Šta je novo?

Forza Horizon 5

GabeN

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poena
28
Uglavnom su se fokusirali na exploite, ali imo prekasno, napravljena je ogromna steta po ekonomiju igre, ljudi po 100 miliona imaju vec.

Draw distance cini mi se da su popravili i to je okej, ali danas moram da vidim sta su uradili nakon server maintenanca koji je za danas zakazan, jos jednom p2p je pokazao svoju pravu stranu, bez dedicated servera ova igra nece zaziveti.

Problem koji mene konkretno pogadja je neki memory leak (ali mozda i nije do rama, zauzece max je 9gb od 16). Dakle igra posle sat, sat i po igranja pocinje zesce da secka, redovno pocnu da padaju frejmovi sa 80 na 30-40 i to na milisekundu i bukvalno mi dodje da razlupam sve od monitora do dzojstika, pogotovo kad se u sred trke desi....vidim da ima memory leak na listi, nadam se brzom resenju.

jovica.simic

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.04.2021
Poena
3
Posle 4 dana igranja isključivo story mode-a misija i par trka, jedan Goliath, pazarih kuću za fast travel, i na aukciji Sesto Elemento FE za po 2M. :D Sad tek može da se uživa u igrici. Zaključci:

1. Ko je izbacio skip dugme iz onih predosadnih dijaloga, iznova i iznova, treba biti ozbiljno kažnjen. :)

2. Igrica je malo prelaka. Igram na drugoj po redu težini, znači ne najteže nego drugo, i bez ijedne pomoći, i sve ide preglatko, i trke i ostalo.

3. Bespotrebno zatrpavanje automobilima. Imam već 30-50 automobila sa spinova, doduše par odličnih, i ostalih stvarno bespotrebnih i loših i sporih, i naravno vozim jedan-dva od starta.

4. Story je dobar, igra prelepo izgleda, to ne treba ni komentarisati, većina mi je na ultra, i stvarno taj segment je odličan.

5. Mapa je mala za godinu i vreme kad igra izlazi. Cela staza se obiđe za 11 minuta, to je malo, skoro kao i Gta V koji je izaš'o pre 10 godina, a detalji u ovoj mapi nisu ništa specijalniji i zahtevniji, posle 5 dana igre, imaćete osećaj da vozite stalno po sličnom terenu, ili trava ili stene, i po neki grad. Ogroman minus.

6. Mislim da se autor malo zbunio u odnosu Arcade/Simulation. Hteli su da naprave nešto između i to nekad zna da bude sjajno, nekad zna da bude jako iritirajuće. Lično ljubitelj sam obe vrste igara, ali ili/ili nikako pomešano. Jer ako mogu da letim sa skakaonice 500metara i da nastavim da vozim, onda su nepotrebni neki trzaji da se igra napravi simulacijom i slično. :)

Sve u svemu, ne vredi 50 evra, ne daj bože više za ostale edicije. Ali zanimljiva stvar koju ću sigurno igrati nekih 100-200 sati. :)

Poslednja izmena:

zeko

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poena
48
Jučerašnji update je dodao TAA kao opciju. Na 1440p slika sa TAA izgleda odlično i na default sharpness podešavanju - ne muti sliku previše, a vegetacija je nebo i zemlja u odnosu na MSAA - u potpunosti eliminiše drhtanje slike. U prašumi kao da je druga igra, koliko lepše izgleda.

GabeN

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.09.2012
Poena
28
Jučerašnji update je dodao TAA kao opciju. Na 1440p slika sa TAA izgleda odlično i na default sharpness podešavanju - ne muti sliku previše, a vegetacija je nebo i zemlja u odnosu na MSAA - u potpunosti eliminiše drhtanje slike. U prašumi kao da je druga igra, koliko lepše izgleda.
Ja sam skoro presao na 1440p, nisam mnogo forzu pikao, ali sam probao, izmedju ostalog i u drugim igrama. Definitivno ona prica kad predjes na 1440p mozes da iskljucis AA pada u vodu.

Pitanje ovde je kost benefit, koliko je Taa zahtevniji, pogotovo sa nas sa starim kartama...

Iskreno, mene nervira sto su p**jeli govna sa online infrastrukturom, izmisljali toplu vodu, i dan danas nije sredjena online komponenta, skoro sam usao, igraci se pojavljuju i nestaju, totalno me odbija igra zbog toga...

Vrh Dno