Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

izgleda da je 955 plasticna 7ica za 100-150€ nizu cenu.
Ako je samo 100 ja bi uvek isao na 7icu. Ispada da im je pojavom epixa 7ica visak :D
 
izasao je 955
 
 
Previse je plastican, za moj ukus, za te pare.
 
Pa poenta Forerunner serije je da bude plastičan, tj. lagan.
 
Za plastičnost, zaista je stvar ukusa. 945 je baš plastičan, pa nijednog trenutka to nisam osetio kao manu.

Kao i u svakoj industriji, razlike između modela se smanjuju. Čekamo cene kod nas, ali sve je teže opravdati toliki raspon cena.

U ovom video snimku nije pomenuo broj polja na ekranu tokom aktivnosti, jer je 945 imao do 6, a 245 samo 3.

Meni je u praksi potrebno 4 ili 5 i super mi je kad su na istom ekranu.
 
pise do 6polja za 955 na dc rainmaker: The Forerunner 955 supports up to 6 custom data fields per data page, and has no practical limit of data pages you can customize/create. There are both custom data fields, but also numerous stock graphical pages like the heart rate or power gauge.

Bas me interesuje koliko polja ima 945 za plivanje?

Plasticno je ok ako se koristi samo za sport, i posle toga ga skines, a i onda su mogli metalni bezel kao na venu.
Ali kao sat za ceo dan nije.
 
sta fali za ceo dan? lagan je ne osetis ga na ruci
ja nosim FR245 24/7
 
ok kako tebi odgovara.
Mene nekako bilo sramota da placam garmin payem sa venu2 kako je plain look :) Vise se znoji ruka na plastiku nego na celik, a celik se vise znoji nego na keramiku, neudobno je. Lakse se osteti izgrebe plastika.
 
Bas me interesuje koliko polja ima 945 za plivanje?

Plasticno je ok ako se koristi samo za sport, i posle toga ga skines, a i onda su mogli metalni bezel kao na venu.
Ali kao sat za ceo dan nije.
945 ima up to 6 za plivanje.
Ali kome treba 6 za plivanje, vreme je za Form naočare za plivanje. Ispisuje ti metriku u vidnom polju.

Moj FR945 je radni uređaj, ne modni detalj. Ako je tebe bilo blam da plaćaš Garminom, jer izgleda "jednostavno", rekao bih da si u pogrešnoj temi :)

Moja pitanje za broj polja se odnosilo na 255.
 
ok kako tebi odgovara.
Mene nekako bilo sramota da placam garmin payem sa venu2 kako je plain look :) Vise se znoji ruka na plastiku nego na celik, a celik se vise znoji nego na keramiku, neudobno je. Lakse se osteti izgrebe plastika.
placam telefonom :)
 
945 ima up to 6 za plivanje.
Ali kome treba 6 za plivanje, vreme je za Form naočare za plivanje. Ispisuje ti metriku u vidnom polju.
Hvala, interesovalo me je jer je Venu2 ogranicen na samo 2 polja i 1 ekran.
 
FR 955 sa 499$ za NEsolar
FR 255 sa 399$ za music

Smanjili su razlike u funkcijama, ali je i cena došla skoro na isto.

Čekamo regularne cene kod nas.
 
nadam se da ce po tim cenama biti kod Dache :D
 
Gledam danas fenix 7s i 7icu standard i shvatim da ne postoji allblack verzija. Ko zeli allblack da doplati barem za solar. I isti fazon je sa epixom, nema stanard all black.
Lepo su to smislili, vidi se svajcarsko poreklo ;)
 
Preskupi su Fenix, a još veći problem je budžast oblik, ko sat ne skida nikad. Forerunner idealan ali plastikaner. Ostavili su prostor za Coros, ja zato svojevremeno uzeh Apex, lagan, tanak, a titanijum, safirno staklo, odličan uređaj sveukupno. Baterija sumanuta. Kome treba za ceo dan, a nije zarobljen u Garmin ekosistemu, postoji opcija vrlo vrlo jaka. Apex Pro za spravu u rangu manjeg fenixa i baterijom koja traje mesec dana, Vertix 1 i 2 za najviši segment.
 
Preskupi su Fenix, a još veći problem je budžast oblik, ko sat ne skida nikad. Forerunner idealan ali plastikaner. Ostavili su prostor za Coros, ja zato svojevremeno uzeh Apex, lagan, tanak, a titanijum, safirno staklo, odličan uređaj sveukupno. Baterija sumanuta. Kome treba za ceo dan, a nije zarobljen u Garmin ekosistemu, postoji opcija vrlo vrlo jaka. Apex Pro za spravu u rangu manjeg fenixa i baterijom koja traje mesec dana, Vertix 1 i 2 za najviši segment.
Upravo gledam Coros satove i slabo ih ima na KP?! Posebno Coros Apex Pro (mada vidim da ga nema i na intersportu)
Da li je neko kupovao na KP Coros (može i Garmin) i da li je imao problem sa update?
 
