3 od nje. Uredno su se i prodavac i servis i, na moje insistiranje da ploča nije kako to danas vole da kažu 'saobrazna' jer na njoj ne može normalno (najblaže rečeno, ako vam ne spali nešto) da se koristi procesor koji je naveden u listi podržanih (FX8320), čak i pomenuta Gigabyte kancelarija kao mnogo fina, ograđivali da je to 'fizičko oštećenje'/'nestručno rukovanje/povezivanje'/'neadekvatno napajanje' i da ne mogu da uvaže reklamaciju. Navodno su pisali i u HQ gde god da je i da im je i tamo odbijen osnov za reklamaciju.

Od tad od mene uvek i svuda gde se pomenu imaju negativnu reklamu i neću kupiti ništa od njih ikad više.

Hvala što si mi dao šlagvort i OP za pokretanje teme. :d
 
Malopre gledam neku graficku i lepo im na sajtu u dnu sitnim slovima pise:

* The entire materials provided herein are for reference only. GIGABYTE reserves the right to modify or revise the content at anytime without prior notice

Odmah se setih ovog topica :D
 
Sve DS3 su sa digitalnim VRM-om a to je lošije od "Običnog".
 
I daju intel lan spram svim h410.
 
Mislim da vidim, u čemu je caka.

Intel je objavio da H410 i B460 ploče, neće moći da se na njih stavi Rocket Lake procesor.

Kod:
Motherboards based on Intel® B460 or H410 chipsets are not compatible with upcoming 11th Gen Intel® Core™ processors.

Što implicira da najmanje H470 hoće.

Što dalje implicira, da se Gigabyte dosetio da uzme H470 i napravi "H410" ploču i poruči tržištu:

"Eto, vidite mi jedini na svetu imamo (tkzv.) H410 ploče na kojima radi Rocket Lake. Svi ostali nemaju".
 
Po nekad se ponašaju kao Leteći cirkus Montija Pajtona, mada znaju po neku seriju da urade brutalno dobro.
 
Što dalje implicira, da se Gigabyte dosetio da uzme H470 i napravi "H410" ploču i poruči tržištu:

"Eto, vidite mi jedini na svetu imamo (tkzv.) H410 ploče na kojima radi Rocket Lake. Svi ostali nemaju".
A i gde piše da "H410 ploča" MORA da ima BAŠ H410 čipset? :ROFLMAO: Kad može Audi da prodaje A6 50 sa 3.0 motorom ili Mercedes S500 sa 4700ccm, može i Giga da zove "H410" ploču sa H470 čipsetom...
Samo još nedostaje, da u svojoj najboljoj tradiciji, to bude rev 1.0 koju će da pošalju na review svuda i da je svi nahvale kako podržava RL i posle lepo, u tišini, da pređu na rev 2.0 gde će stvarno da ide H410... jednom slepci, uvek slepci.
 
Hm...

FJeFLSFVUAA6k-G.png
 
Nazad
Vrh Dno