Šta je novo?

Gigabyte N501, crkao wireless?

vucko83

Čuven
Učlanjen(a)
26.12.2001
Poruke
808
Poena
620
Imam ovaj laptop i prestao je da mu radi wireless. Posto mu je menjan dvd rezac, a tu se odprilike nalazi prekidac za wireless sumljam da se pri toj popravci nesto pokvarilo.
Jel neko zna uopste koliko je slozeno to da se otvori i da li uopste nesto sam mogu da uradim?(ili da nosim na servis)
 
U nekoj radnji je zamenjen. Ali kad sam bolje pogledao, samo se se pritisne jedno dugme i izvadi dvd.
Ne verujem da nesto moze da se "pokvari" jer i nije neka nauka:d
Izgleda da je crkao nevezano s tim.
 
Poslednja izmena:
Pitao sam ko je namestao DVD jer sam pomislio da je neko otvarao lap-top.Posto nije otvaran
gotovo sigurno kvar na WLAN-u nije izazvan zamenom DVD-a.

Prvo proveri stanje u Device Manager-u.Da li sistem uopste detektuje WLAN karticu ?
Da li se nesto desava kada pritisnes dugme ( ili kombinaciju tastera ) za aktivaciju WLAN-a ?

Ako je "crkla" mini-PCI kartica,najjednostavnije je da kupis PCMCIA ili USB WLAN - resavas problem bez otvaranja lap-topa i sam adapter mozes koristiti na vise kompjutera ( ako zatreba ).
 
On detektuje wireless, sve izgleda ok(javlja kao da trazi wireless mreze). Ali lampica ne gori(iako je wirless ukljucen i na dugme i u winu) i naravno ne nalazi ni jednu mrezu.

Uzecu usb wlan, stvarno ispadne najjeftinije i najlakse..:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno