Šta je novo?

Gde upisati 'xrandr' komandu da bi se izvršila prilikom startup-a?

Damiao

Poštovan
Učlanjen(a)
09.02.2021
Poruke
23
Poena
60
OS: openSUSE Tumbleweed
Želim da izvršim sledeću komandu prilikom startup-a:
Bash:
xrandr --output HDMI-1 --gamma 0.7:0.7:0.7
Probao sam da je upišem u sledeće fajlove bez željenog rezultata: ~/.profile, ~/xinitrc.template, usr/libexec/xinit/xinitrc
Kad je upišem u ~/.bashrc komanda se izvrši tek kad uključim terminal. Nije baš zgodno, ali radi, jer mi terminal treba prilično često. Međutim, hteo bih da ovo radi i bez terminala. Nailazio sam na ovakve i slične savete da se napravi init skripta, ali mi se ovo čini kao overkill za ovo što meni treba. Koliko kapiram problem je jer xrandr komanda mora da se okine nakon što je xorg učitan - logično :) Da li postoji neki elegantniji, da ne kažem, jednostavniji način da se ovo postigne? Unapred hvala...
 
Zavisi koje okruzenje startujes, probaj da kreiras fajl: ~./xprofile i upisi komandu.
 
Pretpostavljam da si na plazmi ali i sva druga okruženja imaju autostart modul u koji je najjednostavnije dodati tu komandu.
 
Zavisi koje okruzenje startujes, probaj da kreiras fajl: ~./xprofile i upisi komandu.
GNOME je u pitanju. Probao sam i ovo, stanje je nepromenjeno :( .
Pretpostavljam da si na plazmi ali i sva druga okruženja imaju autostart modul u koji je najjednostavnije dodati tu komandu.
KDE mnogo baguje pa sam se ipak odlučio za GNOME. Je l' možeš malo bliže da mi objasniš gde bi taj modul trebao da bude, koji fajl? Auto start opcije u okviru 'Tweaks'-a nude mogućnost odabira isključivo aplikacija.

startup.png
 
Dugo nisam koristio gnome, puno se menja ali valjda je ovo ostalo isto:

 
Ja sam ovaj metod ranije koristio na openbox-u kao precicu za aplikaciju.
Mora da ima "x" (chmod +x).
 

Prilozi

  • Screenshot_20210217-055141_Edge.jpg
    Screenshot_20210217-055141_Edge.jpg
    117.3 KB · Pregleda: 11
Ne znam da si se ovo odnosi i na SuSE, svaki distro voli svoju neku konfiguraciju, ali na Ubuntu ja stvari koje želim da mi se podižu sa grafičkim loginom stravljam u ~/.xsessionrc. I mislim da treba da tu komandu odvojiš od terminala, ovako:

(xrandr --output HDMI-1 --gamma 0.7:0.7:0.7)&
 
Drugari, hvala svima na predlozima, probao sam svasta nesto, ali nisam uspeo. Ne bih vise da gubim ni vase ni svoje vreme na ovo, jer je realno samo sitnica koja ponekad nervira :). Jos jednom hvala svima na volji za pomoc.
 
Ja se ne bih smirio dok to ne uradim do kraja, bez obzira sto je sitnica :)
 
Nazad
Vrh Dno