Šta je novo?

Fring - problem sa konektovanjem

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,303
Poena
1,365
Poslednja 2-3 dana imam problem sa konektovanjem na Fring preko 3G/GPRS. Prvo sam mislio da je problem do Telenora, jer preko WiFi radi besprekorno, ali malopre sam probao Mts karticu, koja takođe pravi problem.

Povezivanje preko WiFi radi Ok, a kada pokušam preko 3G, prođe connection testing i stoji na login, please wait. I ne mrda odatle.
Ako se povežem sa WiFi, pa prebacim na 3G, ponekad uspe da se loguje, uglavnom ne.

Jel imao neko sličan/isti problem?
 
i ja imam isti problem vec nekoliko dana, ali meni nece ni preko 3G/GPRS ni preko WiFi da se kaci :(
 
Juče je bilo manje problema, danas nisam prometio da je ispadao. Mislim da mi ova trenutna konekcija traje već više od 12h bez prekida.

Izgleda da je problem bio do Fring, mada, ne dobijam više poruku no gateway reply za pojedine WWW, tako da je moguće da su se za vikend baš poklopili problemi i Fring i Telenor.
 
Na čemu vozite fring?
 
Nokia E51.
Uvek je uključen u pozadini.

Jedina veća zamerka koju za sada imam je što Gmail notifier add-on ne daje neki signal (zvučni, vibracija) kada stigne novi mail.
VoIP ka fiksnim/mobilnim telefonima radi super na 3G, na granici upotrebljivosti na EDGE. IP2IP nije baš idealan, ali bih taj problem pre pripisao konekciji sa druge strane (uglavnom ADSL 512/64).
 
@PJ Nemam pretstavu koliki je sabracaj u pitanju, a zanima me.
Možeš li mi nekako reći?
Recimo, fring online ceo dan, ali da ne kuckaš ništa.
Ili, fring koristiš, ali samo za chat, bez voice...
Ili, koliki ti je prosečni mesečni GPRS protok?
 
Poslednja izmena:
Problem je što retko bude samo Fring, već uvek otvaram i mailove, a često i www.
Da bude ceo dan uključen i da ništa ne kucaš, verujem da bi sa svim servisima i gmail notifierom bio ispod 1MB (UL+DL).

U toku dana uglavnom imam 1-2 konekcije od po nekoliko sati. Nekada koristim više, nekada manje.
Recimo, od početka ovog meseca, mislim da sam jednom povezivao telefon na notebook da nešto odradim (kratko), sve ostalo je bila upotreba preko moba, Fring je bio 2-3 dana isključen. Za 12 dana, potrošeno je 12.6MB UL i 75.9MB DL.

VoIP troši iznenađujuće malo. Za VoIPbuster nisam ni pokušavao da računam, ali za SkyPE IP2IP sam video da je prosek UL+DL 2.13 kb/s (ili 2.31).
 
Uh, pa to je po zvaničnom cenovniku prilična cifra... verovatno imaš neki paket (ja sam na Telenoru, nemam tu mogućnost).

Svejedno, Skype voice saobraćaj pravi bitno manji protok nego što sam očekivao :)
Ja sam, do sada, to koristio samo na WiFi.

Hvala! :wave:
 
Poslednja izmena:
Ajde da ne otvaram novu temu,reko da pitam ovde.

Imam sledeci problem sa Fringom na N82,kad god pokusam da razgovaram sa nekim,nebitno dal voip,gtalk ili skype uvek se razgovor aktivira na zvucnicima tj uopste ne radi slusalica.Ranije je radilo odlicno al pre nekih mesec dana se pojavio ovaj problem.Probao sam reinstall fringa nekoliko puta medjutim nista.Da li neko ima ideju kako da resim problem?
 
Kibicer, imam Telenor Internet paket za taj telefon, ali malo su me iznervirali prethodnih dana (biće reči na forumu o tome) i evo sada mi je u tom mobu MTS 3G kartica na 2-3 dana u svrhu testiranja.

Verovatno gasim Telenor i ostajem na ovoj MTS kartici.
 
Da, evo sada gledam na sajtu:

Na Internet pakete se korisnik može pretplatiti i bez kupovine uređaja. U tom slučaju nema ugovorne obaveze.
SIM kartice koje se koriste za ove tarifne pakete nemaju otvoren kanal za govorni saobraćaj. Govorni saobracaj ce biti ukljucen samo na zahtev korisnika Call centru ili svom business konsultantu.

Čekaj, a mogu li ja to da uključim na svojoj postojećoj SIM kartici (Prenesi 325)?
Meni prelazak na MTS nije opcija, a ne bih da nosim dva telefona...

Pratiću to što imaš da napišeš o svom iskustvu sa Telenorom, zanima me.

EDIT: Zvao 9863. Ne može aktivacija na postojećem broju, mora novi.
 
Poslednja izmena:
Može aktivacija na postojeći broj, može i prebacivanje sa prepaid, ali osnovno ti je Telenor Internet paket, a onda na njega ide kao add-on voice kanal sa tarifom Jedna cena sa mogućnošću korišćenja taifnih dodataka.

