Šta je novo?

File server preporuka

Za fajl servere se ne radi HA cluster (bar da sam cuo, ko zna)
Tu je vazna mreza (ako nije FC SAN) i da bude neki raid odgovarajuci (recimo 5 ako ces vise read imati nego write, i tome slicno sad da se jurim tsablicu koji raid za sta je najbolji)
ne treba ti ni ram ni cpu nesto napucan. treba ti bekap dobar :)

A ako bas imas para i oces da napucas uzmi celerru :)
 
Ovako:
SAN se ima, ne treba ni centera ni ovaj fas.
sa san-om je veza fc, naravno.

Kakav server staviti sa ove, druge strane, dl380g5? :D
 
kod mene u firmi: 2x dell 2950 2xquad core cpu, 8GB ram, iza svega toga emc storage
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je taj dell2950=hp380=ibmx3650, i to je i vise nego dovoljno.

Filo, sto 2, jel kluster?

Inace centera=/=celerra :)
Celera je nas, a centera je uredjaj za arhiviranje (grubo receno)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam pomislio da si mislio na centeru jer sam napisao "pare nisu problem" + "masti na volju" :)

Ne treba NAS, treba nesto ovako kao sto je Filo napisao, samo da objasni na koji nacin 2x server
 
klasterovani file share
 
Khm, pa to je onaj HA koji sam ja pomenuo...

Imas prostor na SAN-u, oba servera ga vide, ako je windows dignes clustering service, u svakom slucaju ima step-by-step guide kako se to radi.

Jel tako ili gresim?
 
nod32 nam je zvanican av tako da ide na sve servere
 
Odo po dva dl380 ili bl460c pa cu sad to da namonitram...a onda je zazvonio sat za budjenje... :)

Hvala, mozda podignem nesto tako uskoro.
 
ili bar za probu mozes na VMware serveru :)
 
Khm, pa to je onaj HA koji sam ja pomenuo...

Imas prostor na SAN-u, oba servera ga vide, ako je windows dignes clustering service, u svakom slucaju ima step-by-step guide kako se to radi.

Jel tako ili gresim?

Ma opusteno, znam ja recimo za sql da dignem klaster i exchange, ali nisam sreo nikad Fshare, pa reko mozda ima nekaq zvrcka :) tipa sta sve treba da budu klaster grupe, resursi,,,fala za link ;)
 
Sorry, nisam završio rečenicu :)
Mislim na concurrent Remote Desktop sessions...
Pošto SW kome se pristupa nije serverski, već se ljudi uloguju i završe posao na hostu preko RD.

Nikada nisam imao više od 3 osobe....da znam da su tu :), tako da nisam ni provalio to za max 10 korisnika. Ali dobro je znati :)

:D


ajd malo detaljnije, uzasno me zanima prica.


naime planiram da malo centralizujem pricu sa kompjuterima, tj da napravim jedan MAINFRAME, na koj bi se kacili terminali, a razmisljam o remote desktopu kao opciji.

pa hajd za pocetak - kako dozvolis remote desktopu vise konekcija istovremeno?
 
Shto mora biti bash remote desktop? Postoji 1000 "alternativnih alata"
da se razumemo ja prvi koristim na serverima obichan rd ....ali kod mene nema potrebe za vishe paralelnih sesija..
 
Poslednja izmena:
evo iscitah mnogo, i sad da odgovorim sam na svoje pitanje:

RemoteDesktop moze vise konekcija samo na Windows Server platformama. na smrtnickim windowsima moze po jednu.


e sad, se razmisljam izmedju smrtnickog windowsa i servera.

tj konkretno

WindowsServer 2008 i Windows 7


posto ce masina u stvari gurati aplikacije za workstation, windows 7 se namece kao fleksibilnije resenje?

odnosno windowsServer 2008 sigurno podrzava dosta korisnih stvari *kao sto je podrska za multi login kod RD-a, ali verovatno isto tako i NE PODRZAVA neke koje podrzava WIN 7

HM?




i na kraju, ako bih isao sa WIN7, da li neke od tih 1000 razlicitih alatki podrzavaju simultane konekcije? (procitah negde i preporuke za SW, al ne mogu sad da se setim)
 
radmin recimo..meni odgovara zbog file transfera....ne moram da se njakam sa ftp kad mi fali neki fajl....
 
Pa može i MS RDP da ti automatski mapira izabrane lokalne particije i pristupaš im kroz My Computer remote računara.
 
Poslednja izmena:
Kupish 1 rezervni disk i stavish u fioku....
Ako u tom HP-u crkne disk koshtacje ko 5 tih shto si stavio u fioku.
Ali ja bi uzeo HP :)

jeje HP server Vektra VL P1-166mhz 64mb ram, 2GB hard pod NOVELOM
imao je na sebi bazu u kobolu za 10 godina JAT knjigovodstva a opsluzivao je od pocetnih 25 stanica do oko 60tak na kraju
radio je od 1997 do 2006 i nije imao i sekundu prekida u radu osim za onih par meseci bombardovanja kad je iz bezbednosnih razloga ugasen
cudo tehnike na slici ispod

unos podataka je radjen na Bull PowerPC 300mhz (pod Unixom se vrtela emulacija Hanivelove 6)

koliko se knjigovodstvo promenilo za ovih par godina prosto nemogu da verujem :d
 

Prilozi

  • vektra.JPG
    vektra.JPG
    118.3 KB · Pregleda: 75
evo iscitah mnogo, i sad da odgovorim sam na svoje pitanje:

RemoteDesktop moze vise konekcija samo na Windows Server platformama. na smrtnickim windowsima moze po jednu.


e sad, se razmisljam izmedju smrtnickog windowsa i servera.

tj konkretno

WindowsServer 2008 i Windows 7


posto ce masina u stvari gurati aplikacije za workstation, windows 7 se namece kao fleksibilnije resenje?

odnosno windowsServer 2008 sigurno podrzava dosta korisnih stvari *kao sto je podrska za multi login kod RD-a, ali verovatno isto tako i NE PODRZAVA neke koje podrzava WIN 7

HM?




i na kraju, ako bih isao sa WIN7, da li neke od tih 1000 razlicitih alatki podrzavaju simultane konekcije? (procitah negde i preporuke za SW, al ne mogu sad da se setim)

Moguce je osposobiti vishe istovremenih rdp sesija:

http://remotedesktoprdp.com/Multiple-Remote-Desktop-Sessions.aspx
 
isnogood, RD zbog najboljeg prikaza, a i već ga imamo, nema potreba da dokupljujemo dodatni SW.

Lucas, rdl ti je već dao odgovor za Concurrent RD Session, ali ako bude problema, javi, imam i SP2 i SP3 verziju...

Ja ga koristim za neke stvari koje povremeno koristi više ljudi, ali svako sa svog računara, pa da ne bi smo kupovali više verzija SW-a kada će se pokrenuti 10x godišnje. Ili imam nekoliko ljudi koji iz Halcoma samo skidaju izvode ili proveravaju stanje na računu. Svi pristupaju preko jednog računara, jedne kartice, jednog čitača i preko nje se NE vrše plaćanja. Samo pregled podataka.
Ili ako neko najavi da je zaboravio smart karticu, može sve remote preko tog kompa da odradi...
 
dada... ma remote je fenomenalna stvar! sto vise razmisljam o tome, to mi se vise svidja, i vidim vise nacina primene istog...




inace ja nesto istripovah pre god dana, da ce za par godina sve da bude remote preko CLOUD-a.... kad net bude dovoljno brz da realtime prenosi 32bitnu sliku odgovarajuce rezolucije, svi cemo nositi USB stickove, a ne laptopove.... :)
zamislite da googlu placate mesecnu uslugu koriscenja kompa... a sve vam se obracunava po potrosenim ciklusima ili kako vec..... a inzenjeri iz googla se brinu o stabilnosti sistema, instalacijama programa * na koje se pretplatite kao na kanal na tvu*, i o backupu podataka..... nikad vise srafciger u ruke, i bagovit sistem bas kad vam treba. AV je resen tamo, a isto tako i update softvera itd...... nije li buducnost lepa?
 
I kada dođe do prekida na linku u nekom teksaškom selu, osećali bi smo se ugroženije nego danas kada nestane vode na nekoliko sati...

Ali da, imam utisak da je to budućnost...
 
Evo igram se nesto sa remote desktopom, i nije da bas ide smooth..... da li psotoji neko resenje za teme windowsa, kao i graficki zahtevne aplikacije tipa google earth (koj secka nenormalno)




odnosno, jel realno vrteti na ovaj nacin neke graficki zahtevnije aplikacije?
 
Pa, mislim da nije. Pogotvo ako se oslanjas na OpenGL/DirectX. Koliko mi je poznato, RDesktop se ponasa kao virtualni graficki adapter, sa slabom podrskom za hw OGL/DX.

Ja bi mu primjenu, za sada, ogranicio za kancelarijske poslove, mail, internet i sl.
 
da li neko ima iskustva sa Dell PowerVault NX3000 serverima ? kakva su ? koliko su pouzdana i da li se mogu naci kod nas na trzistu ?
 
Nazad
Vrh Dno