Šta je novo?

(FAQ u 1. postu) - POPUSTI - AliExpress, eBay... (samo linkovi i kratak opis)

Sta ispada da je bolje preko aplikacije da se kupuje nego preko browsera.
Ja aplikaciju ne korisitm uopste.
 
Imaš ove kupone verovatno i preko kompa, ali ne znam ima li ovaj tab 99%, gde su ovi kuponi 1/1.01. a što se tiče kupovine, nemam pojma gde je bolje, ja uvek preko aplikacije, i samo gluposti kupujem, ništa skupo
 
99% je za prvu kupovinu to sam ja odavno provalio i to koja ne prelazi 5$
Pa i ja gluposti kupujem realno :D
 
Nije ovo za prvu kupovinu, ovo su ti seller coupons, tj. kuponi koje deli pojedinačna prodavnica. Imaju i AliExpress kuponi, crvene boje, i obično su oni za novog korisnika. Ova dva kupona možeš kombinovati, pa iskoristiti oba odjednom. Razlika je da crveni važe za bilo koji proizvod iz bilo koje prodavnice, čak i iz dve i više različitih, a žuti važe samo za pojedinačnu prodavnicu, i u njoj ako ostvariš kupovinu veću od naznačene.

Žuti kupon - daje prodavnica - uzmimo analogiju: Maxi, Idea, Lidl,... I važi samo ako u njoj ostvariš kupovinu preko nekog iznosa.
Crveni kupon - daje sajt AliExpress - analogija su ove prodavnice kao sad shopster, ananas, bazzar, gde oni na ukupnu naručenu cenu daju popust.

Trenutno prodavnice daju popuste za svoje proizvode, i to su žuti kuponi, i uglavnom imaš razne popuste, 1/1.01, 10/100, 5/20, 5/30, gde je prvi broj onaj koliki realan popust dobijaš, a drugi broj je cena preko koje možeš da kupiš. Dakle ako imaš kupon 1/1.01, i kupiš proizvod cene 1.01, sve ukupno ćeš platiti 0.01$. Ako sa istim kuponom kupiš u toj prodavnici za 4.27$, platićeš 3.27$.

Ako imaš žuti kupon 1/1.01 za prodavnicu i odatle kupiš nešto za 0.67$, a u drugoj prodavnici za 1.33$, platićeš 2$ sve ukupno, i ostaće ti kupon neupotrebljen. Sa crvenim kuponom 1/1.01$ bi sve platio 1$.

A npr. imaš i crveni i žuti kupon 1/1.01, kupiš u prodavnici nešto za 2.01, platićeš sve 0.01$, jer će 1$ skinuti žuti, a 1$ crveni kupon. Ako kupiš za 1.57$, platićeš 0.57$, i ostaće ti crveni kupon neiskorišćen, pa ćeš moći da odeš u drugu prodavnicu, kupiš proizvod za 0.44$, i sve ćeš platiti 0.01$, a dobiješ još jedan proizvod.

Nadam se da je objašnjeno dobro :)
 
@ dzokar

Kao i pre i sada su u preko 90% slucajeva ti narandzasti 1.01-1$ kuponi
"sarena laza".
Ne kazem da nema popusta , ali treba bas puno pretrage.

Crveni su druga prica.....

@ Miki_

Treba kombinovati aplikaciju i web verziju da bi mogao da iskoristis sve opcije.
 
Pa i ja mislim da bez aplikacije nemoze da se dobije sve.
Ja sam hteo da pozovem prijatelja (mene :D) i tako da dobijem 5$ bonusa. Imas pravo da pozoves 4 prijatelja i tako ostvaris popust od 20$
Ja sam probao preko browsera i nisam uspeo da pozovem.
Ali sam zato iskoristio kupon za prvu kupovinu i platio 1din :D
E sad ovi saveti su mi dobro dosli tako da cu pokusati jos nesta da ucarim :)
 
Pa i ja mislim da bez aplikacije nemoze da se dobije sve.
Ja sam hteo da pozovem prijatelja (mene :D) i tako da dobijem 5$ bonusa. Imas pravo da pozoves 4 prijatelja i tako ostvaris popust od 20$
Ja sam probao preko browsera i nisam uspeo da pozovem.
Ali sam zato iskoristio kupon za prvu kupovinu i platio 1din :D
E sad ovi saveti su mi dobro dosli tako da cu pokusati jos nesta da ucarim :)
Nemoj da praviš duple naloge jer će te banovati i obrisati ti nalog. Takođe, nećeš moći da koristiš te kupone koje dobiješ kao posledicu varanja
 
@ Miki_

U zavisnosti koliko preteras , slede kazne - od blokade promocija do blokade
naloga i uredjaja sa kog pristupas AE. ( imaju evidenciju po IP adresama i ID uredjaja )

Nemoj da preterujes..... i svi zadovoljni ;)
 
Ja do sad nisam iskoristio nikakve povoljnosti,primetio sam da daju popuste odprilike na svaka tri meseca. Crni petak isto,popust od 2 do 5din po proizvodu. Sta ja da radim sto kupujem sitnice.
Tako da popusta za mene nema.
Meni je najveci problem da ne blokiraju racun sa kojeg kupujem a za ip adrese se ne sekiram,imam ih tri :D
 
@ Miki_

CouponPals mozes igrati svaki dan.

