Šta je novo?

Gde u Srbiji najjeftinije Sennheiser hd558/598? (ili mi donesite uz proviziju)

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Posto na it svetu ne postoje specijalizovane muzicke radnje, pojedine radnje deru, a pojedine ne umeju da naprave sajt i stave cene :)d), zanima me gde bih mogao da uzmem jedne od ovih slusalica u BG (ili Srbiji?) najjeftinije? Nije mi problem da narucim pa da sacekam.

Takodje, ako je neko u mogucnosti da ih kupi preko (Engleska, Nemacka) pa donese u Srbiju u dogledno vreme, uz proviziju naravno, bilo bi super :). Moze na PM ponuda koliko evra/% provizije trazite, ili koilko za cele slusalice. Ne kupujem polovne, ako i kad mi se budu kupovale polovne, postavicu u adekvatnoj sobi :).
 
Ima u temi "Slusalice do 150e" linkovi sa prodavnicama kod nas gde bi mogao da ih potrazis ili da ih kontaktiras i pitas da li su dobavljive.
 
Procitao sam tu temu vec, problem je sto recimo Lyra Style nema cenovnik za Sennheiser, Accuphase kaci geizhals.de link gde su HD558 127e koji ja ne znam kako da iskoristim :D, i tako..

Nisam hteo da postujem tamo jer HD 598 ocigledno nisu 150e ovde, ni blizu. Ovako ako neko zna sa sigurnoscu gde ima najjeftinije, ili moze da donese, javice se.

Poslao sam nocas mail PC Practicu i Tehnomaniji, nadam se da ce odgovoriti u ponedeljak.
 
Da ali ponadao sam se da prodjem jeftinije posto je u UK i DE 145e cena. Pitao pre probavanja da znam dali da idem kuci iz 4audio ili da ih odmah uzmem tu ako mi odgovaraju. Upravo sam bio u 4audio, probao oba modela, i nisam bas zadovoljan. Izgled, izrada 10/10, elektronska, klasicna, rock 10/10, ove "audiofilske pesme" sto svi vrte, Pink Floyd, sve je super, ali dzabe jer cim sam pustio Tool, APC, Metallicu i Lacuna Coil razocarao sam se. Bass mulja zesce (a i nema neki bass), na 558 pogotovo, ne moze da izvuce dinamiku (na pocetku Jambi, Parabola, itd), ne znam jer do izvora ili do sundjera koji ide preko drivera, ili do mene jer sam koristio IEM ceo zivot i ove sto klope uvo nisu za mene, sve u svemu najverovatnije cu uzeti neke IEM do te cene ili sacekam sledeci poslic pa uzmem IE8.

U pravu si, nema ni u Tehnomaniji ni u PC Practicu, odgovorili su mi jos danas obe prodavnice, korektno.
 
Upravo sam bio u 4audio, probao oba modela, i nisam bas zadovoljan.

Dobro je što si ih našao kod nas, i imao mogućnost da ih testiraš.
Poželjno bi bilo uvek pri kupovini slušalica iz više klase (150 evra i više) da se po mogućstvu pre kupovine preslušaju, jer džabe svi (pohvalni) testovi na internetu, ako se tebi lično ne sviđaju.
Zato mi je malo bila čudna tvoja spremnost da ih kupiš na "neviđeno", bez slušanja (donošenje iz inostranstva).

Ovako si izbegao ulaganje u produkt kojim bi bio nezadovoljan.
Možda još da probaš Beyerdynamic DT 770 ili DT 990, ako ih nađeš na stanju kod nas, treća opcija Audio-Technica ATH-M50, možda bi ti se neke od njih svidele zvučno.
 
To mi je sledeci korak, isto mi je preporucio i Kefalo, mada sam skeptican sto se tice mog ukusa i velikih slusalica... uzeo bih ja neke in ear sluske ali problem je sto je to trziste jos manje kod nas, bukvalno nema nista, i sto ne moze da se testira. Treba na slepo da uzimam MX980/IE8, to mi se bas i ne radi. Ne znam sta cu stvarno, moje MX470 mi perfektno rade ali svrbi me da uzmem bolje..
 
Imao sam sličan problem kada sam jurio slušalice kao za malo ozbiljnije slušanje od trenutnih in-ear, rešim da pazarim Grado SR80i, iako su u prodavnici zvučale odlično, naravno, na Rotel i sličnim besnim pojačalima, kod kuće na ovom mom Marantzu nije bilo tako sjajno kao na prvo slušanje, nekako je u startu izgledalo kao da nedostaje gomila detalja, ma ne može da se poredi, kako sa utiskom iz radnje, tako i ovim običnim CX300. Ipak, pošto sam odlučno proveo nekoliko desetina sati, počeo sam da primećujem razliku u detaljima koje daju SR80i i kvalitetniji zvuk u odnosu na CX300, jedino na šta se nikako nisam navikao je što su otvorene i što sam čuo i sve oko mene - na kraju sam zaključio da mi bzvz stoje jer radije ubodem ove male koje su mi pri ruci i na stolu kad hoću nešto na brzinu da odslušam i odu u oglase... Zaključak - verovatno si navikao na zvuk koji daju in-ear, tako da bolje gledaj u tom smeru.
 
I ja sam probao Grado SR80i (kupio ovde na Benchu), vratio sam ih sutradan zbog nekog defekta (levi driver odlepio verovatno pa vibrira i bruji), ali zvuk mi se isto nije svideo.. probao sam posle u Koratu ispravne, isto zvuk mi nije bio ok. Verovatno zbog sundjera, ja moje MX470 koristim bez sundjercica za sto cistiji zvuk. Ne ide mi u glavu sto stavljaju preko drivera uopste sundjer..

Najverovatnije cu naruciti sa Amazona (O)MX980/5/5i pa gde puklo. Prvo ortaku u Dansku pa ce mi on poslati.
 
Nazad
Vrh Dno