Šta je novo?

Flešovanje Redmi Note 10

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
997
Poena
95
Imam redmi note 10
Pošto bih želeo da imam snimač razgovora gledao sam po netu da ljudi instaliraju indonežanski rom koji ima xiaomijeve aplikacije za pozive i poruke

pre toga treba da se otključa bloatware naravno

Prvi put bih se igrao sa ovim ali nije ništa komplikovano
Da li je neko instalirao ovaj rom i da li je bilo nekih problema posle, ovde mi je neko xeu rom preporučio ali ja bih ipak neki ofcijelni. Garancija koliko vidim se ne gubi
da li ću imati srpski jezik nakon flešovanja?

sad vidim da je xiaomi.eu rom baziran na kineskom tako da mu i on dođe kao oficijelni
 
Poslednja izmena:
Ja sam instalirao indijski rom na Redmi 8 telefonu pomoći Mi Flash Tool-a. Naravno prvo se otključa bootloader. Nikakvih problema nisam imao i od tada imam snimač razgovora.
 
koji je bolji rom ili su isti svi ti
jel imaš srpski jezik?
 
Batali te gluposti, instaliraj XEU kao svi normalni ljudi. Kakav indonežanski kakvi bakrači. Ko zna šta ćeš sve izgubiti sa indonežanskim ROM-om.
Imaš official forum xiaomi.eu pa nadi tamo svoj telefon. ROM se održava redovno i sadrži sve najbolje iz MIUI sveta.
 
uredu
koliko vidim na yt otključavanje traje 7 dana, jel to mora tako ili ima neka fora da se zaobiđe to?
šta treba odraditi pre samog procesa, vidim da treba okloniti mi nalog, google nalog, šifru za zaključavanje, sačuvati sve što ti treba jel to to?
jel treba sim karticu izvaditi?
 
odrađeno, sad se čeka 7 dana

samo mi nije jasno što kaže da ne dodajem mi nalog inače će se resetovati vreme a mi nalog mi je dodat već
 
pošto se uskoro bliži 7 dana imam neka pitanja
zašto mi uputstvu na početku piše - Download our ROM zip file xiaomi.eu_multi_HMNote10_V12.0.5.0.RKGMIXM_v12-11-fastboot.zip

a ispod toga u nastavku piše
Steps to install update of xiaomi.eu ROM (All your data and files on internal storage will NOT be deleted!)
- Download our ROM zip file STABLE
i tu ima da se nađe noviji fajl od ovog gore

to mi nije jasno

i da li se taj novi sistem apdejtuje regularno preko telefona ili moramo mi ručno stalno da skidamo preko sajta
 
Taj drugi link isprati pa na 12.5 pa nađi verziju za tvoj fon.
To ti je inače 'stable' verzija. Ja npr koristim beta verziju(android 12, MIUI 13) i ona se apdejtuje na svakih 7 dana. Naravno, pošto je beta, budu često bagovi here and there, ali ništa strašno. Tako da eto, možeš da biraš koju ćeš verziju. Na stable novije stvari stižu kasnije, ali je ipak 'stable' jelte..
Što se tiče apdejta, stiže kroz updater aplikaciju kao OTA. Skine se fajl u pozadini i onda automatski ide reboot u TWRP i tamo ga flešuje.
Btw, prva stvar koja ti treba je TWRP kad otključaš bootloader. Piše sve na XEU forumu doduše ;)
 
pa u ovom uputstvu se ne pominje twrp, zar se on ne koristi ako hoću da rutujem. šta je uopšte tačno twrp

Steps to install update of xiaomi.eu ROM (All your data and files on internal storage will NOT be deleted!)
  • Download our ROM zip file STABLE
  • Unpack downloaded zip file in the PC
  • Reboot your device to fastboot mode (press volume down + power)
  • Connect to PC via USB cable
  • Run fastboot installation script from unpacked zip according your PC operating system
For Windows OS ./windows_fastboot_update_rom.bat
For Linux ./linux_fastboot_update_rom.sh
For MacOS ./macos_fastboot_update_rom.sh
- After reboot its done (first boot may take up to 10min)
Update guide on the video


znači totalno je zbunjujeće, ima milion uputstava i ne znam koje da ispratim. jel ima neki video klip korak po korak
 
Batali te gluposti, instaliraj XEU kao svi normalni ljudi. Kakav indonežanski kakvi bakrači. Ko zna šta ćeš sve izgubiti sa indonežanskim ROM-om.
Imaš official forum xiaomi.eu pa nadi tamo svoj telefon. ROM se održava redovno i sadrži sve najbolje iz MIUI sveta.
Ništa nećeš izgubiti, samo ćeš dobiti snimač razgovora. I nema potrebe koristiti TWRP kada postoji Mi Flash Tool. Naravno da postoji srpski jezik (berem meni na indijskom ROM-u), ali samo na ćirilici.
 
Aha, izgleda da mora dva puta da flešuješ ako sam ja dobro razumeo :D
Pošto ti je prvi put da prelaziš na xeu takav je valjda proces za RN10.
Isprati onda od početka do kraja sve.
TWRP je recovery koji služi za flešovanje ROMa, jer ne možeš to da radiš iz fabričkog recovery-a.
Za android 12 nema još uvek working recovery, tako da flešovanje ide kroz fastboot(prikačiš telefon na komp dok je u fastboot modu i odradiš jednu komandu u cmd-u), tako da ti TWRP ne treba(ovo je device specific, nisam znao da je i RN10 na A12).
 
Ja sam A11 flešovao kroz TWRP, moguće da je drugačije za RN10.
U svakom slučaju, fastboot metoda radi nema greške.
 
da li ću posle flešovanja moći da obrišem fabričke aplikacije, tipa yt, google itd kroz telefon kao i svaku drugu aplikaciju
video sam da se za to koristi neki drugi alat koji ima izlistane programe i ja tu biram šta da deinstaliram
 
ipak sam instalirao indožanski rom, jednostavno i gospodski. Uputstva za xeu su mi bila konfuzna tako da nisam hteo da reskiram

početnik sam, ovo mi je prvi smartfon (12 godina sam koristio se k800 i pritisci su bili preveliki pa sam morao da uzmem nešto novije)
tako da za početnika ni ovo nije loše, većina korisnika ni reklame ne zna da ukloni tako da je ovo za mene ekstra

naravno kasnije ću se igrati isprobati sve druge mogućnost :)
 
da oživim malo temu
ja sam ovo uradio zato što je telefon ispravan
kako bi bilo da je telefon neispravan i da ne može da se upali, znači tada ne bih mogao da uključim usb debuging, ne bih mogao ni da otključam bootloader...
koja bi onda bila procedura
 
Da ti je telefon neispravan, snimač razgovora ti ne bi ni bio potreban. :)

Za flešovanje fabričkog ROM-a nije potrebno otključavanje bootloadera, pa se telefon može "oživeti" sve dok ulazi u fastboot mod.
 
pa što onda kaže u uputstvu da treba da se otključa
 
Zato što je to uputstvo za XEU ROM, koji nije fabrički ROM, već modifikovani China ROM. Kada flešuješ nezvanične ROM-ove, moraš da otključaš bootloader. Za zvanične to nije potrebno.
 
pa na zvanični sam mislio
ja sam ubacio indonežanski
 
To nije zvanični ROM za telefone koji su dostupni na našem tržištu. Na našem tržištu se zvanično prodaju telefoni sa Global ROM-om. Da bi flešovao Global ROM na Global verziju telefona, nije potrebno da se otključava bootloader.

Ako želiš da ubaciš ROM koji je namenjen drugom tržištu (kao što si ti uradio), onda je obavezno otključavanje bootloadera.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ako za RN 10 ima fastboot eu rom, onda ćeš i njega vrlo lako da flešuješ sa otključanim bootloader-om. U tom smislu je on u sivoj zoni, jer jeste modifikovan, ali u većini slučajeva ne mora twrp. Na primer, moj Mi 9 SE nema fastboot rom, već samo zip i mora da se flešuje preko zvaničnog twrp-a, a sve nadalje (magisk, itd) preko neoficijalnog. Meni je na primer ostao zvanični, jer mi je bilo dovoljno da samo pobrišem sistemske apk.
 
aha dobro
ali opet bi morao usb debugging, kako to ako je telefon neispravan :)
ili možda ni to ne mora
 
Ne mora ni to.
 
To nije zvanični ROM za telefone koji su dostupni na našem tržištu. Na našem tržištu se zvanično prodaju telefoni sa Global ROM-om. Da bi flešovao Global ROM na Global verziju telefona, nije potrebno da se otključava bootloader.

Ako želiš da ubaciš ROM koji je namenjen drugom tržištu (kao što si ti uradio), onda je obavezno otključavanje bootloadera.

Za svako flesovanje fastboot roma je potreban otkljucan bootloader. Nema nacina da se flesuje fastboot sa zakljucanom bootloader-om, osim da se telefon spoji test point metodom u EDL mod i onda da se nekome ko ima autorizovan nalog plati da pokrene flesovanje.
 
U pravu je Kide. Čovek je specijalizovao Xiaomi telefone. Kad razmislim, uvek sam imao otključan bootloader, kada sam koristio Fastboot.

Uneo sam zabunu bezveze, izvinjavam se.
 
Nazad
Vrh Dno