Šta je novo?

Gde naći dual hose pokretne klime (sa dva creva) kod nas?

pajser92

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2017
Poruke
18
Poena
54
Pozdrav ljudi,
Pre nego što me krenete osuđivati na osnovu naslova, da, vrlo dobro sam svestan svih mana koje pokretne klime sa sobom nose, od buke preko slabije efikasnosti, stvaranja potpritiska itd, međutim nažalost u mojoj situaciji ovo je jedino izvodivo rešenje ako ne želim da se topim svakodnevno na 30+ stepeni.

E sad, istraživao sam malo materiju i saznao da se deo idiotluka vezanog za pokretne klime ogleda u tome što se iz sobe izbacuje topao vazduh, međutim nigde nema dovoda vazduha koji bi hladio kondenzator, već se koristi vazduh iz same prostorije (koji je upravo ohlađen od strane istog uređaja 🙄). Takođe, vazduh se konstantno izduvava iz sobe, pa mora nekuda ući, a to je opet topao vazduh kroz otvore vrata i prozora.

Ono što je donekle rešilo taj problem jesu pokretne klime koje imaju dva creva, gde jedno služi da se izduvava vreo vazduh napolje (isto što radi i jedino crevo kod običnih pokretnih klima), a drugo crevo služi da usisa vazduh od spolja i koristi ga da rashladi kondenzator (a zatim isti taj vazduh izlazi napolje na ono drugo crevo), tako da 1. vazduh ostaje u prostoriji umesto da se konstantno izduvava napolje, i 2. efikasnije se hladi prostorija, jer se ne koristi upravo ohlađen vazduh za hlađenje kondenzatora.

Ono što mi pravi problem je, što pored vrlo bedne ponude pokretnih klima na našem tržištu, nigde u filterima, specifikacijama proizvoda i slično, nisam naišao na podatak koji govori da li klima poseduje dva creva ili ne. Možda nisam naišao na prave sajtove, ili jednostavno ne gledam prave stvari, ali me zanima gde se kod nas mogu naći klime sa 2 creva (dual hose) i koliko se otprilike kreću cene nekih modela kod kojih je odnos cena-kvalitet najbolji.

Hvala unapred.
 
Brat sto ima pokretnu klimu ima jedno crevo za odvod (valjda) vazduha a kondenz kaplje u neku posudu nema crevo za napolje. A kad se ukljuci klima svako ko je van prostorije gde hladi cuje zujanje vazduha i to bas solidno jako...A nigde nisam video na toj klimi jos jedan otvor za vazduh a klima je stara oko 4 god...i 12ca je i dosta manje hladi od standardne zidne...
Edit: E da cini mi se da imaju neke klime gde kondenz ide kroz to odvodno crevo za vazduh. Ali nisam siguran
 
Imaju, na ovaj fazon su. Dosta su efikasnije jer koriste vazduh od spolja za hlađenje kondenzatora i ne pokušavaju da ti stvore vakuum u sobi :D samo očigledno ih je vrlo teško za naći.
 
Nećeš takvu pokretnu klimu naći kod nas. Ugavnom se prave za američko tržište.
 
Tako sam i kontao, još je kod nas prilično bedan izbor. Probao sam naručiti jednu (i to model koji vidim da ima na dosta sajtova, znači prilično rasprostranjena kod nas reklo bi se), javljaju sat kasnije nemaju na stanju, čeka se bar 60 dana dok ne stigne. Mislim da je dosta ljudi zbog pandemije primorano da radi od kuće ili iz sobe, a za te uslove im pokretne klime najbolje odgovaraju.
 
Nazad
Vrh Dno