Dobijas crveni kupon u odnosu 1/4 , 1/5 ili 1/8 .
Nemoj igrati sa vise spojenih naloga i nemoj placati
istom karticom na tim nalozima , jer te sistem brzo provali
i stavi dugu ili trajnu zabranu.

Ako si dokon mozes vijati najnize cene + narandzaste kupone.
Ako uhvatis i koji crveni onda stvarno gomilu sitnica bukvalno
dobijas za sicu.
Ali to sa sobom nosi i to da se navuces na kupovinu i kupujes i
gomilu stvarcica koje ti u sustini nisu ni potrebne.
( ne bih da vredjam , ali bukvalno postanes kao okorele kupoholicarke
koje pored prepunog ormara i cipelarnika ne mogu da odluce sta ce da
obuju ili obuku i kupe novi par cipela ili neku novu "krpicu" )
 
Ja se ne vredjam,bolje da sam zavistan od kupovinu stvarcica nepotrebnih ali zanimljivih nego da bacam novac na duvan alkohol ili drogu ;D
 
Ja se ne vredjam,bolje da sam zavistan od kupovinu stvarcica nepotrebnih ali zanimljivih nego da bacam novac na duvan alkohol ili drogu ;D
Svako od nas ima svoju "drogu" :) Generalno kada bi gledali da li nam je nesto potrebno,nikada nista kupili ne bi.Bez svega se moze. I za divno cudo,znam par ljudi,za koje znam da finansijski stosta mogu,al zmija im u dzepu i sta god da kupim njima to bacanje novaca,njima ne treba,mogu bez toga... I ja cesto kupujem (za druge) gluposti,al brate kad mi nesto zanimljivo,lepo,i jos u tom momentu imam potreban novac,jednostavno ne mogu da odolim. A opet,moj problem je drugaciji od kupoholicara.. :D najbolji primer je kad stanem u red na kasi... ljudi po 5 punih korpi (karikiram) i racun 5000din,a ja dodjem sa 3 artikla u ruci i racun 4500 :) Ni sam ne znam zasto ni kako. Zato valjda i ne kupujem mnogo na Aliju,ako se dobro secam samo 3x sam pazario i jednom na Gearbest. Sad mi zanimljivi oni RGB rhythms stapici,al jos vagam :D
 
Svako od nas ima svoju "drogu" :) Generalno kada bi gledali da li nam je nesto potrebno,nikada nista kupili ne bi.Bez svega se moze. I za divno cudo,znam par ljudi,za koje znam da finansijski stosta mogu,al zmija im u dzepu i sta god da kupim njima to bacanje novaca,njima ne treba,mogu bez toga... I ja cesto kupujem (za druge) gluposti,al brate kad mi nesto zanimljivo,lepo,i jos u tom momentu imam potreban novac,jednostavno ne mogu da odolim. A opet,moj problem je drugaciji od kupoholicara.. :D najbolji primer je kad stanem u red na kasi... ljudi po 5 punih korpi (karikiram) i racun 5000din,a ja dodjem sa 3 artikla u ruci i racun 4500 :) Ni sam ne znam zasto ni kako. Zato valjda i ne kupujem mnogo na Aliju,ako se dobro secam samo 3x sam pazario i jednom na Gearbest. Sad mi zanimljivi oni RGB rhythms stapici,al jos vagam :D
Drago mi je da me razumes,ali reci mi koje su to tri stvari za 4500din? :D
Meni se svidja jedna sijalica ali kosta oko 6000din,taj novac mi se ne daje a i carina plus :D
 
Drago mi je da me razumes,ali reci mi koje su to tri stvari za 4500din? :D
Meni se svidja jedna sijalica ali kosta oko 6000din,taj novac mi se ne daje a i carina plus :D
Ma pricam o kupovini u marketima,obicnim prodavnicama :D
To za sijalicu... jednom sam poslusao starije da odustanem od kupovine stvarcice koja mi se svidja,i posle 5 dana nisam imao ni zeljenu stvarcicu ni novce... i tada sam presekao i odlucio da ono sto mi se dopadne,ukoliko sam u mogucnosti kupujem i to je to. Samo jedan ozbiljniji kiks sam imao :D Al ni to sa ove distance ne zalim :) Tako da moj ti je savet,ako imas novce,kupuj... ako ne kupis kajaces se,a ako kupis pa kiksas opet ces se kajati,al ces nauciti i lekciju :D
 
