Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Ima inače sada zvanični parking od Aerodroma, Tesla, gdje je parking po danu 300 dinara do 10 dana (od 10 do 30 dana je 200 dinara po danu):
Nisam znao za ovo, kad su pustili to? Znam gde je to otprilike, tu sam koristio neki drugi parking bas blizu cini mi se. Mora bus do aerodroma svakako, ali vidim da ide na 10min u principu, sto nije lose ako postuju red voznje.
Cena je dobra, niza nego na ostalim privatnim parkinzima okolo.
 
Preporuka, hteo bih i moje da ukrcam nekad tamo jer nije sve u Montenegru ili eventualno u Grčkoj. Nije sve odmah skuplje ako je dalje od Grčke.

Pa, Grčka u poslednje vreme uopšte nije jeftina, ali je kao morska destinacija, blizu. Sve ostalo što uključuje avionski prevoz, drastično podiže cenu kada se u priču ubaci četvoročlana porodica. Još ako nije paket aranžman sa čarter avionom, košta to podosta (u poređenju sa Grčkom).

... ... ...

Mi smo u maju porodično bili u Egiptu. Nemam mnogo novog da kažem što nije opšte poznato, al' da probam ponešto.

Ako odaberete jači/skuplji resort, bude to sve odlično iskustvo, ako se ide sa decom. Mi smo bili na odličnoj peščanoj plaži, sve sa lepim malim koralnim grebenom za snorkeling, bez gužve i uvek raspoložive preudobne ležalje i ogromni suncobrani, uslugom na plaži, odlična hrana po zaista pravom all-inclusive principu (točeno pivo im je odlično)... Dalje, tu su i bazeni od baby preko grejanih i ne grejanih, sve sa brojnim toboganima, Ceo resort izuzetno čist... Nemam zamerki. Sličan resort u npr. Grčkoj je bar 2x skuplji od celog aranžmana u Egipat sve sa avionom.

Sa druge strane, nema tamo šta da traži mlađi par ili uostalom, neko bez dece. Osim ako cilj nije samo izležavanje i prejedanje (što meni i ženi nikada nije bio cilj odmora).
Dalje, ima tamo i hotela koji nisu na nivou da se kaže da su baš ok. Proučite komentare na TripAdvisor i poslušajte agente. Ne idite na najjeftinije ponude.

Egipat nudi jako zanimljive izlete. Kairo, piramide i (sada portpuno nov) Veliki egipatski muzej, Dolina kraljeva i Luxor... Nude oni izlete iz Hurgade i Sharm El Sheik, ali to podrazumeva višečasovne vožnje autobusima ili kombijima, pa onda opet nazad 6-8h vožnje, i to zna da smori. Kod nas nisam našao ponude da se leti npr. za Kairo, obiđe šta ima, prenoći pa samo jednom vozi do npr. Hurgade na odmor pa odatle leti nazad. Šteta!

Egipat trenutno nudi najpovoljnije all-inclusive aranžamane na lepom moru i u odličnim resortima. Turska je u poslednje vreme dosta skuplja nego pre.
 
Ja sam prosle god u centru kusadasija i sasvim pristojan renoviran hotel sa avionom platio 420e,ove godine taj hotel nije radio pa ne znam cenu,ali znam par hotela iz okruzenja koji su mnogo gori od tog i koji su prosle god sa avionom bili oko 320e sada su 500+...zaista neverovatno koliko su poskupeli.Plus sto im je usluga ove godine uzasna i za manju kategorizaciju a i za bolje hotele se ljudi zale
 
U Egiptu je bilo nekoliko prijatelja, ne preporučuju ga. Ništa specijalno, rezorti su im ok ali eto ljudi kažu da se ne bi vraćali tamo. Tursku smatram atraktivnom i planiramo narednih godina letovanje tamo.
Što se cena avio karata tiče, zaboravio sam da kažem da smo leteli iz Beča. Nama je to blizu do kuće, malo jače od pola sata kolima. Ne znam kako je to u Srbiji sa WizzAir ili Ryanair ali naše dve karte su koštale 160e povratne. A ima i jeftinijih kombinacija. Što se prtljaga tiče, za 9e je bila ponuda dokupiti priority i tamo imaš jednu torbu sa sobom plus ranac ili šta već. Sasvim dovoljno. Cene su smešne. Zavisi od datuma. Sve u svemu, letenje je dosta jeftinije poslednjih godina.
 
Jedina prednost Egipatskih resorta je što su za sada daleko jeftiniji od bilo čega sličnog tog nivoa usluge, a dostupno "tu blizu", bez 8-10 sati letenja, bez presedanja na udaljenim aerodromima.
Na to mislim kada hvalim Egipat.

