Šta je novo?

Fotoaparat za "početnika"

STUPAR

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
459
Poena
320
U poslednjih par godina sam postao veliki zaljubljenik u fotografiju (minimalno 25 slika po danu :D), ali nikad nisam imao pravu opremu. Većinom sam slikao sa mobilnim telefonom tj. N95 i nekim starim Olympus digitalcem od pre 5-6 godina. :)S:).

Sada bih hteo da kupim neki "ozbiljniji" aparat. Pod ozbiljniji mislim full manuelne opcije i sve što ide uz to (da ne bude 1diot). Potpuni sam noob kada je ovaj segment IT-a u pitanju tako da je svaki savet dobrodošao. Svejedno mi je da li je Canon, Nikon, Olympus... Izdvojio bih nekih 200-300e. Suma nije fixna jer tražim neki best buy aparat, naravno u obzir dolaze i polovnjaci ako više nude za tu cenu.

Potrebno mi je neko usmerivanje, šta da gledam, kako da krenem i sl., tako da molim vas podelite vaše znanje sa jednim "početnikom" :).
 
Poslednja izmena:
Ako se ne gadish polovnih, za te pare nema shta da mislish, Fuji S6500/9600 je neshto najblize shto cesh biti DSLRu. Druga solucija je neki Canon A sa manuelnim komandama i shto vecim senzorom (1/1.8").
 
Poslednja izmena:
Ma dodaš još malo i pazariš neki polovan entry level DSLR - ne može da se poredi sa bilo kojim prosumer aparatom.

Ne pratim nešto cene polovne opreme, ali sad sam pogledao na zoni:
Canon 450D + 18-55 IS - 360€

Tako da može nešto da se nađe za te pare. :)
 
Nazad
Vrh Dno