Šta je novo?

Focusrite Scarlett 2i2 i power problem :(

CiraEcchi

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2007
Poruke
163
Poena
319
Imam zvucnu iz naslova i svaki put kad palim pc prodje neki napon iz pc u zvucnu verovatno uzemljenje nevalja(mozda se i varam) :(
Interesuje me kada bi napravio kabel sa slike da crveni vuce struju iz nekog usb punjaca a crni samo data iz pc da li bi to radilo i da li kabel koji ide iz pc(crni) mora da ima i power da bi detektovao ukacen uredjaj?

CS21048-40.jpg
 
Objasni malo ovo "prođe neki napon iz PC u zvučnu"?
Misliš možda na zvuk uključivanja koji se čuje kod starijih pojačala (bez releja na izlazu, koji uključuju zvučnike za malim zakašnjenjem), pa se čuje kao recimo "plop" - ako si imao prilike da čuješ taj zvuk.
Ako je to u pitanju, nije ništa strašno, tj. normalna je pojava, pošto tvoja zvučna karta u trenutku uključivanja kompjutera dobija struju preko USB priključka.

Ako ti smeta taj zvuk, onda bi mogao da uradiš to što planiraš, kompjuter će prepoznati zvučnu i u slučaju da ona vuče napajanje sa drugog izvora.
Osim tog kabla koji planiraš da praviš, imaš i varijantu sa aktivnim USB hubom, tj. da kupiš neki USB hub sa sopstvenim napajanjem (prilično su jeftini), i da priključiš zvučnu preko njega na kompjuter.
 
Poslednja izmena:
Čisto sumljam da je do struje, to je zvuk kad se zvučna inicijalizuje, stari Sond Blasteri su to radili stalno.
 
Prvo palim pc pa onda zvucnike da ne bi doslo do tog plop zvuka a kabel bi pravio cisto da mi kroz usb(+5, gnd) iz pc ne prolaze smetnje i sumovi. Ujedno bi i taj plop zvuk eliminisao posto bi zvucna i zvucnici bili uvek upaljeni. Mrzime da svaki dan pozadi palim/gasim oba zvucnika a predpostavljam da i ne valja da se pale i gase nonstop.
 
Mani to da radiš... Radiće ako ga napraviš pravilno, ali zašto da ti focusrite i ti KRK monitori rade konstantno, dan/noć? Upališ lepo monitore nakon paljenja kompa, nemoj da zarad svoje lenjosti skrljaš nešto :)
 
Nazad
Vrh Dno