Ma pricam o kupovini u marketima,obicnim prodavnicama :D
To za sijalicu... jednom sam poslusao starije da odustanem od kupovine stvarcice koja mi se svidja,i posle 5 dana nisam imao ni zeljenu stvarcicu ni novce... i tada sam presekao i odlucio da ono sto mi se dopadne,ukoliko sam u mogucnosti kupujem i to je to. Samo jedan ozbiljniji kiks sam imao :D Al ni to sa ove distance ne zalim :) Tako da moj ti je savet,ako imas novce,kupuj... ako ne kupis kajaces se,a ako kupis pa kiksas opet ces se kajati,al ces nauciti i lekciju :D
A u pravu si ,do sad nisam odustao od nista sta sam hteo da kupim,nekad prodje dosta vremena ali ipak kupim. Novca je malo a zelja puno. Ali sve se stigne kad si skroman :)
Ali bas za sijalicu od 50 evra nemoze da se kaze da je skromnost. Ali sta da se radi. Moram i ja nekad da zazelim skuplju stvar. :D
 
Ali bas za sijalicu od 50 evra nemoze da se kaze da je skromnost. :D
O kakvoj sijalici je rec? Bas sijalica neka sa Wifi recimo... ili ukrasna lampa?

Meni ova zajebancija cool.. al smo izgleda omasili topic ovom pricom... postoji jos jedan vezan za aliexpres,pa mozes nastaviti tamo
 
Edisonova sijalica.
Ako pronadjem posebnu kategoriju pitacu nekog za iskustva.
 
@ Miki_

Jel mislis na LED imitaciju Edisonove sijalice ?
Takve na AE imas za par $.

Kvalitet los - kao i vecina "jeftinih" sijalica sa AE.

eb.jpg
 
@sasa022
ST64.jpg




195363916.png


Ima i kod nas,samo tri puta skuplje...
 
Evo jedna preporuka za prodavnicu na Aliexpressu, zove se Top-GTA mototcycle Store, šalju džabe za Srbiju, a imaju najjeftinije proizvode po cenama za baš dosta gluposti za auto. Na primer, žute krpe za auto koje su fenomenalne, su od 0.3 do 0.57$, što je 5 puta jeftinije nego inače. Naravno, uzmite sa rezervom, nije mi stiglo još, ali kupio sam to i još neke sitnice, čak mi je poslao logistikom sa praćenjem iako nisam to platio.
 

Meni ova zajebancija cool.. al smo izgleda omasili topic ovom pricom... postoji jos jedan vezan za aliexpres,pa mozes nastaviti tamo

Mislim da je Techmoan na YT imao dobar review ovih zezalica.
Video sam kad si prvi put stavio link i isto pomislio da bi bila interesantna zezalica ali ipak odlučih da ne uzmem (kao "kontrola troškova") :) i sad ponovo stavljaš ccc. 🤪

Inače ima nova led zezalica za ove što vole led trake, tražite pod COB led strip, dakle led traka ali napravljena sa mnogo više diodica po metnu u odnosu na klasične led trake, Prednost je i što je svetlo mnogo više ujednačeno jer se ne vide individualne led diodice. Primer na linku:


i još nešto novije :D

 
Jel imate neke preporuke za iPhone usb c - lightning kablove? Svi kvalitetniji kablovi sad kostaju 15$ +, sto je previse..
 
@ Mrljesana

Hoces iPhone od 500+$ i kvalitetan kabl za par $ ?
E to trenutno ( a verovatno i ubuduce ) "nece da moze" :(
 
Kako i da li mogu da se iskoriste oni novcici sto se sakupljaju iz aplikacije aliexpress?
 
Jako retko i jako malo. Jedino fazon svako jutro u 9 kad je zimsko, a 8 kad je letnje, bude par proizvoda za 0.01$ i neku količinu novčića. Ali bukvalno traje 10 sekundi. Ako tad iskoristiš, uglavnom je to to, ili za popust od 0.06$ kad kupuješ nešto, to su 2-3 novčića. Inače ostali popusti su uglavnom lažni, tipa cena 7$ i 250 novčića, i smanjeno sa 15$. Kad uđeš na link, originalna cena 6$. Ja ih imam skoro 47000, oko 936$, pa ne znam šta ću sa njima.

E da, kad su neke akcije one, možeš fazon da kupiš kupon tipa 3/15 ili tako nešto za neki broj novčića. Sve u svemu, prilično beskorisno. Ipak se nadam da ću ih nekom nekad uvaljati, bukvalno bih dao svih 47000 za neki proizvod od tipa 5$ što mi treba.
 
Ja imam tek 1000,realno lako se skupljaju,stim sto sam najvise stigao do sedmog dana :D
Ne znam ni kad treba da udjem da mi ocita dan,to nisam do sad provalio. Ali Svakako ih dzaba skupljam.
 
Nazad
Vrh Dno