Jednom u životu vredi obići piramide, Gizza plato i Veliki egipatski muzej.

Cene su smešne. Zavisi od datuma. Sve u svemu, letenje je dosta jeftinije poslednjih godina.
Iz Srbije nema baš veliki izbor low-cost letova na atraktivne turističke destinacije. :(
Lako je vama iz Beča... :p
 
Egipat nudi jako zanimljive izlete. Kairo, piramide i (sada portpuno nov) Veliki egipatski muzej, Dolina kraljeva i Luxor... Nude oni izlete iz Hurgade i Sharm El Sheik, ali to podrazumeva višečasovne vožnje autobusima ili kombijima, pa onda opet nazad 6-8h vožnje, i to zna da smori. Kod nas nisam našao ponude da se leti npr. za Kairo, obiđe šta ima, prenoći pa samo jednom vozi do npr. Hurgade na odmor pa odatle leti nazad. Šteta!

Egipat trenutno nudi najpovoljnije all-inclusive aranžamane na lepom moru i u odličnim resortima. Turska je u poslednje vreme dosta skuplja nego pre.
Pre dvadesetak godina, kada je Egipat tek otvaran kao destinacija kod nas, Memša se tek gradila i povezivala postojeće hotele, a El Guna i Soma Bay su imali po 2-3 fancy resorta u sred ničega, sa skromnim putem do tamo, praktično jedino što se nudilo je bilo baš to što kažeš. I zaparavo je bilo fantastično. Opcije su bile, Beograd-Kairo-Hurgada/Sharm-Beograd ili druga opcija Hurgada/Sharm-Kairo. Kome šta više odgovara. To je bilo vreme kada je dobar vodič bio zlata vredan, jer su informacije mogle da se pronađu samo na nekim skromnim sajtovima (danas bi ih nazvali blogovima), a pronalazak istih je bio noćna mora. Ja sam prvi put bio preko nekadašnjeg THE Kontikija, bili i neki Makedonci sa nama, koji su poneli punu fasciklu štampanih tekstova/fotografija o lokacijama koje smo posećivali, neprocenjivo :)

Tržište je učinilo svoje, sve manje ljudi pokazuje interesvanje za takvim turama, zato ih nema u ponudi.
 
Kod Slovenaca i Nemaca sam video baš takve aranžmane.

Ovo sada što nude je samo Hurgada ili Sharm, pa iz njih 6-8 sati vožnje ka Kairu, pa odmah nazad, opet toliko sati vožnje?!? Besmisleno!

Čak štaviše, čitam sada Kon Tikijev aranžman, "Krstarenje Nilom".
Jbt, pa i oni prvo lete za Hurgadu, zatim se isti dan klackate busom do Kaira 6 sati, pa se onda iz Kaira polako spuštate na jug i obilazite šta ima da bi zaršili u Hurgadi te leteli za BG.
 
Kontiki danas i Kontiki od pre 20 godina imaju zajedničko samo ime.

Verujem da, recimo, Norvežani imaju aranžman sa letom između Kaira i Hurgade. Da se izbegne i to vozanje. Mada, nije ni let uvek sjajno rešenje.

Pre nekoliko godina, krenemo na Tajland i dogovorimo se da od Bankoka do Koh Samui idemo autobusom, umesto avionom. Razlika u ceni je nekih 70€, ali autobusom putuješ noću i hvataš prvi jutarnji speed boat, a avionom ujutru na aerodrom i ako se sve poklopi, hvataš poslednji ili čekaš sutradan. Da ne izgubimo taj dan, idemo busom. I u sred ničega se pokvari autobus. 10 sati smo čekali drugi da dođe po nas, stigli na jedan od poslednjih prevoza za ostrvo i opet izgubili ceo dan.
 
Verujem da, recimo, Norvežani imaju aranžman sa letom između Kaira i Hurgade. Da se izbegne i to vozanje. Mada, nije ni let uvek sjajno rešenje.
Htedoh reći da bi jedan od 30-ak čartera Air Srbije što lete za Egipat (u high sezoni ih ima i više), mogao da leti za Kairo umesto za Hurgadu, da odnese jednu turu onih koji bi da obiđu Kairo i tu da prenoće jednu noć, a da vrati turu koja je prvo letela za Hurgadu pa došla u Kairo na jedan dan plus noćenje. Rekao bih da bi bilo dovoljno zainteresovanih za takav aranžam, bar za jedan avion.

Baš takve arnažmane sam viđao po Mađarkoj i Sloveniji. Takav aranžman kod nas ne nudi niko. :(

Jednosmerna vožnja HU-CAI se može podneti. Dvosmerna bez noćenja u Kairu, teško (a zapravo nama samo to i nude). Dvosmerna sa noćenjem vam troši bar 3 dana. :(
 
Taj novi parking u potpunosti eliminiše potrebu za taxijem kada se ide do i sa aerodroma. Iskreno očekivao sam više cene, ovako je ispalo korektno.
 
