Šta je novo?

Gigabyte 5850

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Sinoc sam bio do ortaka koji je dosao do ove kartice. Kartica je iste duzine kao moja 8800gts512. Odmah po ukljucenju i povezivanja na oba pci-e naponska konektora, masina se podigla. Posle instalacije zvanicnih drivera sa amd sajta i podesavanja , krenuli smo u par testova. Njegova konfa je skoro ista kao moja.
Nemam shotove, ali cu po secanju izneti rezultate.
3D Mark 06 -- 17927 / 15925 ( 8800gts512)
3D Vantage -- 12552 / 7975 ( 8800gts512)
Furmark-------135 fps average / 65fps ( 8800gts512)
Crysis--------- 43.5 avg 1680x1050 / 29fps ( 8800gts512)
Batmana nisam mogao da pokrenem, jer je morao da kompletno uninstalira i ponovo instalira, a nije imao vremena.

Fan kartice se vrti na 21% , a to je oko 1250rpm. Temperatura u idle-u je bila oko 44C , a max negde oko 67C. Kartica se ne cuje.
Na moje pitanje da li ce je zadrzati, odgovor je bio:`Necu je zadrzati, jer nema dx 11 naslova, a kao fan nVidia, sacekacu njihovu Dx11 karticu, ma kad izadje`. Isto je i moje razmisljanje.

Toliko.
 
Ček malo, po testu za crysis ispada da 5850 radi 50% brze od 8800gts 512mb, zar ne bi trebalo da je razlika veca u korist 5850?
 
Ovisi ko je radio test, na kojim postavkama, kojoj konfiguraciji, na kojem OSu ....
 
Ne reče koji je sistem u pitanju? Xp?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
1680x1050 bez aa
Za 150€. pa da ga pljujes da te je odrao za cenu.
Nemo mi diras R.D.
 
Grafa je vec vracena tako da si ostao uskrace za slitjicu ;)
 
borab:Necu je zadrzati, jer nema dx 11 naslova, a kao fan nVidia, sacekacu njihovu Dx11 karticu, ma kad izadje`. Isto je i moje razmisljanje.:D:D

Moj covek zna se ko je gazda ;):D
 
Koji procesor i koja masina?

I da niste nesto zeznuli sa drajverima, nemoguce da je 20 testova na intenetu priblizno istih, a vi jedino dobili mnogo losije rezultate? :D
 
Pa testirali su na relativno niskoj rezoluciji (za tu klasu), bez AA ...
 
Pa testirali su na relativno niskoj rezoluciji (za tu klasu), bez AA ...

Sto ce reci, procesor je vise diktirao desavanja nego sama graficka, drugo ta graficka je za vece rezolucije tu si u pravu, a ne znam kakvo je to testiranje bez AA??? ,)

A, imas i ljude kod kojih eto nesto radi losije nego kod ostalih, da li je do tih ljudi ili je do nekih duhova, ko ce ga znati.
 
Poslednja izmena:
E, ako si mu ti drugar iz prvog posta, rokni sliku grafe da je vidimo uživo.

P.S: Nije da ti ne verujem, samo me interesuje da vidim :)

...a verujem i ostale

"Ti ces mog sina da nazis lazovom", sto bi rekao neko .
;)

sve je bilo na 1680x1050
na q6600
 
Poslednja izmena:
Crysis--------- 43.5 avg 1680x1050 / 29fps ( 8800gts512).

Uh, boranija :)

Pa testirali su na relativno niskoj rezoluciji (za tu klasu), bez AA ...

Jeste, jeste :) igrat ces Krizu na 1920 rez. sa AA bez problema!
 
Poslednja izmena:
Znaci treba da verujemo borabovom i sikilijevom testu, a sve ostale da zamocamo, dobro, dogovoreno. :D

zasto mu nebi verovali ne razumem sta je problem toliko je brza koliko se i pise i po svim testovima:wave:
 
Poslednja izmena:
Ne razumem koji vam je .... ? Uzmite je i smatrajte da je u svakom testu brza 100%, vasa lova, vas izbor.Ono sto sam ja zeleo da vidim kod Sikilija, video sam, dosao sam do zakljucka kojeg sam izneo i kraj. U ovom momentu nam ne odgovara, eme nema dx11 naslova, a kada se pojave, bice ko zna koja revizija karte, sa jos nizon cenu.
A da se divimo rezultatu u Vantage, nemamo nameru.

