Šta je novo?

(FAQ u 1. postu) - POPUSTI - AliExpress, eBay... (samo linkovi i kratak opis)

Svako jutro - svaki dan u 9 se restartuje. Posle 9 možeš da dobiješ check-in. Pre se dobijalo mnogo manje bodova, pa su povećali. Možeš da sediš one kukuruze, pomorandže, to donosi poene, pa da zalivaš i slično. Nova voda za zalivanje se dobija na svaka 3 sata, dakle prva u 12 (3h od restarta dana, u 9), pa onda tek na 3h od uzimanja. Mislim glupost, ne zamaraj se time :)
Ja sam sve isprobao, nivo 3 sam u onom praćenju, imam preko 3400 pratilaca, platinum member (ili diamond ne znam tačno), sve u svemu, sem jednog jeftinog freebie-a od 10 centi nikad ništa ni od čega haha
 
Znaci ujutru u 9 :D
Sadio sam ja kukuruz pa sam presao na pomoradze,cak sam jednom i zalivao :D
Ali nema veze,necu vise da se bakcem,bar si mi pomogao,da se ne trudim. A taman sam pomislio da zasadim plantazu mandarina :)
 
Pitam se koje li su mu brzine, kao 1.1 USB.
 
speeds vary depending on types of file being transferred and computer configuration.
Read Rate: 10Mb-20Mb/S Write Rate: 6-15 Mb/S
Sad kako je u praksi.... :)
 
Ni toliko. Kome treba takav fleš u 2022. godini.
 
Čak i da ima, opet ne vredi kupovine sa tim brzinama fleša.
 
mogu da potvrdim su ok
uzeo sam 3 kom. 2 su stigla i rade. jedan je lv i nestao u slanju.
64gb deklarisano exfat format. prebacio ih na fat32 i rade bez problema. planiram jos par da uzmem.
 
Ne znam koja je poenta ovih USB fleševa, kad kod nas može da se kupi Kingston 3.1 od 64gb za 700 din. Prvo brži drastično od ovih no name, a ima i garanciju.
 
u pravu si a i nisi. uzeo iz dokolice, da probam. postar ti ubaci u sanduce i ne moras da ides da kupis. neki imaju type c usb + micro usb + usb. kupis 2 ova po ceni 1. najbitniji kingston me je izdao bez razloga. ako radi - super, ako crkne - nema veze. ako ga izgubim bas me briga.
 
Flesici USB 2.0 32/64GB mogu da se koriste za gomilu
podataka koji se jednom upisu i stoje duzi period , a cesto se koriste.
( razne instalacione verzije OS,programa,igara...MP3 )

( Na dobrim akcijama na AE ima 32GB za oko 2$ i 64GB za 3-4$ sa brzinom upisa do 25M / citanje oko 80 M )

Jel taj Kingston poput ovoga ?
 
Uzeo taj zbog nekog bzveze posla. Isti je kao i ti kineski sa brzinom. Samo što kinezi iako su spori ne kreću i staju nonstop kao kingston. S toga, taj kingston po meni je i gori no ovi random kinezi.
Ja sam isto uzeo taj Kingston za posao i meni radi dobro, brzine odgovaraju USB 3 standardu i ne prekida u radu. Koristim ga već par meseci svakodnevno bez problema.

@sasa022
Ovakav Kingston, uzeo sam ga pre parcmeseci za 700 din i radi lepo. Zato kažem ne vidim neku poentu za nabavku noname fleševa sa Alija za 100 din manju cenu i čekanje od 4 meseca da li će stići ili ne, i da li će biti reklamiranog kapaciteta ili zamaskirani fleš od 8gb.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-24-22-16-33-04_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-05-24-22-16-33-04_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    148.1 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
@sasa022
Jesam radio kada sam ga kupio, iskreno se ne sećam vrednosti koje je dao.
U realnom radu kada prebacujem Total Commander-om upis je oko 24-26mb/s za veće fajlove. Kada ga budem formatirao baš ću ponovo da odradim testove.
 
Krenuo da pošaljem prodavcu poruku i ovo mi iskoči. Interesantno...

1654025565197.png
 
Malo akcije :)

s001.jpg

s002.jpg
s003.jpg




kabl + dobro poznati punjac uz kombinaciju kupona = 3,3$
 
aufu.jpg

AUFU Magnetic Cable
aliexpress.com/item/1005002119751578.html

1m - 0,01$ 2m - 0,06$


PZOZ Micro USB Cable
aliexpress.com/item/32958208619.html

0,25m - 0,01$ 0,5m - 0,25$

PZOZ USB C Cable
aliexpress.com/item/32994388382.html

0,25m - 0,01$ 0,5m - 0,08$ 1m - 0,25$
 
Hvala, ovo je sjajna akcija.
Auto manager prodavnica ima 1$ popusta, konkretno sam kupovao čičak trake za auto, korisna stvar.
Imalo je još nekih akcija, ali idite u coupon centar (u aplikaciji) i nađite 99% popusta, pa gledajte prodavnice. Tu može svašta da se nađe
 
Ja uzeh preko grupe (juče se uključio preko linka koji je gore iznad u temi) 64gb (3.0) za 0.85$.
 
Isto, ako već ne dozvoljavaju da se dele lični linkovi, možemo mi interno napraviti neki chat gde bismo delili ovakve ponude. Evo @sasa022 je najaktivniji na temi, ja ga predlažem za domaćina grupe 😁 Naravno, ako hoćete svi ostali. Ja dosta puta ne podelim neki popust jer je zabranjeno ostavljanje linkova koji nisu sa zvaničnog sajta, a mene mrzi da to prepravljam. Mada sam kupio gomilu sitnica, skoro ništa više od tih gluposti mi nije zanimljivo, eto juče sam i ja kupio taj fleš kao i ostali za smešne pare.
 
Niko vam ne brani da budete aktivni na temama

Postavljajte i linkove - neka moderatori odlucuju sta ce da pustaju , a sta ne
 
Nazad
Vrh Dno