@NShappy : Koji resort je u pitanju?
Inače, bio sam ako dobro računam 9x u Egiptu, izbor sam sveo za ubuduće na nekoliko hotela u Hurgadi koje mogu da platim, ima tamo i prilično skupi opcija, a glavni razlog odlaska u Egipat je pod 1 bogatstvo morskog života i toplo more i pod 2 ancient Egypt.
 
Čak štaviše, čitam sada Kon Tikijev aranžman, "Krstarenje Nilom".
Jbt, pa i oni prvo lete za Hurgadu, zatim se isti dan klackate busom do Kaira 6 sati, pa se onda iz Kaira polako spuštate na jug i obilazite šta ima da bi zaršili u Hurgadi te leteli za BG.
Mi smo išli tako sa KonTikijem za Egipat, mislim da je to bilo 2010 god. prvo avionom BG-CA, 2-3 dana u Kairu, obilazak svega oko Kaira i Gize, posle vozom do Asuana vožnja celu noć trajala...doživljaj pravi...
Onda brodom 3-4 noći mislim do Luxora, i ono sve sve usput klasika..ručkovi, spavanje kupanej na brodu...obilasci... Abu-Simbel, Kom-Ombo,.. posle busom do Hurgade na 5 dana još..
avionom nazad..extra bilo.
 
Jedina prednost Egipatskih resorta je što su za sada daleko jeftiniji od bilo čega sličnog tog nivoa usluge, a dostupno "tu blizu", bez 8-10 sati letenja, bez presedanja na udaljenim aerodromima.
Na to mislim kada hvalim Egipat.

Jednom u životu vredi obići piramide, Gizza plato i Veliki egipatski muzej.


Iz Srbije nema baš veliki izbor low-cost letova na atraktivne turističke destinacije. :(
Lako je vama iz Beča... :p
Wizz iz Bg- Krit i Santorini, kao i Malta i Kipar, Nica, imas i Rim i Barsu npr. :)
Ryan iz Nisa - Krf

Iz Budimpeste Wizz uglavnom i Ryan imaju letove za Rodos, Kos, Mikonos, Krit - i Hanja i Heraklion, Krf, Santorini, Zakintos,Solun...
Onda Sicilija - Katanija ili Palermo, Sardinija - Alghero ili Kaljari, Rimini, Lisabon, Porto, Ibiza, Majorka, Kanarska ostrva, Valensija, Hurgada, Burgas (blizu Sunny Beacha) i tako dalje... :)
 
@NShappy : Koji resort je u pitanju?

SUNRISE Royal Makadi Resort


@mstevanic
Ima i sada KonTiki slične aranžmane. Obilazak svega, brod, voz...
Samo što se leti u i iz Hurgade. I ima dosta u autobusu.
I to je ok i odlično da se obiđe ono najbolje u Egiptu, ali nije da se vuku mala deca. To ćemo ići za koju godinu.

@stopke, da, treba proučiti šta se sve može obići low-cost letovima. Nama još nije toliko atraktivno, opet zbog dece. Krenućemo i to za koju godinu.
 
Bio :), hvala, a posle par puta u Fort-u.
 
Koji je taj Fort?
 
Odmah pored, Fort Arabesque, levo kad se gleda prema moru, pola gostiju SRM-a tu dolazi da gleda ribice i korale :)
 
2002., medeni mesec, 7 dana, Kon-Tiki, 31.10., turistički vodič nenadmašna Milica
Čarter Beograd - Aman - Kairo.
2 dana u nekom hotelu preko puta minareta u centru, budio nas hodža u cik zore preko razglasa.
Obilazak busom Kaira, Han-El-Halili, piramide i sve ostalo što ima da se vidi (a ima svašta), bili u vreme ramadana, pa je preko dana bilo relativno pusto. Ono što mi je tada ostalo u sećanju su su ček pointi, sa šikanama i mitraljeskim gnezdima. Imajte u vidu da je to vreme kada je Al-Kaida bila u punom zamahu, a imali su i onaj incident sa grupom švajcarskih turista u dolini kraljeva, pa je oružja bilo na svakom koraku, negde otvoreno, a negde hekler ispod sakoa. Prvi i jedini put jeo sveže urme sa grane, predivno iskustvo.
Nakon toga polazak za Hurgadu i 6 sati vožnje busom sa obezbeđenjem i bez svetala u toku vožnje, po mrklom mraku, put osvetljava samo mesečina i majstor koji povremeno blicne. To nikad neću zaboraviti, usrao sam se.
Hurgada - Intekontinetal, perfektna usluga, nema šta nema, 5 zvezdica koje ima potpuno je bio zaslužio. More prelepo, tada jako prijatno za kupanje, pošto je bilo oko 27-28 stepeni, ali je duvao dosadan pustinjski vetar, pa pesak ide u oči. Ronjenje sa maskom na dah, neprocenjivo iskustvo, prvi put bio u oči u oči sa murinom, tad sam se drugi put usrao od straha.
Izlet u Luxor, dolina kraljeva, hram kraljice Hatčepsut, vožnja Nilom, najbolji čaj od hibiskusa na svetu, najlepši nar koji sam jeo, iskusio 40+ stepeni početkom novembra, kupio fejk alabaster (a posle i pravi - jbga, svaka škola se plaća), doživeo prvi put da muškarci zvižde za mnom, upoznao na licu mesta kulturu staru preko 2.000 godina.

