Šta je novo?

Gde da kupim creva za vodeno hlađenje - HITNO

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,789
Poena
350
Gde u Beogradu se mogu naći creva za vodeno hlađenje prečnika 3/8"?

Ako neko ima višak može i to da mi završi posao pošto mi ne treba više od 0,5m. Cena naravno po dogovoru.

Stavka HITNO!!!!
 
Poslednja izmena:
Imash u BH Original Thermaltake crevo, za vodeno hlađenje iTube 6. Ono je 3/8.
Ili da pogledash po buvljaku, imaju neka silna creva :D
 
Pa lepo zovem BH i oni kažu da nemaju, svratiću danas tamo po fitinge pa ću sam proveriti.

Hvala u svakom slučaju.
 
A stoji u cenovniku:trust:
WinWin radnje bi trebalo da imaju ta crevca.
 
ja kupujem u poljoprivrednoj apoteci i nista im nefali :)
 
Imaš na buvljaku odlična creva. Ne znam koji je broj tezge ali je u prvom redu, negde na sredini, na prolazu. Tip prodaje samo creva. Ima neka crna neprovidna, spolja su sjajna, zidovi su armirani. Malo su kruta ali se zato ne prelamaju pa ih možeš savijati do besvesti.

Evo par fotki koje sam napravio pri sklapanju mog sistema:



Video sam da ovakva creva koriste i na PP aparatima, tako da nema brige da li će izdržati ;)
 
Ipak bih hteo neka providna, pošto već imam vodeno hlađenje za cpu pa samo hoću da dodam i gpu.

Da li dotični tezgaroš drži i fitinge za ista creva?
 
Ipak bih hteo neka providna, pošto već imam vodeno hlađenje za cpu pa samo hoću da dodam i gpu.

Da li dotični tezgaroš drži i fitinge za ista creva?

:laugh:

Ne drži fitinge. Osim ako nećeš da budžiš one za baštenska creva :)

Mislim da ti je najbolje da fitinge naručiš preko neta ili eventualno vidi šta ima kod Wurth-a. Oni više nemaju maloprodaju u BG ali ako nađeš šta ti treba javi mi se na PM pa ću ti dati kontakt.
 
imas u prodavnici gde prodaju materijal za vodovod....
 
OK creva sam otprilike našao, samo mi još fale fitinzi i to navoj standardno G1/4 a nastavak za crevo 3/8".

U Wurth-ovom katalogu se treba snaći :)
 
Creva sam završio sad ostaju samo fitinzi. Za sada sam bezuspešno tražio. Obišao sam oko 10 "većih" radnji i za sad ništa. Ko zna neku dobro opremljenu radnju ili nekog dobrog bravara koji bi to mogao da napravi neka prosledi kontakt.

Unapred zahvalan.
 
Rado bih ali mi se ne daje 35e za poštarinu za fitinge koji zajedno izađu oko 5e.
 
Ceva sam nabavio u Ultraplastu u Jajincima. Jedini je problem što prodaju ista u koturovima od 25 ili 50m i što nisu sasvim prozirna. Imaju blago plava, crna i zelena. E sad pošto imam kontakt tamo dobio sam na poklon jedno 2m što mi je završilo posao.

A fitinzi su bili druga priča. Pošto nigde nisam uspeo da nađem ništa makar slično što bi mi odradilo posao, morao sam da dam da ih naprave na strugu i to od polietilena. Avaj majstor nema colni navoj pa je morao da improvizuje.

Skupim ja to sve danas i bacim se na montažu. U osnovi samo proširujem postojeće vodeno hlađenje. Imam Cooler Master Aquagate Max na koje sam sada dodao i XFX4830 sa namontiranim EK univerzalnim water blokom. Prvi utisci su i više nego pozitivni. Za neznatno povećanje temp CPU-a (za nekih 3-4C) temperatura GPU se spustila za preko 20-25C, a plus toga da ne pričam o buci. Jeste na XFX-u do jaja hlađenje, ali kada se zavrti preko 70-80 prilično je primetno. A sada..... :p:p:p

Sutra ću napisati koje sam sve probleme prilikom montaže imao sa "uradi sam fitinzima" :)
Idem da vrtim 3DMark pa u krevet.

Laku noć
 
Aj baci neke slicice setup-a ili barem tih pravisha fittinga.
 
Biće nekih slika ali verovatno tek sutra.

