Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Budva, prvi put proslog leta.
Mnogo jeftinije prosao nego u Grckoj svake godine...
 
Egipat, 14 dana u neki hotel u Hurgadi, onda odatle s agencijom otići u Kairo i u Luxor i dolinu kraljeva, obići i muzej u Hurgadi. Za početak dovoljno.
 
^ obrnuto!
Prvo turistički obilazak, a onda cool down :)
 
Koh Samet sa famijom, od božica do božica. Meni lično savršeno i omiljeno mesto za pobeći iz Bangkoka. Nije mi jasno zašto nije popularniji van Tajlanda, ali sad je bilo i stranaca puno (inače su 99% tajci).
 

Prilozi

  • 20230102_114218.jpg
    20230102_114218.jpg
    252.3 KB · Pregleda: 136
  • 20230102_114216.jpg
    20230102_114216.jpg
    406 KB · Pregleda: 135
  • 20221229_155401.jpg
    20221229_155401.jpg
    321.1 KB · Pregleda: 137
Bratijo, nikad ali nikad nisam bio negde dalje od grčke bugarske cg na more. Ove godine sam počeo da razmišljam o Tunisu, mesto Mahdia, porodično, dvoje dece. Jel bio neko, jel može neka informacija ako jeste?
 
Drugar bio u Tunisu prošle godine(ne znam koje mesto beše). Rekao sad sam se zajebao i nikad više.😂 Kaže Grčka bolja 10x.
 
Bratijo, nikad ali nikad nisam bio negde dalje od grčke bugarske cg na more. Ove godine sam počeo da razmišljam o Tunisu, mesto Mahdia, porodično, dvoje dece. Jel bio neko, jel može neka informacija ako jeste?

Grčka definitivno jeste jedna od najboljih destinacija za more. A ako gledamo udaljenost i dobijeno, meni je broj jedan.

A bio sam od južnog kineskog mora, preko indijskog okeana, mediteran sa svih strana, pa do kariba i okean i karipsko more. Sve to po više puta...

Tunis, ubedljivo najgora zemlja u kojoj sam bio sa idejom "idem na more". I to smo otišli po preporuci, gde je najlepše more. Ceo boravak sam visio na bazenu.

Ako hoćeš u Afriku, a da nije skupo, onda bolje gledaj Egipat, ali zbog dece, nemoj u toku leta, užasno je vruće.
 
Tunis - hoteli su ok, plaže su lepe i peščane, u moru nema bukvalno ništa.
Vredi videti ako se planira obići glavni grad i otići u pustinju jer je Sahara tamo jako lepa, pa lokacija snimanja ratova zvezda itd... obavezno 2 dana izlet, ne 1.
Bio sam u Tunisu 2009, nakon toga jedno 10x u Egiptu a u Tunisu ne više :) ali išao bih ponovo sa suprugom jer "deca" s nama ionako više ne idu
 
Slažem se za Tunis ,bio 2005 sa ženom u Hammamet i nikad više . Najgore iskustvo na moru u životu i to ne mislim na more/plažu i hotel nego na gostoljubivost tunižana po radnjama i ulici ,zviždali za nama ,dobacivali svašta .Znači horor .Dosta je godina prošlo od tada i možda se nešto i promenilo .Imali smo lepe izlete u sahari i to je sve .
 
Kakva je klima u Tunisu u junu-julu?
Hurgada je čuo sam pretopla?
 
Tunis - hoteli su ok, plaže su lepe i peščane, u moru nema bukvalno ništa.
Vredi videti ako se planira obići glavni grad i otići u pustinju jer je Sahara tamo jako lepa, pa lokacija snimanja ratova zvezda itd... obavezno 2 dana izlet, ne 1.
Bio sam u Tunisu 2009, nakon toga jedno 10x u Egiptu a u Tunisu ne više :) ali išao bih ponovo sa suprugom jer "deca" s nama ionako više ne idu
Kako nema ništa u moru? Ima trave koliko hoćeš. Kaže hotelski radnik, vetar je ovih dana, pa to tako nanese od ne_secam_se_odakle, a onda kroz ćaskanje sa nekim drugim, kaže da je identično cele sezone, svaki dan, nego im nadređeni kažu da turistima govore da je to samo nekoliko dana, zbog tamo nečega.

