Šta je novo?

Fujitsu Nocria problem

Srkilus

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2005
Poruke
48
Poena
310
Posle 5 godina rada bez problema javio mi se problem koji ne mogu da rešim. Naime tokom grejanja nakon par sati rada na klimi počnu da mi blinkaju crvena i zelena lampica zajedno 5 puta pa onda pauza od 10 sekundi pa ponovo u krug, za to vreme grejanje ne radi. Posle isključenja klime iz struje, stanje se resetuje i sve normalno radi par sati da bi ponovo poče da se javlja isti problem. Pošto Fujitsu kaže da kada krene ovo blinkanje da je problem kompresor/spoljna jedinica, ja pozvah odmah majstore. Ljudi došli provereli sve, struju, gas, temperaturu...sve je bilo normalno i sve je radilo kako treba ali naravno posle nekoliko sati testiranja krenuo je ponovo ovaj problem.
Ima li neko ideju šta može da bude pošto na netu ne mogu da nađem ništa slično?
Hvala.
 
Tražio sam po netu i našao detaljnije objašnjenje greške koju imaš na Nocria klimi.Piše ovako Compressor Rotor Position Detection Error.Evo neko je dao i savet kako da se reši taj problem.You must turn off of the power for 10 minutes. Then open the front of the indoor unit and push the emergency button for 10 seconds. The compressor will unlocked.To je dugme na unutrašnjoj jedinici gde se uključuje grejanje/hlađenje ako nemaš daljinski.Vredi da se pokuša ne može ništa da se pokvari tako.Mislim da se tako prazni EEPROM(Erasable Programmable Read-Only Memory).Moguće je da pamti grešku koje u stvari nema.
 
Nađoh izgleda i ja rešenje, upravo ga testiram. Isključi se klima iz struje, kad se ponovo uključi pusti se da hladi 20min sa isključenim autofan-om, zatim se prebaci na grejanje isto sa isključenim autofan-om i pusti se da radi tako jedan dan. Posle toga može sve po starom sa uključenim autofanom. Kod mene radi već drugi dan bez problema, videćemo kasnije. Ako i ovo ne upali, onda idem na proleterovo rešenje.
Na svu sreću to je neki bug nije kompresor/spoljna jedinica pa eto ako nekome zatreba u budućnosti ima par rešenja.
 
I posle mesec dana testiranja kako sad radi klima?
prvi fix je pomogao ili si radio @proleter-ovu verziju?
 
Nazad
Vrh Dno