Šta je novo?

FPS Drop

Denis98

Zapažen
Učlanjen(a)
11.09.2022
Poruke
39
Poena
15
Jutros sam primetio znacajno velik drop fpsa dok sam igrao Sea of Thieves. Igram na Legendary podesavanjima i nikada nije bilo problema, lock sam fps na 144hz jer mi monitor radi tako na 144, nikada nije palo ispod 135, uvek su priblizne brojke. I jutros da pokrenem igru kad ono 45-50 max. Ne znam sta se desilo preko noci, update sam drajvere jutros, ista prica. V Sync je iskljucen, u nVidia Expirience sam in game overlay stavio automatic tunning, nikada ni jedan problem. Ako neko moze da pomogne ?
 
koje komponente? koji Windows? je l' bilo neko ažuriranje same igre?
 
MB: Gigabyte B550 Gaming xV2
CPU: Ryzen 5 5600
GPU: nVidia Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4GB
RAM: Kingston Fury 16GB Beast RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT
PSU: FSP Hydro PRO 600W 80 Plus Bronze
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G

Windows 10 pro koristim, i nije bilo nikvo azuriranje od sinoc do sad...
 
Neku si opciju zahtevnu slučajno uključio? Ako ne, neko ažuriranje 100%, proveri druge igre ako igraš da li štucaju
 
nesto se desilo, proveri event viewer

ne moze preko noci sve isto i imas 100fps manje

ili nam nesto jos nisi rekao

sta je nvidia experience i cemu sluzi automatic tuning za in game overlay? sta ce ti to? mislim zasto to spominjes, cemu to sluzi dok igras da moras da koristis?

edit: moze preko noci da crkne gpu, mozda ne sve da ne moze da se upali komp, ali da ubije performanse za 60%
 
Taj tuning automatski cloack gpu na odredjenu brzinu, temperatura mi je 64c sto je sasvim ok. U sustini to ti je kao mali boost fps..
 
Izbriši Nvidia driver, skini DDU, udji u safe, izbriši i tu. Reinstall. Enjoy :)
 

@nidzakv joj brate, slabo se ja tu razumem, imas discord mozda neki da mi objasnis ako imas volje :D ?
 
Deinstaliraj GeForce Experience pa vidi kakvo je onda stanje.
 
Pa ako ti gpu radi na 99..100% to ti je to sa tom kartom
 
Hajd uključi overlay u MSI Afterburneru dok igraš pa nam postavi screenshot da vidimo očitavanja.
 
Pa ako ti gpu radi na 99..100% to ti je to sa tom kartom
Ako je prethodnih nedelja, pa sve do sinoc fps bio 144, ujedno povezan sa monitorom od 144mhz, i sve top radilo, gde su se izgubili onda ovih 94 fpsa, nije to mala brojka, a podesavanja su sva ista..
Hajd uključi overlay u MSI Afterburneru dok igraš pa nam postavi screenshot da vidimo očitavanja.
nemam to, evo ss performansi dok je pokrenuta igrica.
 
Pa kaže ti čovek uključi afterburner i popali zauzeća,temp,klokove ,fps ..svih komponenti
Nešto ne videh stabilnih 144 sa tom kartom na yt..
 
Do sinoc fps je minimum bio 135, mozda koji dole, ali ispod toga nije bilo, uvek 143/144.
Aj sad cu da skinem
 
Pogasi te gluposti,ostavi samo gpu klok,temp,zauzeće, ako je drugi br to 99% onda je sve ok.
Nisi upalio fps,cpu,i ram.
 
Brate, prvi put koristim ovo, pojma nemam kako se sta pali. Pogledacu sutra na yt i okaciti ovde ako uspem.
 
Samo gpu usage,gpu clock,gpu temp
cpu usage,cpu clock
ram usage
fps
to bi bilo dovoljno

Ovako si upalio sve i ventilatore i pitaj šta već,na 3,4 meste su % kod gpu-a pa nem pojma koji je zašta.
 
Koliko pinova se bude u grafičku? Proveri i to.
 
Brojke su ok.
Treba ti brža karta.
Imaš dobar procesor,ali je karta očaj.
 
Bila je namenjena samo za Dotu 2, ali posto sam je obrisao sada zauvek, izgleda da ce trebati.
Je l znas mozda sta se desilo onda sa fps dropom, evo i danas ista situacija, ne znam koji k ??
 
Pa je te tvoje brojeve ne vidjam na yt,doduše sa ryzen 3600.
Jesi li probao druge drajvere,probaj sa njima,.
 
Imam ryzen 5 5600.
Probao sam, reinstalirao sam sve, al opet isto, ne znam sta se to desilo...
 
Nazad
Vrh Dno