Jesi na izlet išao u hotel, u fancy šatore ili old school šatore? :)

Najjači doživljaj pustinje sam imao u Maroku, išli smo do Zagore, pa u pustinju na samu granicu sa Alžirom (bezbedan deo granice :)). U odlasku smo išli nekoliko kilometara na kamilama. Nisam uključio GPS, a u onoj pustari, ideju nemaš šta je 100, a šta 500m. To sam i potvrdio, na teži način, penjući se uz peščanu dinu, da vidim izlazak sunca. Recimo da sam potcenio udaljenost done za 2x, a potreban effort još gore. U povratku je samo nas nekoliko najluđih išlo kamilama. Ko nije hteo, mogao je sve u džipovima. Svima obuća bila puna peska, sem Solomon GTX - moje i one što je nosio vodič kamila 😁

U Egiptu sam išao nekoliko km u pustinju, nebo je noću prelepo, ali grad je ipak preblizu i nebo je imalo boju od uticaja tog svetla. Ovaj izlet u Maroku je bio na mestu gde postoji kamp za turiste i desetinama kilometara u krug nema nekog većeg naselja, samo zaseoci i po neki sličan kamp. Nezamisliv broj zvezda. Kažu, gde su ti fotografije? Zapamtio sam 😊
Kad se ne budem sećao, neće mi ni biti važno.
 
Kakva je klima u Tunisu u junu-julu?
Hurgada je čuo sam pretopla?
Ako si čitao prethodne poruke, računaj da je to potpuno nevažno 😂
Prijatnija je klima od egipatske, ali u letnjim mesecima i dalje može da bude prilično toplo.

Egipat u maju je najbolji izbor. Možda i neka rana jesen.
Ja sam prvi put išao u julu, u dolini kraljeva, kod hrama kraljice Hatšepsut smo u hladu merili 52C, ali je užasno suv vazduh, pa je bitno zaštiti površinu kože i unositi dovoljno vode, a sam osećaj vreline nije bio ni blizu dramatičan, kao što ja zamišljam 52C.
 
Obzirom na školsko dete, u obzir dolazi samo 20.06.-31.08. :(
A obzirom i na još jedno mlađe dete, otpadaju i ti izleti po drevnom Egiptu. :(

U Egiptu smo bili krajem aprila, i bilo je odlično.
Znam za pustinjsku klimu leti i prednost suvog vazduha, ali uz obalu može biti teže za podneti.
Zalivske zemlje uz samu obalu su leti nepodnošljive. Iskusio...

Zato me zanima kako je u Tunisu u julu - avgustu?!?
A kako u Hurgadi?
 
U januaru sam bio na odmoru i hteo sam otici negde na more, ali posle vasih saveta nisam iz vise razloga. Budzet, nedovoljno topla voda itd
Jel imate neku preporuku gde otici krajem jula da rezervisem sad? Isao bih sam i da kazemo da je budzet +-1000e. Engleski znam dovoljno da se sporazumem.
Zadnji put sam letovao 2019 u Grckoj. Sta mislite o Spaniji? Ili neka druga destinacija sa lepim morem i plazom. Nisu mi bitni klubovi i kafane.
 
Koliko dana si planirao, da mozemo da izdvojimo neke destinacije, posto nije isto npr 7dana ili 14 dana i vise?
 