Inače napatio sam se kao majka da bi sve namontirao ali isplatilo se:
-Prvo sam ispraznio ceo sistem, očistio ga.
-Razmontirao sam karticu i namontirao water blok na nju sa sve novo napravljanim
fitinzima.
-Namontirao sam sve nazad u mašinu da bi iskroio sva creva.
-Sve povezao i napunio rezervoar.
-Uz pomoć drugog kompa upalio pumpu i dolio tečnost u sistem.

E sad provalio sam da imam baricu na napajanju :S: , koje srećom je okrenuto na dole tako da se ista lako obrisala i nije bilo nikakvih posledica. Pošto sam fitinge namontirao na "suvo" tj bez dodatnih gumica ili teflon trake naravno da je moralo negde da procuri.

E krastavac morao sam onda da razmotiram pola loop-a i da izvadim grafičku. U roku od 20 min za cenu 2 Lav piva u konzervi sam nabavio malo teflon trake i uspeo sam da pronađem neke gumice za vodovod i da iste malo raširim i namontiram na fitinge. Vratio sam ih nazad na water blok i baš dobro pritegao (radila su klešta).

Do pola ispražnjeni sistem napunim ponovo i pokrenem ga, kad ono !#$"%#"/$ ladno zbog pražnjenja sistema samo do pola ostade mi neki vazdušni džep u pumpi koji nisam mogao da izbacim.

E sad ispraznim sistem ponovo sačekam malo i napunim ga po uputstvu kako treba. Tek sad je sve leglo na svoje mesto.

Eto iz ove priče svi oni koji razmišljaju o vodenom hlađenju mogu da vide šta sve može da ih čeka. Ali sada imam extra tihu mašinu koju mogu da pržim do mile volje :whip:.

Inače Cooler Master Aquagate Max koristi samo dual radijator što mi je bila bojazan da li će moći da izdrži dodavanje grafičke. Za sad sve fercera samo tako. Ako u budućnosti budem dodao još jednu 4830 u sistem zarad CF setup-a planiram da nabavim još jedan dual radijator na leđima koji će da mi hladi samo grafičke. krastavac kada u Cosmos 1000 staje samo jedan dual radijator na vrhu. :guitar:

Inače što se grafičke tiče mislim da sam odradio odličan posao. Em što sam eliminisao bučni ventilator sa iste, em što sam joj spustio temperaturu sa 45-50C u idle i 65-75C pri opterećenju na 25-30C (idle) i max 35C pri opterećenju.

Što se OC tiče ovaj moj primerak XFX 4830 (575/900) sa max odvrnutim ventilatorom je radio stabilno na 800/1050, sinoć sam iz prvog i jedinog pokušaja odradio 3DMark06 na 830/900 (krastavac nemam hladnjake na memoriji pa nisam hteo da je archim) i pri tome temp nije prelazila 35C. Počinjem ozbiljno da razmišljam da malo dam napona karti pa da vidim šta može.

Ima li neki program uz pomoć koga mogu da dignem napon na grafičkoj? Iskreno mi se BIOS ne dira.
 
Poslednja izmena:
Svaka DIY varijanta vodenog hladjenja ce testirati zivce do maksimuma onome ko se u to upusti.
"Fabricke" komponente ne pate od tih problema.
 
Napokon sam uspeo da sredim komp i da iskopam kabal od aparata, tako da evo slika.

krastavac Cosmos 1000 nije baš zahvalno kućište za kabliranje tako da ovo je najbolje što može za sada. Ona gomila kablova iznad rezervoara i pumpe vodi do fan controlera koji je sakriven iznad.

Takođe evo traženih slika i home made polietilenskih fitinga (sorry na lošem kvalitetu slika ali aparat mi je krš).

Sada mi fali da nabavim male hladnjake za memoriju na grafičkoj i da kupim sleeves za kabliranje da malo ulepšam ovaj nered unutra.
 

Prilozi

  • komp2.jpg
    komp2.jpg
    300.7 KB · Pregleda: 134
  • komp3.jpg
    komp3.jpg
    301.6 KB · Pregleda: 131
  • komp1.jpg
    komp1.jpg
    330.9 KB · Pregleda: 157
  • grafa.jpg
    grafa.jpg
    414.7 KB · Pregleda: 153
  • fitinzi.jpg
    fitinzi.jpg
    289.7 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno