Šta je novo?

Gde kupiti original windows i office (2016 ili 2019 ili cak onaj 365) za firmu do 20 racunara

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Dragi forumasi.

Gde se moze kupiti originalni windows i office za barem 15 racunara u firmi a da nije neka straobalna cena.

Najjeftinije sto sam nasao je 200 dolara po racunaru.

Gledao sam kupujem prodajem sajt ali nisu iz firme zainteresovani previse za KP oni zele da to kao kupe preko neta ne znam zasto.

Hvala u napred za svaki savet
 
Napomena za office 365, to je licenca koja se svake godine obnavlja, najjeftinija je oko 100e godišnje po korisniku.

Ako se tek nabavljaju računari, najjeftinija ti je Windows OEM licenca.
 
Ako je bitno da su legalni, nema mnogo opcija i cene su svuda veoma slične.

Postoji opcija kupovine i iznamljivanja.
Verovatno ćeš ići na GGK verziju.

Mi već 18 godina kupujemo OEM, uz nove računare. Nedavno sam kupovao Office, bila ideja renta, ali već u trećoj godini se više isplati kupovina, a zaista mi ne znače nove verzije Word i Excel koji se tu koriste. I Office 97 bi radio posao :)
 
U trećoj godini se isplati kupovina OEM licence, a onda menjaj računare i kupuj novu OEM licencu? :d Mada verovatno sad nema potrebe menjati računare na 3 godine, iako to jeste (bio) standard u poslovnom okruženju.

Cene su takve kakve su, nema (mnogo) izbora. Kome se ne sviđa može samo da traži alternativni softver, a ne alternativne prodavce. OEM licence idu samo na nove računare i moraju biti na istoj fakturi, da poreska ne bi pravila problem.

Jedino gde možda može da se napravi ušteda jeste neodređnost "5 korisnika" za MS 365 licence. Poslednji put kada sam gledao (pre oko godinu dana), čak ni MS nije eksplicitno naveo da ne može 1 licenca na 5 računara u firmi (naravno, neće ni reći da je to ok). Oni "korisnika" gledaju kao nalog. I ako bi na 5 računara instalirao office licencu dodeljenu korisniku npr. [email protected], mislim da ni PU ne bi mogla da pravi problem.
 
Nazad
Vrh Dno