у Шпанију, тада, у пику сезоне, тешко с тим укупним буџетом за 7 дана, а некмоли за 10, или 14

ед.: проучи преко букинга/ербиенбија, грчка острва, а да нису "модерна", ил места на Пелопонезу

дивно море, а ослобођен спрам буке увече
 
Poslednja izmena:
A sta mislis za Krit? Npr let wizzom iz BG-a do Krita od 17 do 27 jula je trenutno 100eur. Hotel sa bazenom i doruckom mozes preko bukinga da nadjes za 500-600eur u tom periodu. Jedino sto zna malo da bude vruce na Kritu u to vreme..
 
to je let bez prtljaga,a sa prtljagom je dosta skuplje...ja bi svakako preporucio tursku npr...imam iskustvo iz kusadasija vec 3 god,ali turska je prepuna sjajnih mesta za letovanje tako da sigurno bi nasao nesto za tvoj ukus
 
Htedoh u martu da odem u Kairo, ali sam čekao da mi firma uplati sertifikacioni ispit, pa prvo da učim i to otkačim pre puta. Onda oni nisu mogli da se sastave koji tačno Red Hat paket da uzmu za tim, pa onda menjanje planova sto puta i na kraju ispade da će ispit biti u junu. o_O Sad je prakasno za Kairo, u Egiptu u maju je vruće kao u Grčkoj u julu. Rekoh možda umesto toga da skoknem da vidim London, al tamo je u maju dnevna temperatura 13-15 stepeni i kiša pada svaki drugi dan. 🥴 Da odem kasnije u sezoni, skupo kao vosak. Nema više low cost letova kao nekad, povratna avionska karta za Madrid ili Lisabon bi me koštala 400+ evra, maltene kao hotel. Drugar dolazi čak iz Nemačke u Grčku autom ovo leto jer nije hteo da plati 2000 evra avionske karte za porodicu.

Sve u svemu, isfrustriran sam načisto i mislim se da ne idem nigde sve do jeseni, u nadi da će možda stvari da se poprave. Ljudi su verovatno kao pušteni s lanca ove godine posle svog maltretiranja sa kovidom, pa su srećni što uopšte opet mogu da putuju, ali ja ne vidim vrednost u putovanju po sadašnjim cenama.
 
Rešili smo ove godine da idemo na Majorku 10ak dana. Uzeli smo avionske karte, s tim što nisam ništa bukirao još za smeštaj. Gde je najbolje ići, koja mesta? Kontam da uzmemo kola dole pa da obilazimo, tako da pucajte preporuke ko je bio ;)
 
^^prošlo leto je bilo preterivanje. Nadam se da od ovog ide smirivanje.

Prošlog leta, prosečan broj slobodnih parking mesta ispred stambene zgrade, gde sam tada radio, me je podsećao na takav objekat, i Beograd generalno, iz devedesetih, kada je taj parking bio dovoljan, da svi stanari parkiraju svoj auto i da se poslepodne baci fudbal na male goliće. Pustinja.

Avio karte u Evropi će biti sve skuplje, jer im ističe onaj period kada su imali gratis naknadu za prekomernu emisiju gasova. Uskoro kreće naplata tih penala.
 
Rešili smo ove godine da idemo na Majorku 10ak dana. Uzeli smo avionske karte, s tim što nisam ništa bukirao još za smeštaj. Gde je najbolje ići, koja mesta? Kontam da uzmemo kola dole pa da obilazimo, tako da pucajte preporuke ko je bio ;)

Био једном пре пар година, смештени у Can Pastilla близу Палме. Не бих знао рећи где је најбоље да будеш стациониран, али ако већ планираш да ренташ (препорука), онда има смисла да будеш у неком од ових места на обали близу Палме, али не у самој Палми.

Ми смо прошли острво уздуж и попреко, путеви су им врхунски. Мени се плаже нису нешто нарочито свиделе иако су пешчане јер су углавном у градовима или близу њих. Из тог разлога су и мале, а гужва је поприлична. Рецимо плажа Illetes, она је (ваљда?) по неком рангирању друга најлепша у Европи, мени је мех.

Да не набрајам редом, поменуо бих само још плажу Formentor на самом северу острва. Ок, лепа плажа, али сећам се да су на њој две лежаљке и сунцобран биле нешто типа 60, 70 евра. Паркинг за цео дан нешто око 20 евра. Шишање. На другим плажама је регуларно, али ова је нешто издвојена, а сматра се за врхунску. Генерално, на свим плажама можеш да забодеш свој сунцобран, наравно ако нађеш место.