Šta reći, fenomenalno iskustvo, sa još boljim vodičem (to sam skapirao kasnije, kada sam išao na neka druga putovanja).
 
Valjda ti taj MM nije bio poslednji put na odmoru :)

Ovog leta 2x rvacka i izmedju produzeni vikend u Crnoj Gori. Ustvari, ovo je, zbog korone, treca uzastopna godina da idem tamo na odmor i vec osecam znacajan nedostatak Grcke. Nadam se da ce sledeceg leta biti bar pola pola. A bice kako gospodja kaze. Meni je na moru uvek dobro. ...samo da je more.
 
Bio sam 2 puta u Grckoj ove godine, nikakav Covid dokument mi nisu trazili, samo pasos i to je to.
 
Stvarno niko nista nije trazio,a presli smo 3-4 granicna prelaza sa Grckom ove godine.
 
Niko ništa nije tražio jer su te mere ukinuli. Ostale su preporuke da se koriste maske, što je lokalno stanovništvo donekle poštovalo.
Pozdrav
 
Ove godine bio na ostvru Ammoliani u Grckoj. Ostrvo nije toliko poznato, nema previse guzvi kao sto obicno bude. Malo je, brzo se stigne sa kraja na kraj ostrva, nije skupo. Nema nesto mnogo nocnog zivota, ali ko voli da odmori i da uziva na plazi, milina :)
 

Evo i linka sa ponekim fotkama. More kristalno, plaze odlicne, klopa dobra, za odmor dusu dalo :)

Ima plaza sa tamno sivim peskom koji je kao prah sitan. Ima i izlet do pustog ostrva gde ima samo par lezaljki i suncobrana (bili zakljucani i prazni).
 
Neke plaze me podsecaju na Odisejev zaliv kod Parge. Ovo je bas da se odmoris bez previse buke, nervoze, sopinga i sl.
 
Mi smo išli tako sa KonTikijem za Egipat, mislim da je to bilo 2010 god. prvo avionom BG-CA, 2-3 dana u Kairu, obilazak svega oko Kaira i Gize, posle vozom do Asuana vožnja celu noć trajala...doživljaj pravi...
Onda brodom 3-4 noći mislim do Luxora, i ono sve sve usput klasika..ručkovi, spavanje kupanej na brodu...obilasci... Abu-Simbel, Kom-Ombo,.. posle busom do Hurgade na 5 dana još..
avionom nazad..extra bilo.
Koliko se ja sećam, kupanje u Nilu je sad no-no zbog neke bakterije... A mislim da nije groznica zapadnog Nila... Neko čudo iz vode...
 
Ja od kako sam poceo da radim ""od kuce"" nijesam na ni bio na pravom odmoru. A pod tim podrazumijevam barem tri nedjelje bilo gdje bez laptopa.
 
Da li se računa letovanje oluka na kući ?
 
Ja od kako sam poceo da radim ""od kuce"" nijesam na ni bio na pravom odmoru. A pod tim podrazumijevam barem tri nedjelje bilo gdje bez laptopa.
Isti slucaj i sa privatnicima, gde god da krenem, uz gace i carape pakujem prvo i lap top :)

Da ne bude off, bio prvi put u Hrvatskoj u Opatiji, prelepo, profesionalizam na nivou. Ni jedna neprijatnost iako sam imao neki gard pre polaska. Mada kazu da je Istra prica za sebe ali svakako jako pozitivno iskustvo.
Pre 10ak dana bili na Tasosu, bio sam kao klinac '94 i '95 i ostao mi je u lepom secanju. Posluzilo nas vreme obzirom da smo bili na kraju sezone. Guzva je prevelika, mogu misliti sta je bilo u jeku sesone. Skupo je poprilicno ali lepo ko voli malo avanture i da mu nije sve na dohvat ruke.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno