Šta je novo?

Galaxy SII nakon update iz Kies ne radi.

Dark Magician

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruke
10,817
Poena
635
Pokusao sam da stavim Jelly Bean iz Kies, jer je juce pusten. Sto se zavrsilo time, da stoji na nula procenata, nakon toga mi se telefon ne pali, kaze da radim Emergency firmware repair, sto se zavrsilo greskom, jer je ispraznio telefon tokom noci.

Pokusavam s Odinom, ali se zaglavi na seting up connection.
Telefon se prijavi na pc. Stoji u download modu, samo se nista ne mrda. :wall:

Zna li neko neki nacin, da ga namestim? Pricam o oficijalnom Jelly Bean, nije rootovan.

Usput sam se setio da mi je ostao avast anti theft instaliran, zaboravio sam, ali njega nisam ni podesavao, samo instalirao.
Moguce da je ta glupost...

Moram brzo da ga namestim, jer mi treba.
 
Da li si ubio ona dva KIES procesa taks managerom u windowsu pre spajanja sa ODIN-om? Ja sam isto updateovao tel. preko KIES-a bez problema...
 
Da li si ubio ona dva KIES procesa taks managerom u windowsu pre spajanja sa ODIN-om? Ja sam isto updateovao tel. preko KIES-a bez problema...

Jesam. A onda sam potpuno ukonio Kies sa Revom da budem siguran, i, i dalje nece.
 
A jesi li ulazio u recovery i radio wipe?
 
Probaj i sa updateom, reinstalacijom usb drivera..
 
Sve dok ulazi u recovery nije ubiven, sto bi kazao Kristijan.
Iz recovery odradi wipe, a na kompu obrisi keis ili probaj na nekom drugom kompu. Drajvere skini sa xda i cepaj preko odina.
 
upozornje za ostale koji rade update OTA ko ima Telenorov neka ne radi update
neki se zakjucavaju (kao sim lock prikazuje).
 
Pa super, taman da dobiju ključeve pre isteka ugovora :D Moj se nije zaključao, na žalost..odakle ta vest?
 
Pa svi telefoni koji su sa nekog operatera, bilo gde u svetu, kad odrade update na JB se zakljucaju :) Samo oni simfree se ne zakljucavaju...
 
Pa to je i logično :D ja sam mislio da @ras priča o simfree tel. da se zaključavaju..
 
Pa da, ali to se nije desavalo sa ICS-om, nego se pojavilo sad na JB-u :) i nema veze, stavio ti telenorov ili bilo koji drugi JB, zakljucace se ako nije bio simfree, znaci bez obzira skidao ti ili ne branded ROM
 
Poslednja izmena:
govorim o aparatima kupljenim preko operatera koji nisu rutovani. Znaci imas 063 broj kupio si aparat na ugovor, nemas pojma ni o cemu,izadje ti update ti uradis i opa telefon locked....
u tome je problem.
 
Čekaj jel taj onda telefon neće ni sa Telenorovom karticom da radi iako je kodiran za njega..jel o tome pričaš?
 
Pa dobro, odneses kod operarera i kazes otkljucavaj odmasadaodma grrrr
 
A vrh :D Evo sad mi udje kolega u kanc. i kuka :D - on ima mts-ov S2 i takodje se zakljucao ali mu Telenorova kartica unutra radi ok? (probao covek). Kakav trip :D
 
Ja sam svoj odneo u servis, jer sam odlepio. Covek ga tamo s Odinom, bez problema. Bacio sam 10 evra. Ali mi on stavio ICS, nije imao JB. I sad opet ja treba... Rekao mi to se slucajno desilo, uradi update, radi ce... Mada sada meni nece Wi-Fi da radi... Hvata me muka od pomisli, i posto sam probao na dva svoja PC-a. Mora da neki software, nesto brlja. Da li je Comodo ili avast ili nesto trece... Ima li neko ideju. Jer ocigledno nije do telefona, a ja sam mislio da jeste.
 
Pa to si mogao i ti da uradiš, a ne džabe da bacaš pare!
 
Pa to si mogao i ti da uradiš, a ne džabe da bacaš pare!

To i pricam svo vreme, kod mene nece da radi ni s Kies, ni s Odinom. Evo pokusavam da stavim JB. Ili seting up connection, ili faild odmah. Samo mi sva sreca i dalje radi telefon, jer apsolutno nista ne krene da radi. Ima li neko ideju sta je?
 
Da li si probao da ukacis u drugi USB port na racunaru tel.? Izmenjaj po svim portovima...
 
Reinstaliraj kies i nemoj ga uninstall, samo ga ubi u task manager-u i kao što kaže zechs izmenjaj portove... Inače ne znam, ali gledaj da bude i 32bit win 7, pošto hoće sa 64 da pravi problem... Možda kabel ne valja...
 
Imam samo 64-bitne Win 7.
 
Na sve moguce portova na dva PC-a. Kabl je ispravan jer sam napravio bacup s njim. Ali probao sam jos jedan i nece.
 
Jedino ti preostaje da nadjes neki komp sa win7 32bit
 
^
Ma daaj, pa toliko win7 instalacija na netu, skini neku pa probaj :)
 
Uradio sam danas update na JB (telenor operater) i telefon mi se nije zakljucao. Nisam koristio Kies, vec je sve lagano odradio sam telefon preko wi fija. Nemam jos utiske - onako na oko vidi se da se radilo na sredjivanju interfejsa.

Ocu btw da izludim od nekog background obavestavanja - svaki put kad idem iz ekrana u ekrana ona me obavestava - page two of five, page three of five... Maximalno iritantno. GDE SE GASI, zna li neko.
 
Preuzeto sa NoLED strane: http://www.devasque.com/noled/FAQ.php#21

Q: When I pinch the home screen to add an extra page, the phone speaks to me and says "Home screen edit page open". When I go back to the main home screen it then says "Work space 1 of 2". The "TalkBack" setting is set to off. Any advice?

A: It's a bug with the newer firmwares from Samsung that affect the Galaxy series. The bug manifests when you enable any play store app in Accessibility.
There are two known workarounds for this problem at the moment:
Disable TTS: Go to Android settings > Apps (Applications) > Move to the "All" tab > Disable both "Google Text-to-speech engine" and "Samsung TTS" by first clicking on them, then click on "Disable".
You can change the buggy Samsung launcher by using another one from the Play Store. For example, Nova Launcher, Go Launcher, etc. These launchers will not exhibit this bug.
 
Nekom magijom sam uspeo s Odinom. Ne znam sta je ali sam usepo, promenio kabl, ugasio AV (u ovom slucaju eset), pokrenuo kao admin...
Ne znam kako, ali je upselo. 64 bit Win 7 Pro.

E, sad se zakljucao za mrezu, trazi mi kod, ubacio sam sve moguce kartice. Nijedna nece, Vip, Telenor, MTS...
Kako da ga odkljucam?
 
Nazad
Vrh Dno