FSU Aamilo 1538 se sam ugasi

c3

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2003
Poena
0
Sve je pocelo pre mesec dana, posto je non-stop upaljen (utorrent), jednog jutra sam ga nasao ugasenog. Pre toga nista nisam instalirao niti dirao!
E sad u poslednje vreme gasenja su poceli da se javjaju sve cesce i cesce ponekad ne izdrzi ni 15min,a da se ne ugasi! Ali na primer prosle nedelje je radio neprekidno 2 dana !
Jel ovo hardwear-ski kvar....ili je moguce, NADAM SE, da je do winxp-a i drivera?

Poslednja izmena:

resistor

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poena
0
Za pocetak, proveri da li se greje previse i da li se ukljucuje ventilator...

c3

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2003
Poena
0
instalirao sam fanspeed i temperatura procera je oko 100 stepeni, a kuler non-stop radi.
a stavio sam neke c'n'q divere sad cooler jedva radi a temperatura ja 70 stepeni!

F.L.C.X.

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.11.2003
Poena
18
instalirao sam fanspeed i temperatura procera je oko 100 stepeni, a kuler non-stop radi.
a stavio sam neke c'n'q divere sad cooler jedva radi a temperatura ja 70 stepeni!

Te temperature su prilično visoke, zbog toga se i gasi da ne bi pregoreo procesor. Trebalo bi da očistiš hladnjak, verovatno se na njemu nakupilo prašine.

Poslednja izmena:

resistor

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poena
0
Pretpostavljam da ti drajveri obaraju takt procesora kad ne radis nesto zahtevno. Pitanje je da li fanspeed meri dobro temperaturu. Vidi kako ce se sad ponasati sa c'n'q...

Edit:Nisam video da je odgovorio i F.L.C.X

Poslednja izmena:

c3

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2003
Poena
0
stavio sam nove drivere za cpu i evo nije se gasio!

KIBLA`s

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.12.2003
Poena
38
bolje je da proveris to hladjenje,
verovatno je hladnjak pun prasine
pa je strujanje vazduha skoro nemoguce,
boje je da to sredis neg da ti porcesor mozda rikne.

F.L.C.X.

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.11.2003
Poena
18
stavio sam nove drivere za cpu i evo nije se gasio!

Ti drajveri ti samo spuštaju takt procesora i snižavaju napon kada je procesor besposlen, i na taj način smanjuju zagrevanje u tom konkretnom slučaju. Probaj da 100% opteretiš CPU na neko duže vreme, pa pogledaj kako se onda kreću temperature i da li će računar da se ugasi.

Čisto kao primer, moj Turion X2 radi na temperaturi između 34 i 58 C (za min i max opterećenje).

Vrh Dno