Šta je novo?

Galaxy Fit3

white_shadow

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2020
Poruke
115
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7-12700F
RAM
32GB 3600MHz CL16
GPU
RX 6600 XT
Pristup internetu
  1. Optički internet
1720007905545.png

Kupih ovaj "smart band" i moram da podelim da sam za sada jako zadovoljan. Cena je 7000 din, što je čini mi prilično dobro za to što nudi. Uređaj nema GPS, nema ni mikrofon ni zvučnik i koliko znam nema internu memoriju dostupnu korisniku. Ja sam skontao da mi ništa od navedenog ne treba, a to dosta smanjuje cenu ovakvih uređaja. Štaviše, zbog toga i baterija traje duže (pisaću nakon nekog vremena koliko traje baterija). Može da se poveže sa Google Fit preko Health Connect. Konkurenti su Huawei Band i Xiaomi Band narukvice, ali ova mi je delovala da ima najbolji UI i samu izradu uređaja. Iz istraživanja na netu deluje da Huawei ima najbolje praćenje otkucaja, ali ipak se odlučih za Samsung. Eto, kratka objava i da se otvori tema.
 
Planiram da ga koristim na plaži u smislu da ne nosim telefon svuda, a da može da se desi on-call poziv na poslu. Zna li se šta koliko može da dobaci Bluetooth za njega? Na primer otplivam, šetam se plažom itd
 
Ja koristim Fit2 evo već više od 3 godine, Fit ne spada u satove da bi imao mikrofon, memoriju i zvučnik već u fitnes narukvice. Za ono koliko košta, sprava je neuništiva i jako korisna, vidiš poruke, pozive, možeš da odlučiš hoćeš li se uputiti ka telefonu ili ne. 😁 Ko sluša muziku, jako korisno za upravljanje media plejerima, odlično "ubada" automatsko vežbanje, hod/trčanje (ostalo ne radim pa ne znam). Heartrate senzor smo oboje iz kuće upoređivali sa Microlife aparatom B2 kojim merimo pritisak, odstupanje je 2-3 otkucaja. Jednom prilikom usled post-covid mi je poslužio da izvadim kompletan pdf iz Samsung aplikacije vezane za fit i predam nedeljni pregled pulsa kardiologu, tamo smo isto upoređivali na nekom prizma aparatu, isto je bilo odstupanje.
Planiram da pređem na fit3 već duže vreme ali nikako da nađem vremena za to, ima dosta poboljšanja u odnosu na dvojku, počev od većeg ekrana do novih aplikacija. I bolji pregled pre svega. Meni jedini nedostatak odsustvo NFCa i Google Walleta, da su to ubacili za mene bi bio potpun uređaj.
Radi sa Google Fit ali, naravno, najbolje funkcioniše sa Samsung Health aplikacijom, uparivanje i sinhronizacija su instant.
Što se bluetooth dobačaja tiče, fit2 dobacuje max 10ak metara. Neće ti raditi ako ti je telefon na plaži a ti plivaš, osim ako se ne praćakaš u plićaku a imaš vip 1. red ležaljku ili peškir. I da, potpuno je otporan na morsku vodu, samo ga oprati nakon kupanja... što je valjda normalno da uradimo i sa telom. 🙃
 
Fit 3 je najjeftiniji uređaj poseduje hard fall detection funkciju i kao takav je izuzetno pogodan za starije osobe.
 
Nije najjeftiniji, ima dosta jeftinijih kineza, ali za ljude koji su u Samsung ekosistemu (a ne žele sat), za ove novce Fit je jedan skoro pa savršen uređaj.
 
Stigao Fit3, sa oglasa nov vakuum uzet za 4000rsd što je ne smešno, nego presmešno. U poređenju sa Fit2 koji smo koristili skoro 4 godine, ovo je ozbiljan napredak. Veći/bolji ekran, daleko detaljniji opseg informacija za svaki segment, mnogo bolja (sofisticiranija) vibracija, pregršt podešavanja u odnosu na izostanak istih na Fit2, za moj ukus previše watch face opcija kao i mogućnost da se koristi sopstvena fotografija iz galerije, podešavanje skoro pa svega je moguće što iz narukvice direktno, što preko Wearable aplikacije u telefonu... ozbiljan, ozbiljan napredak i mi prezadovoljni! Narukvica je savršenstvo i lako se menja, isti materijal i mekoća kao na GW seriji.
U ovoj veličini, u Samsung eko sistemu, Fit3 apsolutno nema konkurenciju. Konačno nešto što liči na nekadašnji Gear 😍
 
Jedno pitanje
Da li ovaj Fit 3 funkcionise samo sa samsung telefonima ili je kompatibilan i sa ostalim android telefonima, konkretno Realme. Planiram da ga kupim supruzi ali ona nema samsung nego realme, pa ako ne radi sa ostalim telefonima da ga ne uzimam?
 
Nazad
Vrh Dno