Kod MTS-a je automatski uključen voice kanal sa Profesionalnom tarifom.
 
krastavac, na 9863 mi reko[e suprotno... Svejedno, hvala ti, za sada bih zadržao Prenesi paket
 
Problem sa Internet paketima (i Telenor i MTS) je što zaposleni uglavnom nisu dovoljno obavešteni o čemu se uopšte radi. Obavezno moraju da pozovu nekoga da pitaju za detalje.

Pitao si me kolika je potrošnja Fringa ukoliko nema saobraćaja.
Imao sam 2-3 poruke preko Gtalk (nekoliko desetina karaktera) i dva SIP poziva na koje mi nije odgovoreno, samo je zvonilo neko vreme. Posle toga mi je mob ostao u kolima sa uključenim Fringom do jutros, bez saobraćaja.

Trajanje: 11h06m
Sent: 95kb
Received: 145kb

Na MTS 3G se dešava da povremno pukne i onda me opet loguje ili (ponekad) me ostavi u off. Ne znam da li je problem do Fring (kao prošle sedmice) ili do MTS.
 
Da, to je i dalje dosta ispod onog što sam očekivao.
Hvala :wave:
 
i dalje problem...

da li ovaj problem i dalje traje...? na novom telefonu sam sve od nule instalirao/pokrenuo, upali fringe ali ne stize do skype kontakata?
telefon na kome je radio nemam vise, pa ne mogu da proverim...

jel i dalje fring ima problem ili nesto kod mene ne radi?
hvala
 
Frenchie, kog operatera koristiš?
Kod mene je sa MTS ponekad potrebno i 10x da se loguje da bi prošlo. Prođe testing connection i onda kod logovanja pukne. Automatski pokuša novi rekonekt i tako 3-4 puta (ponekad i 10x). Svaki put potroši 10-15kb.
Kada se poveže, veza često puca tj. kada pogledam log sa konekcijama, vidim da se sam rekonektovao više puta.

Danas sam se ponovo vratio na Telenor, jer je MTS-ov UL neupotrebljiv za VoIP, a i velikom broju stranica nije moguće pristupiti bez višestrukog refresha.

Sa Telenorom mi se desi da Fring neće iz prve da se poveže, ali ređe nego sa MTS, a kada se poveže - veza ne puca. Bez obzira što Telenorov listing kaže da je na svakih 2001kb protoka pokrenuta nova konekcija.

Sa WiFi se UVEK povezuje iz prve i veza ne puca dok sam u dometu.

Verovatno je Fring server opterećen, pa što je niži kvalitet veze kojom pristupaš, manje su šanse da se loguješ :(
 
hvala na odgovoru
Na mts-u sam mada Fring 99% vremena koristim preko WiFi-a....probacu danas joj koji put, mada sam vec probao na vise mesta i rezultat je isti...krene sa konektovanje i to traje do besvesti i bez rezultata!
pozdrav
 
Ja sam jutros ostavio da pokušava preko Telenora i posle nekog vremena vidim da se povezao preko WiFi. Kasnije, WiFi isključen, a Fring online, preko Telenora.
 
Ja sam imao slican problem, fring nece da se konektuje, medjutim meni se u tim trenutcima ceo net gubio (iako stoji da sam okacen na WIFI, da btw samo wifi koristim). E sad, nasao sam resenje, ima podesavanje u WIFI>advanced, da se podesi Power Saving (ili sl), to iskljucis, uradis reconect na WIFI i od tad mi radi sve ko ludo ... eto mozda nekom pomogne
 
...sve proradilo...skoro da bih rekao samo od sebe....
hvala na savetima!
 
Kod mene na Telenoru Fring radi OK kada se konektuje.

Sto se tice konekcije nekada se nakaci iz prve, a nekada rekonektuje par puta.

Imam sledeci problem, kada se nakacim na MSN, kontakti koji nisu promenili moj nick pise da se kontektovao "mistrija" a ne stoske ili Alex kako sam podesio.

Telefon sam kupio od momka kome je to nadimak, nakon cega sam flashnuo novi FW. Takodje sam probao i restore to factory settings i nije pomoglo.

Ovo me mnogo smara, ima li resenja?
 
Poslednja izmena:
Da nije Fring instaliran na kartici?

To me je ranije već mučilo, gde Symbian aplikacije čuvaju ta svoja podešavanja i kako se njih rešiti?
 
Nije instaliran na kartici vec na telefonu. (sve instaliram na phone, nema puno toga)

Promenio sam i karticu t.j kupio sam od 2gb, doduse iskopirao sam sve sa stare od 512mb.

Ne znam sta bi moglo da bude jako me nervira.

EDIT:

Sada sam izvadio karticu i probao ponovo i isti slucaj, pise mistrija i dalje..... :mad:
 
Poslednja izmena:
Sta se desava sa fringom.Radi li nekom. Da li je nuzno da imam i 3g ili moze samo gprs???
 
Može i GPRS, ali se teže konektuje i nema ni pomisli o VoIP-u. Za chat može.

Juče mi VoIP gotovo uopšte nije radio preko 3G, dobro je da sam bio u WiFi dometu.
 
Nazad
Vrh Dno