Šta je novo?

Gigabyte GTX960 G1 Gaming 4GB vs Asus GTX960 Strix OC 4GB (Black?)

stalker92

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2015
Poruke
8
Poena
51
Kupujem novu grafičku i dvoumim se, pa mi možda neko ovde pomogne da prelomim... :D

Trenutno imam GT430 grafiku, koja je ispravna, ali definitivno preslaba iako nisam neki gejmer... Tako da sam rešio da se upgrade-ujem po tom pitanju, budžet mi je nekih 200-220 eura.

Sveo sam izbor na 3 modela:
- Gigabyte GTX960 G1 Gaming 4GB: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5400#ov
- Asus GTX960 Strix OC 4GB: https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/STRIXGTX960DC2OC4GD5/overview/
- Asus GTX960 Strix OC 4GB Black: https://www.asus.com/Graphics-Cards/GTX960-DC2OC-4GD5-BLACK/

U suštini između Gigabyte GTX960 G1 Gaming i Asus GTX960 Strix OC, Gigabyte mi ima maaalu prednost po nekim testovima koje sam gledao po performansama, veća kombinacija portova, i tiša je. Za ovu Black ediciju Asusa ne mogu da nadjem nikakav test na netu, po specifikacijama na papiru ima agresivniji clock, još agresivniji nego Gigabyte, ali nigde ne mogu da nađem review na netu. Što se tiče cene sve 3 su u rasponu od nekih 5e razlike.

Ima neko neki savet? :D Hvala unapred. :)
 
Nijednu od ponuđenih :D Za mesec dana izlaze nove generacije. AMD u segmentu 150-250€, nVidia u segmentu 300-500€. Em će biti veći izbor, em će cene polovnih 290/390/970 ići dole.
 
Nijednu od ponuđenih :D Za mesec dana izlaze nove generacije. AMD u segmentu 150-250€, nVidia u segmentu 300-500€. Em će biti veći izbor, em će cene polovnih 290/390/970 ići dole.

A sledece godine jos neke nove i tako u krug. Neka uzme sad onu karticu koju moze da plati a da mu radi posao.
 
Pa i nije baš tako, pošto sada, posle 5 godina izlaze čipovi u novom proizvodnom procesu, sa punom podrškom za nove API-je. Pri tom je i AMD najavio da ciljaju upravo taj segment, a šuška se i da će nVidia izbaciti 1060 (Ti) brže nego što se mislilo. Sada se zaista i očekuje znatno veći skok u odnosu cena/performanse, i skoro su nikakve šanse da nešto značajno bolje vidimo sledeće godine
 
Pa i nije baš tako, pošto sada, posle 5 godina izlaze čipovi u novom proizvodnom procesu, sa punom podrškom za nove API-je. Pri tom je i AMD najavio da ciljaju upravo taj segment, a šuška se i da će nVidia izbaciti 1060 (Ti) brže nego što se mislilo. Sada se zaista i očekuje znatno veći skok u odnosu cena/performanse, i skoro su nikakve šanse da nešto značajno bolje vidimo sledeće godine
A ja skoro pazario gtx 970.. :mad:
Misliš da će nova generacija 10xx biti dosta brza od 970 za iste pare?
 
stalker,
Kod mene je trenutno gtx 950 asus strix na max klokovima (1500 i 8000), jer nece ove nove igre tipa "ark survival evolved " da rade lepo sa slabijim grafikama, mada to nema veze sa tvojom pričom. Mada sam se i ja raspitivao pre kupovine.
Pitanje koliko su testovi po internetu tačni ? Reklama je čudo za kupovinu. Ako nisi "opaki gamer " šta će ti grafika sa 4gb, uzmi sa 2 gb jer su jeftinije. Što ne bi razmislio o MSI modelu gtx 960 2gb , probao sam skoro i hladna, tiha i brza. Ako ti treba grafa sa 4gb onda asus black-moj predlog .
 
Odlučio sam se na kraju za Gigabyte, pošto je povoljnija nekih 30-40e bila od Asusa u datom trenutku. Ne mogu da čekam nove generacije, koristim računar za posao i manjak performansi je počeo da me izluđuje, pošto otkad sam zakačio drugi monitor (TV 4k rezolucije) počeli su da mi se pojavljuju kojekakvi glitchevi, koji iako nisu ozbiljni posle nekog perioda počnu izuzetno jako da deluju na nerve. I naravno, 4k rezolucija je misaona imenica za trenutni GPU. :D

U suštini 4GB je diskutabilno koliko mi je zapravo potrebno, ali pošto je razlika između modela sa 2GB i 4GB bila 10e, rekoh da uzmem ovu jaču. Nisam neki gamer ali imam tendenciju da hardver kupujem principom da budem miran neki duži naredni period, pa sam se odlučio za 4GB pošto nije neka razlika bila u ceni.

Hvala svima na savetima :)
 
Nazad
Vrh Dno