Šta je novo?

Filmovi vredni HD rezolucije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Death Race, уз онолико ефеката, акције, детаљних сцена и атмосфере која тако подсећа на неку видео игру оно би било светогрђе не гледати у HD верзији :D

Jedini efekat je epileptični napad kamermana.
 
definitivno Black Hawk Down. Odgledao sam ga na PS3 na blu-ray i ono je fenomenalno
 
Band of Brothers ---> kamera, zvuk, scenografija, koreografija, efekti...sve !!!
 
Matrix :smoke:
 
Fight Club,
tek sam sad izvalio koliko ima onih "umetnutih" scena ( u jednom frejmu kada ubace jednu sliku na to mislim).
 
evo moje liste, ujedno vecinu i imama u HD:

1. star wars 1,2 i 3, ko gotivi nove verzije. ja da.

2. Stardust - najlepsha bajka ikad snimljena, treba je imati u HD iz jednog razloga: svi rip-ovi su losheg kvaliteta, a film je prepun magije i efekata koji se vide u punom svetlu tek na HD verzijama. a i gola mishel fajfer je lepsha u HD :d

3. Kung Fu Panda/Wall-E - dva najbolja CGI filma 2008, od dva najveca konkurenta - dreamworks, i Pixar

4. Matrix 1, iz razloga shto reloaded i revolutions nemaju smisla.

5. moja lichna preporuka - Curse of the Golden Flower < najskuplji kineski film snimljen do danas, ujedno i najbolji Wuxia/drama film ikada snimljen. ovo definitivno treba pogledati u HD.
 
Pored navedenih cudi me da niko nije naveo sledece ili ih barem ja nisam video!

-Hero
-Crouching Tiger Hidden Dragon
-House Of Flying Daggers
-Animatrix
-Final Fantasy Advent Children
-A.I.
Ne znam dal uopste imaju svi ovi filmovu u HD-u ali svakako ih vredi gledati!
 
War of the worlds (novija verzija).
Apocalypto
Paranoja u las vegasu :D
Itd. itd.
 
3. Kung Fu Panda/Wall-E - dva najbolja CGI filma 2008, od dva najveca konkurenta - dreamworks, i Pixar
Ne znam kako uopšte možeš da pominješ Kung Fu Pandu i Wall-E u istoj rečenici. Što je jedan moj drug rekao, "Kung Fu Panda bi bio odličan film kada ne bi bilo pande" :D
 
2. Stardust - najlepsha bajka ikad snimljena, treba je imati u HD iz jednog razloga: svi rip-ovi su losheg kvaliteta, a film je prepun magije i efekata koji se vide u punom svetlu tek na HD verzijama. a i gola mishel fajfer je lepsha u HD :d

Mishel Fajfer moze skoro pa baba da ti bude :d

Ja sam se ubio od gledanja HDa, i generalno film treba da bude shto noviji da bi bio vrh kvalitet, mada se i tu desi da u postprodukciji zakazu.
 
Ne znam kako uopšte možeš da pominješ Kung Fu Pandu i Wall-E u istoj rečenici. Što je jedan moj drug rekao, "Kung Fu Panda bi bio odličan film kada ne bi bilo pande" :D

ne znam shto si ti otishao u offtopic, ali Kung Fu panda je kompletna pricha, sa mnogo vishe smisla nego 95% holivudskih filmova, a onaj kome se panda nije svideo je iskljuchivo Jack Black hejter, a nikako objektivan gledaoc. i pritom - Pixar nikada nije angazovao ovoliko kvalitetnih voice actor-a, shto je za mene dovoljno da mi Panda bude ove godine i bolje animirano ostvarenje od volija. a i voli je emotivan, kung fu panda je kung fu!
 
Pixar je pravio Wall-E a Dreamworks School Of Kung Fu Pandu.
 
Walle i Panda su isti onim ljudima kojima su Civic i C4 isti jer "imaju 4 točka" i PS3 i Xbox iste jer "su to konzole"... ali da ne širimo filmsku diskusiju, nismo stručnjaci :)...
 
dobro poredjenje... :)

ne znam dal je neko spomenuo Zatoichi...

i In Bruges
2.png
 
Sigurno su vec pomenuti, ali evo, po meni filmovi tipa Troja, 300, Gladiator, Gospodari prstenova su svakako za gledanje u HD kvalitetu, stim shto su oni za nijansu loshijeg kvaliteta od ovih HD koji sad izlaze, ali po meni je prednost shto su stariji filmovi realnih 720p ili 1080p, a ovi noviji me ponekad iznerviraju sa 1920x800, ili 1280x544, samo cekam kad ce da bude 1920x450...
Naravno lepo je odgledati i neki SF noviji stariji, MIB,Matrix....
 
gospodari prstena nema HD
nemojte upscale molim vas pre cu da gledam 3gp nego upscale dvd
ima jedan deo hdtv ostlo upscale
 
Poslednja izmena:
Tacno LOTR nema jos HD, ja sam gledao sva 3 LOTR Extended u m-HD nije neshto, ali je cini mi se bolje od bilo kog DVD...
 
