Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

^ ako ideš na 4070ti oko 30% dobiješ, a kod crvenih ako ideš još više nekih 15-20% posto je 7900xt u nekoj klasi 4080. Dalje zavisi od tebe da li se prelaz novčano isplati.
 
4080 se ne isplati sa trenutnom cenom, bolje 4090 a 4070 ti ako uopšte malo opadne mada cisto sumnjam ne bi bilo loše zameniti 3080
Ne isplati da dam 2x3080 za 4070 ti, msm cenovno...
 
^ posto se dosta prodaju 4070ti pitanje kad će cena padati. Najjeftinija 7900xt je oko 135.000din, sto je dosta bolja kupovina od 4070ti. Od tebe zavisi koliko si spreman da das na karticu, opet postoje mađari koji su dosta jeftiniji
 
nije tema šta da se kupi. postoji poseban deo za to. hvala na razumevanju
 
^ posto se dosta prodaju 4070ti pitanje kad će cena padati. Najjeftinija 7900xt je oko 135.000din, sto je dosta bolja kupovina od 4070ti. Od tebe zavisi koliko si spreman da das na karticu, opet postoje mađari koji su dosta jeftiniji
Kolega sa drugog foruma je uzeo rtx 4070ti msi suprime x za 780 evra, toliko je coveku dao para na ruke u subotici. Sto je extra kupovina.
 
Kolega sa drugog foruma je uzeo rtx 4070ti msi suprime x za 780 evra, toliko je coveku dao para na ruke u subotici. Sto je extra kupovina.
Slažem se da jeste. To je mnogo realnija cena nego sto su sada kod nas
 
RTX 4070 Ti se guši u 4K, idealno je da se koristi za 1440P mada ću ja verovatno da je probam u 3440x1440

U odnosu na RTX 3080, RTX 4070 Ti ima: 15-30% veće performanse (u zavisnosti od rezolucije i igre), 2 GB više (osim ako nije 3080 12GB), frame generation (za single play igre po meni odlična stvar).
Jel neko zna nešto o ZOTAC Trinity GeForce RTX 4070 Ti ? Kakve su joj karakteristike, jel ima neku manu itd ? Slabo nalazim bilo šta o njoj..

 
^ Sudeci po iskustvima koje sam iskopao po netu, uglavnom su sve za sad solidne, te se preporuke svode na onu koja je najjeftinija.

Kolega sa drugog foruma je uzeo rtx 4070ti msi suprime x za 780 evra, toliko je coveku dao para na ruke u subotici. Sto je extra kupovina.
ovo je nerealna cena, toliko izadje kad se vrati PDV, bez profita za suboticana.
 
Naručio Zotac 4070ti, trebalo bi da stigne krajem nedelje. Nisam očekivao da je kartica lakša i manja od 3070 gaming z koji trenutno koristim.
Videću i neki custom cable da uzmem, kontaktirao sam lokalni CM, ne mogu da nabave za moje napajanje (850 v2 gold).
 
^ po pitanju kablova je CM najgori, mislim da cable mode ima za tvoj model da porucis.
 
^ Sudeci po iskustvima koje sam iskopao po netu, uglavnom su sve za sad solidne, te se preporuke svode na onu koja je najjeftinija.


ovo je nerealna cena, toliko izadje kad se vrati PDV, bez profita za suboticana.
Isto je tako bila i 4080 Suprim X za 1375, kod izvesnog prodavca sa NBG, neću pominjati ko je. A nemaš je nigde ispod 1500.
Tako je isto Fanta radio minimalna zarada ali količina robe, nešto što našim trgovcima jako teško pada.
 
Eto ja ne zaradjujem pa opet niko ne kupuje
On
Za sada ostajem na 3080,i dalje je 40xx serija preskupa
Za WT mi ne treba jaca😊
 
 
^ bila je i pre ova slika na guru3d, ali generalno ako bude ovolika kartica biće težak debilizam. Na kraju ćemo svi držati PC na stolu posto neće biti dovoljno velikih kućišta.
 
Uskoro nece vise biti ugradjivanje kartica u kuciste racunara vec ugradjivanje racunara u kuciste kartice! :)
Ocekujem seriju 5xxx sa tockicima, staklenim panelom i par usb protova! :)
 
^ bila je i pre ova slika na guru3d, ali generalno ako bude ovolika kartica biće težak debilizam. Na kraju ćemo svi držati PC na stolu posto neće biti dovoljno velikih kućišta.
Uskoro nece vise biti ugradjivanje kartica u kuciste racunara vec ugradjivanje racunara u kuciste kartice! :)
Ocekujem seriju 5xxx sa tockicima, staklenim panelom i par usb protova! :)
A neka verzija bench stola?
Ili horizontalno kućište pa stoji kao podloga za MFC
Pre samo 10-tak godina bila u prodaji full tower kućišta prazna težine 15kg i više.
Uvek ima rešenja za masivne kartice.
Ili da krenu da na kartice rade samo fitinge za tečno hlađenje pa neće više biti tako masivne.
 
pridruzujem se ekipi. treba sacekati jos 10 dana da mi stigne napajanje pa da sve montiram jer se ne bih igrao ovim adapterom.

2023-01-31 12.50.43.jpg
 
^ čestitam neka te lepo služi, još jedan “ludak” kako nas zovu se pridružio
 

perfection GIF
 
Znaci postoji mogućnost za još dve kartice posle 4090
 
Kako se dobro prodaju ne znam baš da li će biti još varijanti. Prodaje se ona od $1600 sve ostalo teško

 
Ipak sam prodao Asus RTX4080 TUF, ne zato sto je karta losa, daleko od toga, ali ponuda izletela za MSI RTX4090 i eto me.
Za sada utisci su manje vise slicni, malo je jos deblja od 4080, deluje mi da je potpuno isto hladna i tiha kao i 4080.

PXL_20230201_144529165.jpgPXL_20230201_180426080.MP.jpg
 
da nisi uzeo iz vipa? bila je u gepeku jedna msi zajedno sa mojom tuf.
posle kazu slaba prodaja :)
 
Nazad
Vrh Dno