Odličan Apex, imam ga godinu i po dana. Garmin nema tako mali i lagan sat u premium izradi. Sve to super radi, napreduje, pojačavaju i firmware i klijent aplikaciju, a Coros od pre par meseci ima i Evolab kao web portal. Fino te to tera da ne popustiš sa fizičkom kondicijom.
 
Sigurno ćeš naći neki još jeftiniji, sa identičnim ili čak istim spiskom karakteristika. Hardware danas (uglavnom) nije ograničenje, već je pitanje kako funkcioniše software i ceo eko sistem oko brenda.

Već sam pisao u ovoj temi, drugar ima Sunto, u koji se kune. Ja imam Garmin, na koji se stalno žalim.
Istrčimo zvaničnu trku, sa čipovima, bili smo +/- neki korak na prvom portalu za čip. Prema zvaničnom vremenu, on završava 18 sekundi iza mene. Satovi nam se sinkuju na Strava, on imao bolji pace 😄
Ispostavilo se da je njemu sat pokazao mnogo više pređenih metara.

Krug na Adi, meni uvek pokaže oko 7.800, njegov Sunto ga uvek pokaže 8.050+ metara. Taj "naš" krug bi trebalo da ima blago ispod 7.800m.

Njegovo objašnjenje je da Sunto računa svaki korak levo desno i odstupanje od idealne putanje. To ne može da uradi hardware. To radi njihov software. Ali nisam siguran da može 3% da doda na takav način.

U iskušenju sam da kupim neki Sunto, pa da ih uporedim Head2Head, kao što sam radio za Huawei GT2 i FR945.

Moja žena koristi neki Xiaomi sat. Kad god izadje iz Srbije, aplikacija joj nestane sa spiska aplikacija i ne može da je pokrene. Prvi put smo se zbunili, sada je navikla.

U svakom slučaju, koji god sat da uzmeš, ako kreneš sa redovnim aktivnostima, posle će da ti bude cimanje da menjaš okruženje. A koji god da uzmeš, za rekreativno bavljenje sportom - radiće posao :)
 
Pozdrav,
da li bi neko mogao da mi kaze da li modeli Forerunner 45 i 245 imaju mogucnost ubacivanja track-a staze? Ne znam kako se zapravo zove ta opcija kod satova pa ne mogu da pronadjem info. :) I ako ne, ako moze preporuka za povoljnije satove sa tom funkcijom, za planinsko trcanje mi treba.

Hvala unapred :)
 
Pozdrav,
da li bi neko mogao da mi kaze da li modeli Forerunner 45 i 245 imaju mogucnost ubacivanja track-a staze? Ne znam kako se zapravo zove ta opcija kod satova pa ne mogu da pronadjem info. :) I ako ne, ako moze preporuka za povoljnije satove sa tom funkcijom, za planinsko trcanje mi treba.

Hvala unapred :)
evo ti link za uputstvo, pa čitaj :)

na strani 57 u dnu piše da može:

Dodavanje karte aktivnosti
Možete dodati kartu zaslonima s podacima za aktivnost.
1 Na izgledu satu držite UP.
2 Odaberite Setings > Aktivnosti i aplikacije.
3 Odaberite aktivnost za prilagođavanje.
4 Odaberite postavke aktivnosti.
5 Odaberite Zasloni s podacima > Dodaj novo > Karta.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Garmin Vivoactive 4?
Kakva su Vam iskustva, koristio bi ga rekreativno.
Planiram da ga pazarim, ima ga na KP za 180€.
 
Da li neko ima iskustva sa open water swim? Suunto 9 peak je tktalno neupotrebljiv.
 
Da li neko ima Garmin Vivoactive 4?
Kakva su Vam iskustva, koristio bi ga rekreativno.
Planiram da ga pazarim, ima ga na KP za 180€.
Isto pitanje sam hteo da postavim.

U potrazi sam za satom koji će mi služiti da prati otkucaje srca i segmente prvenstveno na bajsu, pa onda plivanje i trčanje. Neću da skačem na fenix odmah jer mislim da ima dovoljno opcija koje mi trebaju na forerunnerima (recimo735XT), venu (recimo 2), pa i na Vivoactive 4.

Šta kaže struka, ima li nešto do 200€ što može bolje da šljaka po pitanju baterije i funkcionalnosti?
 
Isto pitanje sam hteo da postavim.

U potrazi sam za satom koji će mi služiti da prati otkucaje srca i segmente prvenstveno na bajsu, pa onda plivanje i trčanje. Neću da skačem na fenix odmah jer mislim da ima dovoljno opcija koje mi trebaju na forerunnerima (recimo735XT), venu (recimo 2), pa i na Vivoactive 4.

Šta kaže struka, ima li nešto do 200€ što može bolje da šljaka po pitanju baterije i funkcionalnosti?
Vivoactive 4 je po meni zastareo za te pare. Da je cena do 100-120 evra pa ok...
Venu2 je vise multimedialni sat, a manje za sport. Konkretno nije za plivanje posto ima samo 2 data polja pri plivanju. Za bicikli moze da posluzi ali nema e-bike profil samo obican bicikli.
 
Nazad
Vrh Dno