Poslednja izmena:
Sigurno su vec pomenuti, ali evo, po meni filmovi tipa Troja, 300, Gladiator, Gospodari prstenova su svakako za gledanje u HD kvalitetu, stim shto su oni za nijansu loshijeg kvaliteta od ovih HD koji sad izlaze, ali po meni je prednost shto su stariji filmovi realnih 720p ili 1080p, a ovi noviji me ponekad iznerviraju sa 1920x800, ili 1280x544, samo cekam kad ce da bude 1920x450...
Naravno lepo je odgledati i neki SF noviji stariji, MIB,Matrix....

O čemu ti to? Realnih 1080p i 720p... znam na šta misliš, ali do sada taj izraz nisam čuo :)... I to nema veze sa novim ili starim filmovima. To ima veze sa kojom kamerom i trakom su filmovi snimani, a kroz istoriju ih je bilo mnogo... i danas ih ima dosta. Zapravo, danas mnogo lakše da nađeš filmove koji u osnovi imaju 16:9 snimak, nego ranije...

odnos stranica filma gledaj kao tehnički aspekt filma, ali i kao izraz fotografije filma... 16:9 na današnjim televizorima je uzet kao kompromis (svega od snimaka sa mobilnog telefona do 2.75:1 filmova), ne kao neko svemoguće rešenje, s toga nema smisla po svaku cenu insistirati na popunjavanju televizora ili monitora, jer je takav stav pogrešan...
 
isto je ko i dvd, ne moze biti bolje
 
LOTR imam sva tri dela u rezoluciji 1280x528 i ako je to upscale dvd, onda su ga uradili mnogo dobro.
 
Jeste upscale dvd
kako su ga uradili ne zelim iskusim.
zna se sta je upscale
 
Poslednja izmena:
O čemu ti to? Realnih 1080p i 720p... znam na šta misliš, ali do sada taj izraz nisam čuo :)... I to nema veze sa novim ili starim filmovima. To ima veze sa kojom kamerom i trakom su filmovi snimani, a kroz istoriju ih je bilo mnogo... i danas ih ima dosta. Zapravo, danas mnogo lakše da nađeš filmove koji u osnovi imaju 16:9 snimak, nego ranije...

odnos stranica filma gledaj kao tehnički aspekt filma, ali i kao izraz fotografije filma... 16:9 na današnjim televizorima je uzet kao kompromis (svega od snimaka sa mobilnog telefona do 2.75:1 filmova), ne kao neko svemoguće rešenje, s toga nema smisla po svaku cenu insistirati na popunjavanju televizora ili monitora, jer je takav stav pogrešan...
Vidim da si razumeo na shta sam mislio, znam da je do kamera, ali moze biti i do rip-a, kao shto je se The Dark Knight pojavio u dve rezolucije, u full 720p i 1080p (kako ja volim da kazem :d ) i onoj wide 800 i 544
Ali kupuju ljudi televizore i monitore sa odnosom stranica 16:9, i o5 im jedan deo ekrana deo crn, dobro mozda nekome to odgovara, ali onima koji imaju 4:3 monitore sigurno nije prijatno, njima je vishe od pola ekrana crno...
Ja samo kazem moje subjektivno mishljenje, nisam rekao da sam u pravu :D
 
Death proof
Planet terror tj. Ceo Grindhouse sa sve trailer-ima, cudi me da niko to nije spomenuo. Kad se stuntman Mike zakuca kolima u devojke koje su u drugim kolima je must see in HD...
 
gospodari prstena nema HD
nemojte upscale molim vas pre cu da gledam 3gp nego upscale dvd
ima jedan deo hdtv ostlo upscale
Zar se ne mogu celi gospodari naći u HDTV verziji, kao i Star Wars?

Inače kakva su vam iskustva s HDTV ripovima?
Jeste da su obično dosta bolji od DVD verzije, al' nekako mi se ne skidaju jer će kad tad to isto izaći na BR tj. biće dostupan bolji rip. Obično su cropovani, jeste da će mi onda ispuniti ceo ekran, al' tako sečenje je po meni skrnavljenje filma :mad:

Takođe preporuka za Serenity, sjajno izgleda, impresioniran filmom počedoh skidati i TV rip serije koji je u odnosu na BR rip filma k'o loš crtani film :d
 
Vidim da si razumeo na shta sam mislio, znam da je do kamera, ali moze biti i do rip-a, kao shto je se The Dark Knight pojavio u dve rezolucije, u full 720p i 1080p (kako ja volim da kazem :d ) i onoj wide 800 i 544...

Nešto ti nisi dobro ispratio tu. Ni Mračni vitez nije 16:9 osim delova filmova koji su snimani u IMAX-u.
 
Broken Trail ,)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno