Šta je novo?

Gainward HD4850 golden sample - prvi utisci

Pa jesam, Tyan 9700Pro :) Imas neki predlog? Koji bi brend bio bolji od Gainward-a?
Pozd.
 
Znam da je Sapphire OK proizvodjac, ali mislim da ni Gainward nije los po tom pitanju. Jeste da je nov u Ati taboru, ali dosta dugo proizvodi graficke kartice (u saradnji sa Palit-om).
Gledam strane forume i dosta ljudi ima problema sa 48x0 karticama. Ne kazem, dosta njih zadovoljno koristi iste. Inace nemam puno vremena za igre, ali nedeljno jednom, dva put kad sednem da odigram nesto volim da radi sve OK.
Nadam se da su ovi problemi do driver-a, pa ce ih ispraviti u nekim od sledecih Catalyst-a.
 
Koji ste vi likovi ? :d:d
Trazio pomoc a vi????

Niko da proba j...i S video. TVout . :wall:
 
prvi utisci

evo mog prvog utiska:
na mashini iz potpisa karta je tiha i hladan (radi na 50% fan, temp. u massefect nakon 2 sata igranja je 42 stepena). Do sada nisam imao problema sa driverima.
 
U Pinu u njihovom cenovniku ta karta kosta 16135.00.din sto je oko 200 evra.
 
Pre meces dana 512MB GS je kostala 12600. I sada ima da se nadje za manje od tih 16+k dinara, ali opet je vise nego sto je bilo...
 
Mnogo više. Odoše cene, ode kurs... Kartica je bukvalno 50€ skuplja nego pre mesec dva dana...
 
Upravo sam sad probao s-video, rezultat je da radi normalno :banana:
Pozz.
 
^^
Palit=Gainward=Xpertvision

:wave:
 
A gde naci Palit Sonic-a? Upravo zato sam kupio obichnu Gainward karticu, ali u dual slot varijanti, nisam mogao vise da vrtim telefone! :) Inache, graficka je extra, bez problema kod mene ide 700/1100 (moze i preko toga-narocito mem, ali par MHz ne vredi nestabilnosti). Jedina zamerka je glasan ventilator, ali neka zuji dok zvizde meci naokolo! :) Znachi ko hoce ekonomsku varijantu:
Gainward 4850 dual slot OC = Gainward 4850 GS!
 
Ja sam mislio da uzmem ovog Gainwarda ali vidim da su cene nenormalne u odnosu na pre mesec-dva. Zna li se gde su cene trenutno najpovoljnije?

Ili da ipak vidim Sapphire Dual Slot?
 
A gde naci Palit Sonic-a? Upravo zato sam kupio obichnu Gainward karticu, ali u dual slot varijanti, nisam mogao vise da vrtim telefone! :) Inache, graficka je extra, bez problema kod mene ide 700/1100 (moze i preko toga-narocito mem, ali par MHz ne vredi nestabilnosti). Jedina zamerka je glasan ventilator, ali neka zuji dok zvizde meci naokolo! :) Znachi ko hoce ekonomsku varijantu:
Gainward 4850 dual slot OC = Gainward 4850 GS!
Posto imamo istu kartu, kazi mi kako ti se krecu temperature na default clock-u i overclocku pri mirovanju kartice i pri full load-u. Kod mene sa otvorenim kucistem default clockovi temperature su idle 30-32 c, a u full loadu nikad nije presla 45 c.
 
Da ali obichan 4850 ima obichan cooler a GS ima cooler sa heatpipe-om...

Da, ali ja ne bih da se igram sa nekim modovanjem ili hard OC-om. Za prosechne potrebe ovaj cooler je odlichan! Detaljniji podaci ispod:

Posto imamo istu kartu, kazi mi kako ti se krecu temperature na default clock-u i overclocku pri mirovanju kartice i pri full load-u. Kod mene sa otvorenim kucistem default clockovi temperature su idle 30-32 c, a u full loadu nikad nije presla 45 c.

na default-u: GPU Temp (DISPIO-MEMIO-SHADERCORE: 41-38-40) i prilikom OC 700/1100 temperature su mozda 0.5'C vishe.

90% LOAD (CoD4): GPU Temp (DISPIO-MEMIO-SHADERCORE): 54-51-52 (fan na 6%), a za 700/1100 : 57-54-55 (ali ventilator na 25%).

Kuciste mi nije otvoreno, ali imam 1x120 i 1x80 koji ubacuju vazduh i 1x120 (napajanje) i 1x90 koji izbacuju vazuh iz kucista, sto ce reci da je dobro provetreno!:)
 
Nazad
Vrh Dno