Šta je novo?

Gigabyte GA-990FXA-D3 sa FX Vishera procesorima?

TheeButtshark

Poštovan
Učlanjen(a)
22.04.2015
Poruke
29
Poena
54
Listam po netu vec predugo i ne mogu da nadjem odgovor nikako. Naime imam GA-990FXA-D3 maticnu i planiram da uzmem FX 6300 sledece nedelje. Problem je sto na Gigabyte-ovom sajtu FX 6300 nije na listi podrzanih. Zbog cega?

Cudi me to s obzirom da je starija generacija FX procesora podrzana skroz. Ploca je sa 4+1 naponskom sekcijom, i bez hladnjena za VRM pa sve mislim da se ljudima pregrevao VRM pa je gigabyte odlucio da skine nove Vishere sa liste podrzanih.

Za 8350 i 8320 razumem, ali zasto 6300? Kako to da je podrzan na primer osmojezgarni FX starijie generacije kao i Thubani svi, a fx 6300 koje ima TDP 95W nije? Jako cudno, sve se plasim da nije neka druga vrsta problema osim pregrevanja.

Ali svakako pregrevanje naponske sekcije ne bi ni bio problem vise jer sam napravio kod kuce kulercic za naponsku sekciju koji radi ekstra. Pozdrav! :)
 
imao tu plocu, fx8350 je pregrevao, bio sam prinudjen da uzmem 990fxa ud5.
 
Bas se nije pokazala ploca. Morao sam da joj uzmem i novi NB kuler, a rucno sam napravio ovaj kuler za VRM, stavio ispod thermal pad. Cak i sa Phenomom 2 ovaj kuler koji sam napravio se bas greje, cudno da su napravili Ultra durable maticnu sa takvim resenjem.
http://postimg.org/image/o8ybw802r/
 
Ako nije skupa ploča iz Gigabajta zaobiđi ga Asus je tata za ove stvari.
 
Nazad
Vrh Dno