Šta je novo?

G5 Imac

tw1sted

Slavan
Učlanjen(a)
29.06.2004
Poruke
100
Poena
319
Gde mogu da vidim tacnu specifikaciju hardware (tipa. device manager), posto mi na kutiji ne pise, ne mogu da se snadjem sa mac-om, i da li u sebi ima nesto kao acd-see?
 
ACDSee > Aperture.
Za drugo... Otkrij sam. Veruj slatko je to otkrivanje na Macu. :)
 
Ronnie Coleman je napisao(la):
ACDSee > Aperture.
Za drugo... Otkrij sam. Veruj slatko je to otkrivanje na Macu. :)

Kakve veze ima Aperture sa ACDSee???!!

Aperture je program za profi obradu RAW fotografija, a ne image Viewer. Na Meku nema nista 100% isto kao ACDSee (poslednji ACDSee za Mek je cini mi se matori 2.xx, uglavnom uzasno spor). XNView koji postoji za sve platforme radi uz X11 u pozadini, pa zaboravi i to. CocoViewX nije los, ali je daleko od ACDSee-ja. Ima jos par programa, ali ti to ne treba...

Kao zamena za ACDSee mozes koristiti iPhoto program za katalogizaciju i sharing slika koji stize uz MaCOS X sistem (ili uz iLife 05/06) ili Preview, sistemski viewer slika. Jednostavno, selektuje vise slika odjednom i dobices thumbove i preview slike. Mozes da pokrenes i slideshow itd..Verzija Preview-a koja stize uz Tajger je mnogo brza od one iz Panter-a.

Device Manager tj. System profiler otvaras tako sto klinkes na iknonicu jabuke (gornji levi cosak), zatim, "About This Mac" i onda "More Info"...
 
Dali će iz "About this Mac" videti sve komponente? On je to hteo zar ne?
Moja greška za Aperture. :)
 
Ronnie Coleman je napisao(la):
Dali će iz "About this Mac" videti sve komponente? On je to hteo zar ne?
Moja greška za Aperture. :)

Pa probaj na svom Mac-u, kada vec dajes savete o Mac-u :p
 
Ovo je sav info:
about6ak.jpg
 
a More info? :)
 
To je već korak više... i mora da se naglasi... :p
 
delimir je napisao(la):
Kakve veze ima Aperture sa ACDSee???!!

Ap

Kao zamena za ACDSee mozes koristiti iPhoto program

Device Manager tj. System profiler otvaras tako sto klinkes na iknonicu jabuke (gornji levi cosak), zatim, "About This Mac" i onda "More Info"...

Posto se prvi put suocavam sa Mac-om jos mi nije jasna logika, u iPhoto-u ne znam kako da setam po dir. svaki put kada mu dam import ovaj mi trazi fotoaparat na USB-u, verovatno ima neko setovanje odakle da vuce slike?

Hvala vam za hard. info.

Jel moze da se uradi upgrade rama posto imam 256, ako moze gde da gurnem jos rama? u pitanju je iMac G5.
 
Poslednja izmena:
E Hvala covek!!! Preturao sam apple-vom sajtu i nisam mogao da nadjem nista vezano za rame, skinuo si mi kamen sa srca mislio sam da sam osudjen na 256 DDR dok god imam Mac-a.
 
Nazad
Vrh Dno