Šta je novo?

Gasni nosac za monitor

Nekron

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2006
Poruke
790
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
Noctua D15 Chromax
Matična ploča
GA Z460 AX PRO
RAM
32gb Kingston HyperX 3200mhz RGB
GPU
Intel i5 10600k
Storage
Samsung Evo 980 Pro 1tb
Zvuk
Creative Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master v850
Kućište
Cooler Master SL600M
Monitor
Asus VG291 144hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro wireless Razer BlackWidow v2
Laptop
Lenovo X1 Carbon gen8
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Gde i sta ima kod nas od kvalitetnijih arm-ova (nosaca) za monitore, sa gasnim mehanizmom u sebi
 
Zanima i mene odgovor na ovo pitanje? Ima li sta kvalitetno kod nas da se uzmei sta je uopste kvalitet :D Koji brendovi su dobri?
 
uzeo sam na kraju Arctic x1-3d , probao sam Gembird MA-DA1-01 radi posao za lakse monitore
 
uzeo sam na kraju Arctic x1-3d , probao sam Gembird MA-DA1-01 radi posao za lakse monitore
Kako cenis Gembird za monitor od 27 inca i 6,5 kg ( vidim da je ruka deklariasana na 7kg ) ? Znam sa se uvek stavlja neka najniza vrednost pa kapiram sa bi ruka možda i 8kg izvukla be problema ( doduse moj monitor je 6,5 )
 
Kako cenis Gembird za monitor od 27 inca i 6,5 kg ( vidim da je ruka deklariasana na 7kg ) ? Znam sa se uvek stavlja neka najniza vrednost pa kapiram sa bi ruka možda i 8kg izvukla be problema ( doduse moj monitor je 6,5 )
Previse je to tesko za taj gembird, tj moze da ga drzi ali samo u 1 polozaju ostalo pada, neko zlatno pravilo je da hoces ruku 2x tezine monitora
 
Previse je to tesko za taj gembird, tj moze da ga drzi ali samo u 1 polozaju ostalo pada, neko zlatno pravilo je da hoces ruku 2x tezine monitora
Evo, bas sam uzeo da izmerim, monitor je bio 6,5 sa svim dodatnim stavkama, deklarisan na toj težini, kada sam skinuo monitor, stavio ga na vagu, ravno 4kg. To bi trebalo da bude ok za Gembird od max 7kg težine ( nije bas idealna 2x od težine monitora, ali bi trebalo da bude bas pristojno ). Kakvo je tvoje misljenjw o tome? Zato što je Gamebird vec bio narucen, pa da vidim, da li da vracam ili jok
 
dok ne probas ne znas, kao sto sam ti rekao meni monitor od 5kg drzi samo u jednom polozaju da ne pada ruka
 
Ne znam da li je taj Gembird toliko jeftiniji od Artic-a
Ja sam moj Artic platio 50€ preko KP
 
Imam taj Gembird, za tu lovu je vrh.. Malo je zeznuto sakriti kablove u onoj plastici, ali sve u svemu ja prezadovoljan, vise se ne vracam na fabricka postolja.
 
Ne brate. Ne pada 🤣

Ako neko hoce slike nek pusti pm.. Cini mi se da do 27" nosi bez problema. Cak i 32"..
 
Da ne otvaram novu temu pa bih se nadovezao na postojeću. Da li bi ovaj arctic x1-3d bio dovoljan za gigabyte m32q. Monitor je bez postolja težak 7,2 kg, a ovaj držač je nosivosti do 10kg. Ne ispunjava to nepisano pravilo x2 za kilažu.
 
Po njihovoj prezentaciji i recenzijama, gde se pominju monitori do 40" i 43" ultrawide – da se ja pitam, ja bih tu proterao monitor. :)
 
Nazad
Vrh Dno