Мени се из неког разлога свидела плажа у Магалуфу, иако је место познато као "немачко" одмаралиште. Знам да се гомила наших жалила на пијане Немце и буку. Ми то овамо у Can Pastilla нисмо имали. Можда Магалуф треба избећи. Иначе, сећам се од два одласка на плажу у самој Can Pastilla да је оба пута дувао јак ветар, непријатно због песка.

Оно што бих препоручио, али нису плаже, је одлазак у пећину Drach. Пећина к'о пећина, али је фазон што је у дну језеро, где довесла чамац са оркестром и одржава се концерт класичне музике. Мени се прилично свидело. И под обавезно ми је одлазак у село Valldemossa, прелепо место.
Ако неко воли тенис, у Манакору је Надалов музеј са виртуелном туром. Није лоше.
 
Avio karte u Evropi će biti sve skuplje, jer im ističe onaj period kada su imali gratis naknadu za prekomernu emisiju gasova. Uskoro kreće naplata tih penala.

Jeste tačno da mlazni motori troše bože sačuvaj puno goriva i proizvode mnogo gasova, ali po meni, nije dobro prosto udariti namet na sve redom. Bolje bi bilo dodeliti ljudima neke poene za letenje, pa da ja koji letim jednom godišnje platim karte manje, dok oni koji lete svaki čas plaćaju skuplje. Imao sam ranije neke koleginice koje kad su bili počeli low cost letovi i AirBNB one su svaki čast skakutale od grada do grada, ne znam gde nisu bile.

Bitno je da ljudi mogu da putuju bar malo, ljudska vrsta je od prirode napravljena da migrira, psiha nam je još uvek prilagođena za nomadski život. Zato ovo forsirano poskupljivanje letova ukupno pravi više štete nego koristi, bar nama koji nemamo luksuz brzih pruga. Ja lično volim da putujem, ali ako treba da za petodnevnu posetu nekom istorijskom gradu izdvojim celu mesečnu platu, to se ne isplati nikako. Inače, da su putovanja džabe, niko me više nikad ne bi video.
 
Poslednja izmena:
U Sloveniji, upravo, prvi put a da nije proputovanje.
Primer uredjene zemlje sa prelepom prirodom koja i nije toliko drugačija od Srbije, ili, šta bi Srbija mogla biti a nije.
 
Da ne poveruje čovek da smo do “skoro” bili ista država.
 
Rešili smo ove godine da idemo na Majorku 10ak dana. Uzeli smo avionske karte, s tim što nisam ništa bukirao još za smeštaj. Gde je najbolje ići, koja mesta? Kontam da uzmemo kola dole pa da obilazimo, tako da pucajte preporuke ko je bio ;)
Bio tri puta u Alcudiji u zadnjih 10 godina ,ako se ide porodično to je savršeno mesto ,sve na dohvat ruke .Ove godine sam rezervisao Cala Mesquida jer sam zadnji put bio tamo u prolazu i oduševio se plažom .
 
Bolje bi bilo dodeliti ljudima neke poene za letenje, pa da ja koji letim jednom godišnje platim karte manje, dok oni koji lete svaki čas plaćaju skuplje. Imao sam ranije neke koleginice koje kad su bili počeli low cost letovi i AirBNB one su svaki čast skakutale od grada do grada, ne znam gde nisu bile.
Dobro si me nasmejao morbiuse, pa valjda najjeftinije karte i najvece popuste treba da dobiju oni koji najcesce putuju i najvise trose na putovanja a ne oni koji kupe kartu svake preastupne godine :D Ali radi te poreklo, ovde i dalje najmanje placa onaj ko najmanje trosi, struja npr...
Da ne poveruje čovek da smo do “skoro” bili ista država.
Nik
Nikada ali nikada nismo bili ista drzava.
Tamo su Franjo Josif i Marija Terezija vaspitavali i uvodili kucni red. I to se videlo i vidi na svakom koraku.
 
Nazad
Vrh Dno