Mozda ce uskoro neki pravi domaci tester da iznese svoje shotove i utiske.
 
Ajmo onda ne komentirati rezultate testiranja :).
Termalne i akustičke karaktiristike su odlične za klasu u kojoj se karta nalazi.
 
@borab:
NHF, samo sam se zezao, nisam mislio nista lose. Svakako da treba da kazes sta mislis kad si vec bio u prilici da probas karticu...
 
Uzmite još jednu važnu stvar u obzir... drajveri za 58xx su još roviti, čak još nema ni zvaničnih drajvera za XP!!!
 
Ako Zajebani, dodje u priliku da testira karticu , okaci rezultate i njegovo misljenje, to ce biti realan test. Mi nismo imali vremena i volje da je testiramo par dana. Sikili ju je uzeo, videli smo rezove i kraj.
Jeste da su driveri teska beta, ali je to ipak problem Ati-ja. KAo da je Bmw izbacio novu seriju 5 i napomenuo kupcima da ga ne cepaju, jer softver za kontrolu svacega jos nije testiran.
 
E ja od svih ovih ovde "vlasnika" 5xxx serije verujem samo Kusanagi-ju, covek vec 3 nedelje ima 5870 koju smo testirali uzivo, ovi sto samo misle da imaju 5850 ili 5870 karticu, lepo jedan GPU-Z pa onda mozemo pricati.

edit

Zajebani je vidim po njegovim postovima NAJNEKOMPETENTNIJA licnost za testiranje ATI i AMD proizvoda, u njegovim rukama svaki komad hardvera iz te firme ima problema ili radi 30% sporije nego bilo kome drugom a Intel poleti izvan fizicko atomskih granica, tako da bi testove tog hyperflamera ostavio za smesnu stranu bencha.
 
Poslednja izmena:
Uzeh Sapphire 5850 , stara 3870 crkla iznenada pa uzeh ovu 19k + dinara.. meni posle 3870 je bust nevidjen... nisam nesto testirao i crysis zeza nesto ( posle loading black screen i nista) ostalo sljaka ok ,, u 3dmarku 06 oko 18000 .
 
Pa sta hocete? Ovi skorovi su odlicni :)
gtx280 ima nesto preko 32fps avg tako da je to to... 8800gts 512 razvaljiva koliko je dobra karta ;)
280gtx.jpg


edit: sad se setih... ako ste radili test na gamer podesavanjima onda niste znali da instalirate kartu ili nesto u tom stilu ;) jer 4890 ima 50fps.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to verujem-ne verujem glupo... uostalom ima već puno review-ova na netu pa se lako mogu proceniti performanse 5850 i 8800GTS512 (ili 9800GTX pošto su to maltene iste karte).

A evo i moje validacije za "neverne Tome"... :)
http://www.techpowerup.com/gpuz/dm3y6/

Ono što se sada čeka jesu ispolirani drajveri, jer su se 58xx karte tek pojavili i nerealno je očekivati da su drajveri već optimizovani za njih. XP drajveri čak i ne postoje oficijelni!

P.S. Da ne zaboravim jednu sitnicu, 5850 se bez problema klokuje sa default 725/1000 (1.05V) na default 5870-tice, tj. na 850/1200 (1.15V). Potpuno bezbedno, jer na tom naponu (1.15V) po defaultu radi i 5870. Mnoge 5850-tice ovo uspevaju već i na 1.10V.

Ima nekoliko tool-ova za ovo - MSI Afterburner, AMD clock tool, itd. Za ekstremnije, na Xtremesystems forumu napucali su 5850 na 1.4V na 1050/1300 za GPU/Mem. 1400 šejdera na 1.05GHz... Mmmmmm. I sve to za samo 200-210e! :)
 
Nazad
Vrh Dno